Wielebski w motocyklowym pucharze Superstock 1000 w Portugalii

Reprezentujący na co dzień barwy lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland w Pucharze Europy Juniorów, Artur Wielebski wystartuje w najbliższy weekend w przedostatniej rundzie międzynarodowego pucharu motocyklowego Superstock 1000 na torze Portimao w Portugalii.

Wielebski rywalizuje w tym roku w pełnym cyklu Pucharu Europy Juniorów, a dzięki podium w ostatnim wyścigu na niemieckim torze Nurburgring, wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej serii. Zanim jednak Juniorzy wystartują w ostatniej, podwójnej rundzie EJC na torze Magny Cours we Francji za trzy tygodnie, ubiegłorocznego mistrza Polski klasy Superstock 600 czeka debiut w cyklu Superstock 1000.

Kategoria ta jest bezpośrednim przedsionkiem do MŚ World Superbike i Supersport, w których Bogdanka wystawia swój flagowy zespół, Bogdanka PTR Honda. Wielebski ma już na swoim koncie starty w ME Superstock 600, a także testy motocykli o pojemności 1000ccm, ale start na portugalskim torze Portimao w najbliższy weekend, będzie jego oficjalnym debiutem w większej klasie Superstock 1000.

Tegoroczny maturzysta, Wielebski dosiądzie motocykla Ducati 1098R w barwach ekipy SK Energy Bogdanka Racing i będzie musiał nauczyć się nie tylko zupełnie nowego toru, ale i maszyny. Zespół nie nakłada jednak na „Artiego” presji związanej z wynikiem, licząc jedynie, że dodatkowy czas spędzony na torze, pomoże 19-latkowi w walce w ostatniej rundzie Pucharu Europy Juniorów we Francji.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 11:30, a relację na żywo obejrzeć będzie można na antenie Eurosportu 2. W ten sam weekend, drugi z juniorów lubelskiej ekipy, Adrian Pasek, wystartuje w Portimao w wyścigu MŚ World Supersport w barwach Bogdanka PTR Honda. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Artur Wielebski: „Nigdy nie byłem na torze Portmao, który jest jednym z najtrudniejszych w kalendarzu, a także nigdy nie jeździłem na Ducati, dlatego traktuję zbliżający się weekend jako zupełnie nowe doświadczenie i mam nadzieję, że pomoże mi ono w przyszłości. Nie liczę na żaden konkretny wynik, ale mam nadzieję, że zaliczę udany weekend i wiele się nauczę. Jeździłem już wieloma motocyklami, także o pojemności 1000 i czułem się na nich bardzo dobrze, więc jestem spokojny. Uczyłem się toru grając w gry wideo, a także oglądając wyścigi z poprzednich lat, ale tak trudne obiekty wymagają wielu okrążeń, aby wszystkiego się nauczyć. Mam nadzieję, że koledzy z Bogdanki pomogą mi w poznaniu tajników Portimao. Lubię techniczne tory. Rok temu startowałem w ME na Imoli i szybko nauczyłem się jej konfiguracji, zdobywając w wyścigu dobry wynik. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie podobnie.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Artur świetnie poradził sobie na torze Nurburgring, gdzie wywalczył kolejne podium w Pucharze Europy Juniorów. Jego forma jest wysoka, więc zamiast czekać na ostatnią rundę EJC, wykorzystujemy szansę i na jedną rundę nawiązujemy współpracę z ekipą SK Energy, wystawiając Artura w pucharze Superstock 1000 w barwach Bogdanki. Od dawna chcieliśmy, aby Artur wystartował na motocyklu największej pojemności. Jest wysoki, a rok temu, kiedy testował maszynę o pojemności 1000ccm w Poznaniu, zaskoczył nas tym, jak szybko zaczął uzyskiwać dobre czasy. Czekamy na to, co pokaże, ale najważniejsze, aby dobrze się bawił. Cieszy nas też fakt, że Artur będzie w Superstock 1000 drugim Polakiem, u boku Andrzeja Chmielewskiego, który gościnnie startował w naszych barwach w niedawnej rundzie World Supersport w Rosji."

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Rozpoczęcie Sezonu 2020 Tor Słomczyn - Klub SM CRT 01 czerwca 2020 r.
Początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, warto należycie się do niego... więcej
Motocyklowa Reprezentacja Polski wraca na tor
Zawodnicy Wójcik Racing Teamu, największego polskiego zespołu motocyklowego i... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.... więcej
"Mistrzowie Motorsportu" 1 maja w Motowizji
"Mistrzowie Motorsportu" to film dokumentalny stworzony z okazji 70-... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej

Strony

- Archiwum