V runda Pucharu Polski w Lipnie

W miniony weekend na lipnowskim torze odbyła się V Runda Międzynarodowych  Indywidualnych Mistrzostw Polski w motocrossie klas: MX 65, MX 85, MX 2 Junior, MX OPEN oraz IV Runda Pucharu Polski w motocrossie klasy weteran. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Sportowy "Jastrząb".  Zawodnicy walczyli o puchary marszałka województwa kujawsko – pomorskiego, starosty lipnowskiego, burmistrza Lipna oraz wójta gminy Lipno. Po raz pierwszy zawody w Lipnie trwały cały weekend. Zgromadziły około dwóch tysięcy kibiców tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sportu.

W klasie MX 65, w której ścigają się zawodnicy w wieku od 8 do 12 lat, najlepszy okazał się Marcus Petersen z Danii, drugi był Filip Bukowicz z KM Wisła Chełmno, a trzeci Daniel Volovich z Białorusi. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Amadeusz Murawski z Automobilklubu Głogów, Wiktor Małecki z KM CROSS Lublin, Damian Zdunek z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, Wiktor Jasiński z KM Wisła Chełmno oraz Maksymilian Rogalski z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody w klasie MX 85 wygrał Szymon Staszkiewicz, reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński. Na drugim miejscu ukończył je Jakub Barczewski z LKS „Jastrząb”, który w tej chwili prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Trzecie i czwarte miejsca zajęli zawodnicy z KM CROSS Lublin – Kamil Osieleniec i Dominik Małecki, a piąte reprezentant „Jastrzębia” – Artur Łykowski. O dużym pechu może powiedzieć faworyt gospodarzy Gabriel Chętnicki, któremu zepsuł się motocykl. Do tej pory zajmował on pierwsze miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

W klasie MX2 Junior zwyciężył Maciej Więckowski z KM CROSS Lublin przed Luisem Carstensem z AMK Drwęca Ostróda i Michałem Krechem z MOTOKLUBu Olsztyn. Piąty był Karol Kruszyński z Motosport Castrol Team Toruń. Z kolei klasę MX Open wygrał Karol Kedzierski z KM CROSS Lublin przed Evgenijem Tyletskim z Białorusi i Maciejem Zdunkiem z Człuchowskiego AutoMotoKlubu. Zawodnik „Jastrzębia”, Marcin Krakowski, zajął 12. miejsce.

Z kolei w klasie weteran bezkonkurencyjny był Mariusz Bukowski z Człuchowskiego AutoMotoKlub. Na drugim miejscu uplasował się, jeżdżący na hondzie, Janusz Herman z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a na trzecim Dariusz Strzelecki z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy w Lipnie. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło wiele firm i instytucji.

 

 

Motocykle: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum