Tropiki w Słomczynie

Inauguracja Rallycross Cup na torze w Słomczynie odbyła się w tropikalnych warunkach. Na zmianę upały i ulewy powodowały, że warunki w kwalifikacjach były loterią. Raz zawodnicy jechali po suchym torze, a później brnęli przez rzekę płynącą po torze. Na szczęście warunki szybko wracały do normy. Finały i Handicap pojechały już niemal po suchej trasie, za to strefy wypadowe zamieniły się w grząskie pułapki.

W sobotę w klasie SuperCar najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio. Bardzo dobry start zaliczył Robert Czarnecki w Lancerze. Objął prowadzenie po starcie, które utrzymywał do trzeciego okrążenia. Później niestety auto przełączyło się w tryb awaryjny z powodu zbyt wysokiej temperatury silnika. Tą szansę wykorzystał Adam, objął prowadzenie i już tylko zwiększał przewagę. Krzysztof Skorupski po kontakcie z Adamem Kozakiem w połowie pierwszego okrążenia uszkodził maglownicę w Skodzie Fabii i finału nie ukończył. Niebieskie Clio minęło linię mety jako pierwsze. Drugi finiszował Robert Czarnecki. Trzeci był Kamil Sokołowski w Skodzie Fabii Super 1600, startował z autami wyższej klasy jako jedyne auto S1600 w zawodach.

W SuperNational po walce przez wszystkie 6 okrążeń finału A, o pół auta zwyciężył Ruszczyński Bartłomiej w Alfie 156. Auto znane głównie z wyścigów płaskich po kilku modyfikacjach zawieszenia sprawdza się również w Rallycrossie. Niemal drzwi w drzwi z Bartłomiejem finiszował Marcin Perzyna startujący w BMW. Trzeci był Konrad Kacprzak w Oplu Astrze OPC.

W niedzielę  zawodnicy Rallycross Cup ponownie zaserwowali publice pasjonujące widowisko i emocjonujące finały. Walka trwała do ostatnich metrów. W klasie SuperCar tryumfował ponownie Adam Kozak w Renault Clio. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Bieg finałowy był wznawiany po kontakcie Mariusza Steca i Kamila Sokołowskiego oraz Roberta Czarneckiego i Adama Kozaka. W efekcie dwa auta znalazły się poza torem. Po wznowieniu biegu Adam przeszedł do ponownego ataku i objął prowadzenie. Uszkodzenia auta na szczęście nie przeszkadzały mu zbytnio w jeździe i zapisał na swoje konto drugie zwycięstwo w Rallycross Cup. Drugie miejsce zajął Robert Czarnecki w Mitsubishi Lancer, mimo licznych prób wyprzedzenia Adama musiał zadowolić się drugą pozycję. Po awarii Krzysztofa Skorupskiego na trzecie miejsce awansował Łukasz Zoll w Subaru Impreza. Mariusz Stec nękany przez cały dzień problemami technicznymi Skody Fabii finału nie ukończył.

W SuperNarional o grubość zderzaka zwyciężył Bartłomiej Ruszczyński w niepozornej, ale za to bardzo szybkiej Alfie Romeo 156. Bartłomiej powtórzył manewr z poprzedniej rundy gdzie czaił się za plecami lidera i na wyjściu na ostatnią prostą zaatakował odbierając zwycięstwo raz Marcinowi Perzynie (BMW E36), a drugiego dnia Witoldowi Starobratowi (BMW E30 M3 EVO).

W Junior Buggy tryumfował Mateusz Mruk przed Karolem Skorupskim i Hubertem Broniarkiem.

Więcej informacji na www.rallycrosscup.pl

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie
Program kursu na licencję RN oraz Licencję Sędziego Sportu Samochodowego... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej

Strony

- Archiwum