Suzuki GRANDys duo wygrywa na otwarcie sezonu Alpe Adria

Zespół Suzuki GRANDys duo od podwójnego zwycięstwa w klasie Superbike rozpoczął rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Alpe Adria. Na włoskim torze Adria Raceway duet Marko Jerman i Andy Meklau zajęli dwa pierwsze miejsca w najważniejszej z klas. Marko dodatkowo z czasem 1’14.911 pobił rekord toru i zdobył bonusowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu. Blisko zwycięstwa było też w klasie Superstock 1000, gdzie Jerman zajął drugie miejsce. Niestety w końcówce wyścigu oponynie pracowały tak dobrze jakby oczekiwał nasz zawodnik, ale drugie miejsce to też dobry początek sezonu. Czwarty w tym wyścigu był Andy.

We Włoszech sukces odniósł też Daniel Bukowski, który debiutując na Adria Raceway był drugi w klasie Superstock 600. Ponieważ była to pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Alpe Adria klasyfikacja generalna jest identyczna, jak wyniki wyścigów.

 Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Cieszę się z takiego początku sezonu. Malkontent powiedziałby, że można  było wygrać więcej, ale najważniejsze są wysokie punkty na starcie sezonu. Następne rundy odbędą się na torach, które są  doskonale znane naszym zawodnikom i liczę, że znów będziemy w czołówce.

Marko Jerman, Superbike i Superstock 1000: Ciszę się, że obronę tytułu rozpoczęliśmy od zwycięstwa. Dobrze się  czuję na tym krótkim torze i była szansa na dwa zwycięstwa, ale cieszę się z tego co udało się wywalczyć. Sezon jest długi i wszystko jeszcze przed nami.

Daniel Bukowski, Superstock 600: Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem po nowym dla mnie obiekcie i zapomniałem, jaką frajdę sprawia mi nauka nowego toru. Z Włoch wracamy bardzo pozytywnie nastawieni na cały najbliższy sezon  i gotowi do następnej rundy. Dziękuję całemu zespołowi Suzuki GRANDys duo, który jak zwykle sprawił się wyśmienicie.

Wyniki Alpe Adria Raceway:

Superbike:

1  M. JERMAN SLO

2  A. MEKLAU AUT

3  J. PROSENIK SLO

4  J. HALBICH CZE

5  I. SIKORA POL

Superstock 1000:

1  M. FILLA CZE

2  M. JERMAN SLO

3  M. CHOY BUL

4  A. MEKLAU AUT

5  M. SEMBERA CZE

Superstock 600:

1  D. NORI ITA

2  D. BUKOWSKI POL

3  J. CHROBAK HUN

4  D. TIBALDO ITA

5  L. TOMMASINI ITA

 

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zaproszenie do składania ofert na nabycie praw do promocji zawodów z cyklu Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie przy ul. Kazimierzowskiej 66... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Przed nami wielki finał rywalizacji w Łodzi!
Odliczanie przed ostatnią w tym sezonie rundą Mistrzostw Świata SuperEnduro... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej

Strony

- Archiwum