SZCZERBIŃSKI VICE-MISTRZEM POLSKI

Kartingowe Mistrzostwa Polski dobiegły końca. Wraz z ich końcem wyłonieni zostali tegoroczni Mistrzowie Polski. W gronie najlepszych znalazł się także zawodnik teamu ST Racing Maranello, znany z występów w Porsche Super CUP - Patryk Szczerbiński. Po pechowej serii w Poznaniu kierowca zdominował zielonogórskie starty ROKA DVS.

Kwalifikacje 2 serii KMP odbyły się już w piątek. Szczerbiński podsumował je 3 rezultatem. Jak się później okazało wynik ten nie oddawał w pełni świetnego przygotowania kierowcy.  Sobotę zaczął ostro. Tuż po starcie awansuje na 2 pozycję. Szybko zbliża się do lidera- Igora Lejki i odbiera mu prowadzenie. Z okrążenia na okrążenie zwiększa swoją przewagę i niezagrożony dojeżdża na 1 miejscu. Również w kolejnym, sobotnim wyścigu kierowca nadaje tempo reszcie stawki. Niedziela to popisowa jazda Szczerbińskiego. Nie oddaje pozycji lidera ani na moment, notując na mecie obu wyścigów znaczną przewagę nad resztą. W podsumowaniu 2 odsłony KMP uplasował się na najwyższym stopniu podium i tym samym wywalczył tytuł Kartingowego Vice-Mistrza Polski w kategorii ROK DVS.

Świetnym wynikiem podsumował zawody również Kuba Dobroszczyk. Podczas sobotnich i niedzielnych startów wywalczył sobie tytuł 2 kierowcy weekendu w ROKU GP. Pojedynkując się z Danielem Zającem sobotę rozpoczyna od wywalczonego 3 miejsca. Podczas kolejnego wyścigu jego głównym rywalem jest Sebastian Lotz. Po walce zderzak w zderzak Kuba wygrywa pojedynek i na mecie zjawia się jako vice-lider. Niedzielę rozpoczyna z delikatnym spadkiem. Utrzymując bardzo dobre tempo kończy bieg tuż za pierwszą trójką. Tuż po starcie ostatniego wyścigu, na prostej startowej dochodzi do dużego incydentu. Kuba wychodzi z niego obronną ręką i szybko obejmuje prowadzenie. Pomimo ataków Zająca dowozi zwycięstwo do mety. W generalce Mistrzostw sklasyfikowany został na 3 miejscu.

Reprezentantem JUNIOR ROKA był Szymon Urbaniak. Sobotnie zmagania kierowca rozpoczyna wywalczonym 9 miejscem. Kolejny bieg to awans kierowcy oczko w górę. Pierwszy niedzielny wyścig po wielu pojedynkach Szymon podsumowuje powrotem na 9 lokatę. Ostatni wyścig serii nie poszedł po myśli zawodnika. Mimo prób odparcia ataków rywali przesuwa się w głąb stawki. Ostatecznie po wielu pojedynkach melduje się na 13 miejscu. W punktacji generalnej zajął 7 pozycję.

Najmłodszym reprezentantem teamowych barw był Olek Klimaszewski ścigający się w MINI ROKU.  Pierwsze punkty weekendowych startów kierowca notuje za wywalczone 9 miejsce. Drugi sobotni bieg to awans o oczko w górę i pewny 8 rezultat. Pozycję tę, po serii pojedynków utrzymuje również rozpoczynając niedzielne starty. Niestety, ostatni wyścig okazuje się dla niego niezwykle pechowy. Na okrążeniu formującym Olek bierze udział w incydencie i wypada z toru. Mimo starań nie może odpalić silnika i tym samym nie wraca do rywalizacji. Zmagania KMP podsumowuje 9 pozycją.

Team opuszcza zielonogórski tor lecz nie na długo. Już za kilka dni powróci tu by wziąć udział w kolejnych dwóch odsłonach serii ROK CUP POLAND, które rozegrane zostaną już w najbliższy weekend.

Karting: 
Share

News

Odszedł Artur Strychalski. Miał 71 lat.
Dziś w nocy odszedł od nas Artur Strychalski, wieloletni członek GKSK i szef... więcej
Regulamin Uzupełniający - 2 runda Roatax Max Challenge Poland, 02-04.10.2020r., Poznań
Regulamin Uzupełniający.Program minutowy - treningi.Program Minutowy - zawody.... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej

Strony

- Archiwum