SZCZERBIŃSKI VICE-MISTRZEM POLSKI

Kartingowe Mistrzostwa Polski dobiegły końca. Wraz z ich końcem wyłonieni zostali tegoroczni Mistrzowie Polski. W gronie najlepszych znalazł się także zawodnik teamu ST Racing Maranello, znany z występów w Porsche Super CUP - Patryk Szczerbiński. Po pechowej serii w Poznaniu kierowca zdominował zielonogórskie starty ROKA DVS.

Kwalifikacje 2 serii KMP odbyły się już w piątek. Szczerbiński podsumował je 3 rezultatem. Jak się później okazało wynik ten nie oddawał w pełni świetnego przygotowania kierowcy.  Sobotę zaczął ostro. Tuż po starcie awansuje na 2 pozycję. Szybko zbliża się do lidera- Igora Lejki i odbiera mu prowadzenie. Z okrążenia na okrążenie zwiększa swoją przewagę i niezagrożony dojeżdża na 1 miejscu. Również w kolejnym, sobotnim wyścigu kierowca nadaje tempo reszcie stawki. Niedziela to popisowa jazda Szczerbińskiego. Nie oddaje pozycji lidera ani na moment, notując na mecie obu wyścigów znaczną przewagę nad resztą. W podsumowaniu 2 odsłony KMP uplasował się na najwyższym stopniu podium i tym samym wywalczył tytuł Kartingowego Vice-Mistrza Polski w kategorii ROK DVS.

Świetnym wynikiem podsumował zawody również Kuba Dobroszczyk. Podczas sobotnich i niedzielnych startów wywalczył sobie tytuł 2 kierowcy weekendu w ROKU GP. Pojedynkując się z Danielem Zającem sobotę rozpoczyna od wywalczonego 3 miejsca. Podczas kolejnego wyścigu jego głównym rywalem jest Sebastian Lotz. Po walce zderzak w zderzak Kuba wygrywa pojedynek i na mecie zjawia się jako vice-lider. Niedzielę rozpoczyna z delikatnym spadkiem. Utrzymując bardzo dobre tempo kończy bieg tuż za pierwszą trójką. Tuż po starcie ostatniego wyścigu, na prostej startowej dochodzi do dużego incydentu. Kuba wychodzi z niego obronną ręką i szybko obejmuje prowadzenie. Pomimo ataków Zająca dowozi zwycięstwo do mety. W generalce Mistrzostw sklasyfikowany został na 3 miejscu.

Reprezentantem JUNIOR ROKA był Szymon Urbaniak. Sobotnie zmagania kierowca rozpoczyna wywalczonym 9 miejscem. Kolejny bieg to awans kierowcy oczko w górę. Pierwszy niedzielny wyścig po wielu pojedynkach Szymon podsumowuje powrotem na 9 lokatę. Ostatni wyścig serii nie poszedł po myśli zawodnika. Mimo prób odparcia ataków rywali przesuwa się w głąb stawki. Ostatecznie po wielu pojedynkach melduje się na 13 miejscu. W punktacji generalnej zajął 7 pozycję.

Najmłodszym reprezentantem teamowych barw był Olek Klimaszewski ścigający się w MINI ROKU.  Pierwsze punkty weekendowych startów kierowca notuje za wywalczone 9 miejsce. Drugi sobotni bieg to awans o oczko w górę i pewny 8 rezultat. Pozycję tę, po serii pojedynków utrzymuje również rozpoczynając niedzielne starty. Niestety, ostatni wyścig okazuje się dla niego niezwykle pechowy. Na okrążeniu formującym Olek bierze udział w incydencie i wypada z toru. Mimo starań nie może odpalić silnika i tym samym nie wraca do rywalizacji. Zmagania KMP podsumowuje 9 pozycją.

Team opuszcza zielonogórski tor lecz nie na długo. Już za kilka dni powróci tu by wziąć udział w kolejnych dwóch odsłonach serii ROK CUP POLAND, które rozegrane zostaną już w najbliższy weekend.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum