World Superbike – Rea z dubletem we Francji, Szkopek imponuje mimo pecha

Jonathan Rea wygrał oba wyścigi przedostatniej rundy sezonu World Superbike. Na francuskim torze Magny-Cours przez cały weekend imponował także startujący z dziką kartą Paweł Szkopek, który jednak dwukrotnie nie dojechał do mety.

Choć w sesji Superpole pokonał go Leon Haslam na Aprilii, Rea zdominował najpierw pierwszy, mokry, a następnie drugi, już suchy, wyścig, sięgając po swój piąty dublet w tym sezonie. Zawodnik Kawasaki już podczas poprzedniej rundy we Francji przypieczętował tytuł mistrza świata, ale we Francji nie miał zamiaru zwalniać. W pierwszym wyścigu podium uzupełnili Tom Sykes i ustępujący mistrz Sylvain Guintoli, który szykuje się już do przesiadki z Hondy na wracającą do stawki w przyszłym roku Yamahę.

Dwie godziny później zawodnicy ścigali się już na suchym torze, ale Rea znów był poza zasięgiem, wyprzedzając na mecie Chaza Daviesa i Toma Sykesa. Zawodnik Ducati był szósty w pierwszym wyścigu, przez co jego przewaga nad Sykesem stopniała do zaledwie 16 punktów. Walka o wicemistrzostwo zapowiada się bardzo ciekawie.

[YamahaSzkopek] We Francji przez cały weekend imponował startujący z dziką kartą mistrz Polski, Paweł Szkopek. 40-latek z Dobrzykowa pod Płockiem wywalczył za sterami debiutującej w World Superbike, nowej Yamahy R1, solidne, szesnaste pole startowe, a następnie w niedzielę rano uzyskał świetny, dziesiąty czas podczas mokrej sesji rozgrzewkowej.

W pierwszym wyścigu Szkopek walczył o swoje kolejne punkty w MŚ, ale w jego drugiej połowie zaczął tracić tempo, aż wreszcie na pięć kółek przed metą wycofał się z powodu zatkanej pompy paliwa. W drugim wyścigu Polak wywrócił się po kilku okrążeniach na oleju rozlanym w piątym zakręcie. Choć po szybkiej wizycie w boksie wrócił na tor, ostatecznie musiał wycofać się z rywalizacji. Mimo iż z pewnością zawiedziony niedzielnymi wynikami, Szkopek pokazał się w mistrzostwach świata z dobrej strony. Miejmy nadzieję, że zobaczymy go tam także w przyszłym roku.

Wyścig klasy Supersport po zaciętej walce wygrał Amerykanin PJ Jacobsen, ale finiszując na drugiej pozycji po swój czwarty tytuł mistrza świata sięgnął Turek Kenan Sofuoglu.Ostatnia runda World Supebike odbędzie się za dwa tygodnie. Zawodników czekają wówczas nocne wyścigi przy sztucznym oświetleniu na torze Losail w Katarze.

Motocykle: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Zaproszenie do składania ofert na nabycie praw do promocji zawodów z cyklu Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie przy ul. Kazimierzowskiej 66... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Przed nami wielki finał rywalizacji w Łodzi!
Odliczanie przed ostatnią w tym sezonie rundą Mistrzostw Świata SuperEnduro... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej

Strony

- Archiwum