TYTUŁY MŁODZIKÓW ROZDANE

W dniach 25-26.07.2015 r. na Torze Poznań, rozegrane zostały kolejne zawody kartingowe w randze Mistrzostw Polski. Tym razem Automobilklub Wielkopolski, gościł najmłodszych kierowców, którzy rywalizowali we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży w kategorii wiekowej

Młodzik (8-13 lat). W pięciu kategoriach – Easykart 60, Baby Rok, Mini Rok, Micro Max, Mini Max - wystartowało łącznie 49 zawodników, którzy podczas dwóch rund walczyli o tytuły mistrzów Polski.

Podczas oficjalnego otwarcia zawodów, zawodnikom Automobilklubu Wielkopolski i Automobilklubu Leszczyńskiego, zostały przekazane komplety opon, które zostały zakupione za uzyskane punkty we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, ze środków pochodzących z Wielkopolskiego Urzędu  Marszałkowskiego, a przekazane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe. Wręczenia dokonał

Pan Waldemar Witkowski - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Maciej Jankowski - Prezes ZO PZM Poznań, Julian Nowak wiceprezes ZO PZM Poznań, zastępca Przewodniczącego GKSK Paweł Pęcak oraz Prezes Automobilklubu Wielkopolski – Robert Werle.   

W kategorii Baby Rok, Alan Czyż, Adam Piszczako ( A.Wielkopolski), Damian Mazurek i Kacper Rogala (A.Leszczyński) pokazali już od kwalifikacji, że nie będzie łatwo stanąć na najwyższym stopniu podium.

Każdy z wyścigów dostarczył mnóstwo emocji, a ostatecznie tytuły zdobyli :

Alan Czyż (A.Wielkopolski) – Mistrz Polski

Damian Mazurek (A.Leszczyński) – I wicemistrz Polski

Kacper Rogala (A.Leszczyński) – II wicemistrz Polski

Mini Rok, to popis jazdy Adriana Janickiego (A.Zielonogórski Duet), który pomimo błędu w pierwszym wyścigu - kara za falstart co przesunęło go z miejsca pierwszego na dziewiąte, nie poddał się do samego końca i walcząc z Jakubem Szablewskim (A.Leszczyński), Piotrem Protasiewiczem (WallraV Racing Club) i Marcelem Kucem ( TTSK K-Team Tarnów) wywiózł z Poznania tytuł Mistrza Polski. Za nim po zaciętych pojedynkach uplasowali się Piotr Protasiewicz – I wicemistrz Polski, Jakub Szablewski – II wicemistrz Polski.

Kategorię Micro Max, zdominował Karol Pasiewicz (A.Wielkopolski). Karol oprócz czasówki w pierwszej rundzie, wygrywał już wszystko co było do wygrania. Za jego plecami walkę toczyli Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław) , Okar Pomorski (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj) i Karol Litwiniec (A.Rzemieślnik). Ostatecznie na podium weszli Mateusz Lenart – I wicemistrz Polski i mający o jeden punkt mniej Oskar Pomorski – II wicemistrz Polski.

Marcel Surmacz (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj) został Mistrzem Polski w kategorii Mini Max,

na drugim miejscu uplasował się Oliwier Pyłka (A.Polski), a trzeci był Karol Kręt (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj). Walka pomiędzy debiutującym w tej klasie Oliwierem, a Marcelem Surmaczem była także bardzo widowiskowa, a występ Pyłki, pokazał że będzie on mocnym rywalem przesiadając się na stałe do Mini Maxa. Ze względu na małą ilość zawodników startujących w tej kategorii, nie zostaną przyznane pozostałe dwa tytuły.  

W Easykart 60 w sobotnich wyścigach, prym wiódł Filip Zagórski (A.Wielkopolski).Niedzielna runda jednak należała do Olivi Protasiewicz (WallraV Racing Club), która nie dała pokonać się w obu wyścigach.

Ostateczna klasyfikacja po dwóch rundach :

Filip Zagórski (A.Wielkopolski) – Mistrz Polski

Olivia Protasiewicz (WallraV Racing Club) – I wicemistrz Polski

Jerzy Glac (A.Wielkopolski) – II wicemistrz Polski

Wszystkie powyższe wyniki wymagają jeszcze zatwierdzenia przez Główną Komisję Sportu Kartingowego.

W pod poznańskim Przeźmierowie, zjawili się także przyszli zawodnicy czyli grupa pokazów, która w ilości 17 uczestników trenowała podczas obydwóch dni zawodów.

Mistrzostwom towarzyszyła również rywalizacja o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski w kategorii Junior Rok. System czterech wyścigów finałowych, wygrał Jan Antoszewski (A.Wielkopolski) przed Janem Galeją (A.Wielkopolski) i Mateuszem Pyłką (A.Polski).  

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2015/20150725-26karting/index.html

 

Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.

Strony

- Archiwum