Sukcesy Race National Team Poland w Serbii

Race National Team Poland wygrał Dywizję 1 i Dywizję 2 w szóstej rundzie FIA CEZ Hill Climb Championship - wyścigu górskim Kruševac. W grupie A najszybszy był Grzegorz Duda, a w grupie N - Maciej Dreszer, który odniósł pierwsze zwycięstwo w wyścigach górskich. W generalce od polskich Lancerów szybszy był tylko Radical Miloša Asanovicia. Grzegorz Duda ustanowił rekord trasy dla samochodów z dachem.

O wynikach decydowała suma czasów dwóch podjazdów na 2450-metrowej trasie, rozpoczynającej się 13 km od centrum Kruševaca. Na starcie stanęło 49 kierowców. W drugim podjeździe Miloš Asanović poprawił rekord na 1.21,123. Główny rywal kierowcy z Podgoricy, Jovan Ačimić wypadł z drogi w pierwszym podjeździe i uszkodził Osellę.

- Serbska trasa zawodów to jak mistrzostwa w rajdach - mówi Grzegorz Duda. -  Wspaniały odcinek drogi, nieregularny, śliski, nieprzewidywalny, budzący respekt i podniecenie. Czułem się jak w rajdzie sprzed kilku laty. Wraz ze mną, DUDAMOTORSPORT, z zespołem Race National Team Poland, Serbię odwiedził Maciek Dreszer, który pojechał świetny wyścig wygrywając grupę N. Jestem dumny i cieszę się, że rośnie nowe pokolenie bardzo szybkich polskich kierowców wyścigowych.
Nowy samochód działał znakomicie. Wreszcie zaczynamy trafiać z ustawieniami i można nim niewiarygodnie szybko podróżować. Dzięki temu mogłem skupić się od startu do mety i jechać swoj Bardzo cieszę się z kolejnych cennych punktów, które pozwolą mi zbliżyć się do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego w cyklu Mistrzostw Europy Centralnej. Te starty i walka o mistrzostwo nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów - firm V-Tech Dynamometers, Steinhof, Blachdom Plus, Autolak Serwis Tomasz Oćwieja, Pirelli, www.slickityres.pl, firmy Redruk, TVP.

- Rewelacja - powiedział Maciej Dreszer - Trudna i śliska trasa przypominająca rajdowy oes, pozwoliła mi nawiązać walkę z takimi samochodami jak Osella czy Radical, co dało mi wielką satysfakcję i ogromną radość ze ścigania się, co w konsekwencji dało mi podium zarówno w grupie, jak i w generalce. Abstrahując od technicznej części ścigania się to miło jest startować w kraju w którym jest tyle pięknych dziewczyn i życzliwych kibiców :)

Samochody: 
Share

News

Kurs na licencje RN i sędziowskie klasy I i II 19.07.2020 Świdnica
PROGRAM kursu na licencje RN i licencje sędziowskie klasy I i II organizowany... więcej
Udana inauguracja sezonu
Ponad 120 kierowców wzięło udział w inauguracyjnych zawodach sezonu 2020. Przez... więcej
MARMA 29. Rajd Rzeszowski, czyli wreszcie koniec smutnej przerwy
6 października 2019 zakończył się Rajd Dolnośląski, zamykający ubiegłoroczne... więcej
1. runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland - Transmisja
Dziękujemy za wspólne oglądanie 1. rundy Porsche Esports Sprint... więcej
Kierowcy wyścigowi ruszają do sportowej rywalizacji!
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi nareszcie ruszą do... więcej
Ryszard Żyszkowski nie żyje
W niedzielę, 21 czerwca zmarł w Warszawie Ryszard Żyszkowski, najwybitniejszy,... więcej
Zmarł Marcin Turski
Polski sport motorowy poniósł drugą wielką stratę w ciągu dwóch dni. W wieku 46... więcej
Pod patronatem Porsche ruszają wirtualne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport
Poznań. Od prekwalifikacji na wirtualnym torze Silesia Ring zaczynają... więcej
1 i 2 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski
W dniach 3-5 lipca 2020 roku na Torze "Poznań" odbędzie się 1. i 2.... więcej

Strony

- Archiwum