V runda Pucharu Polski w Lipnie

W miniony weekend na lipnowskim torze odbyła się V Runda Międzynarodowych  Indywidualnych Mistrzostw Polski w motocrossie klas: MX 65, MX 85, MX 2 Junior, MX OPEN oraz IV Runda Pucharu Polski w motocrossie klasy weteran. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Sportowy "Jastrząb".  Zawodnicy walczyli o puchary marszałka województwa kujawsko – pomorskiego, starosty lipnowskiego, burmistrza Lipna oraz wójta gminy Lipno. Po raz pierwszy zawody w Lipnie trwały cały weekend. Zgromadziły około dwóch tysięcy kibiców tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sportu.

W klasie MX 65, w której ścigają się zawodnicy w wieku od 8 do 12 lat, najlepszy okazał się Marcus Petersen z Danii, drugi był Filip Bukowicz z KM Wisła Chełmno, a trzeci Daniel Volovich z Białorusi. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Amadeusz Murawski z Automobilklubu Głogów, Wiktor Małecki z KM CROSS Lublin, Damian Zdunek z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, Wiktor Jasiński z KM Wisła Chełmno oraz Maksymilian Rogalski z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody w klasie MX 85 wygrał Szymon Staszkiewicz, reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński. Na drugim miejscu ukończył je Jakub Barczewski z LKS „Jastrząb”, który w tej chwili prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Trzecie i czwarte miejsca zajęli zawodnicy z KM CROSS Lublin – Kamil Osieleniec i Dominik Małecki, a piąte reprezentant „Jastrzębia” – Artur Łykowski. O dużym pechu może powiedzieć faworyt gospodarzy Gabriel Chętnicki, któremu zepsuł się motocykl. Do tej pory zajmował on pierwsze miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

W klasie MX2 Junior zwyciężył Maciej Więckowski z KM CROSS Lublin przed Luisem Carstensem z AMK Drwęca Ostróda i Michałem Krechem z MOTOKLUBu Olsztyn. Piąty był Karol Kruszyński z Motosport Castrol Team Toruń. Z kolei klasę MX Open wygrał Karol Kedzierski z KM CROSS Lublin przed Evgenijem Tyletskim z Białorusi i Maciejem Zdunkiem z Człuchowskiego AutoMotoKlubu. Zawodnik „Jastrzębia”, Marcin Krakowski, zajął 12. miejsce.

Z kolei w klasie weteran bezkonkurencyjny był Mariusz Bukowski z Człuchowskiego AutoMotoKlub. Na drugim miejscu uplasował się, jeżdżący na hondzie, Janusz Herman z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a na trzecim Dariusz Strzelecki z Motosport Castrol Team Toruń.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy w Lipnie. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło wiele firm i instytucji.

 

 

Motocykle: 
Share

News

Taddy Błażusiak trzeci w Hiszpanii - III runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
Taddy Błażusiak zajął trzecie miejsce podczas III rundy Mistrzostw Świata... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Dakar: etapowe zwycięstwo Rafała Sonika
Na taki etap od początku tegorocznego Dakaru czekał Rafał Sonik. Ponad 150km... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „Uratuję... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej
Przedostatni etap Rajdu Dakar: 5. miejsce Przygońskiego, najlepszy wynik Giemzy
Tegoroczny Rajd Dakar zbliża się do końca. W przedostatnim etapie ponownie z... więcej
Dakar: „rajdowy makaron” w nawigacyjnej pułapce
Dziesiąty dzień rywalizacji w Rajdzie Dakar przyniósł ciekawy zwrot akcji.... więcej

Strony

- Archiwum