Sukces Race National Team Poland w Macedonii

Race National Team Poland rozpoczął udział w FIA CEZ Hill Climb Championship od sukcesu w Macedonii. Grzegorz Duda wygrał Dywizję 2, wspinając się Lancerem na trzecie miejsce w generalce Nagrady na Grad Skopje. Bartłomiej Wiśniowski triumfował w Dywizji 1, a  klasyfikacji generalnej zajął czwartą lokatę. 21-latek musiał ostro walczyć z Tripo Ivoviciem, jadącym Lancerem po mistrzu Europy, Dušanie Borkoviciu. Zadecydował drugi podjazd, w którym Wiśniowski pokonał Czarnogórca o 3,47 sekundy.

Jovan Ačimić i Miloš Asanović przed rokiem przegrali w deszczu z Igorem Stefanovskim w Lancerze, ale tym razem zabrakło Stefanovskiego. Osella Ačimicia okazała się szybsza o Radicala Asanovicia o 0,89 sekundy. Ačimić prowadził po pierwszym podjeździe wyścigowym. W drugiej próbie Asanović poprawił się o niemal 8 sekund, ustanawiając nowy rekord 3,5-kilometrowej trasy na górę Wodno - 1.55,40.

- Wyścig na górę Wodno już za nami - mówi Grzegorz Duda. - Udało się wbić do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej i wygrać Dywizję 2, z czego jestem bardzo zadowolony na otwarcie sezonu. Niestety nie dopisała frekwencja zawodników, z czego jestem mniej zadowolony. Pogoda przez cały weekend płatała nam figle. Raz padało, raz świeciło słońce. W niedzielę pierwszy wyścig jechaliśmy po deszczu, a drugi już na sliku po suchej nawierzchni. Udało się przetestować po raz pierwszy nowy samochód. Nie obyło się bez małych przygód, które jednak przed Załużem na pewno wyeliminujemy. Najbardziej zadowolony jestem z jazdy Bartka. Coraz lepiej radzi sobie za kierownica Lancera, jest coraz szybszy i widać, że powoli jest gotowy do nawiązywania walki z konkurencją. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas moich wypraw w sezonie 2014 będą ze mną obecni również patroni medialni - Telewizja Polska TVP oraz portal www.wyscigigorskie.pl. Teraz czeka nas wyścig w Załużu, gdzie chcemy pokazać się przed własną publicznością.

- Początek sezonu w FIA CEZ Hill Climb Championship uważam za bardzo udany - powiedział Bartłomiej Wiśniowski. - Jedno co boli to mało samochodów, które przyjechały na macedońską rundę, ale za to miałem bardzo mocnego konkurenta. Tripo Ivović z Czarnogóry walczył ze mną na ułamki sekund, jednak po dwóch podjazdach to ja okazałem się szybszy wygrywając Dywizję 1 i zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za Grześkiem Dudą. To były fajne zawody i warto było wybrać się i przejechać taki kawal drogi, aby zobaczyć między innymi Skopje, które jest wspaniałym miastem. W tym roku w występach w FIA CEZ wspierają mnie firmy: WIŚNIOWSKI, GARDBIS oraz ATC, a patronat medialny nad moimi startami objął portal www.wyscigigorskie.pl. Już za kilka dni zobaczymy się w Załużu, gdzie powalczymy na domowej trasie.

NAGRADA NA GRAD SKOPJE - VODNO 2014
1. Jovan Ačimić (MNE) Osella PA20/S 3.58,26
2. Miloš Asanović (MNE) Radical SR8LM +0,89
3. Grzegorz Duda (PL) Mitsubishi Lancer Evo X R4 +34,02 (1. S20+3000)
4. Bartłomiej Wiśniowski (PL) Mitsubishi Lancer Evo IX +35,70 (1. N+3000)
5. Tripo Ivović (MNE) Mitsubishi Lancer Evo IX +36,62
6. Dejan Bulatović (MNE) Peugeot 306 +43,48
7. Nikola Miljković (SRB) Honda Civic Type-R +45,31
8. Krste Trajkovski (MK) Fiat Ritmo +46,99
9. Mirko Vujačić (MNE) Peugeot 106 Rallye +59,86
10. Dražen Radulović (MNE) Citroën Saxo +1.04,58

Samochody: 
Share

News

1. runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland - Transmisja
Dziękujemy za wspólne oglądanie 1. rundy Porsche Esports Sprint... więcej
Kierowcy wyścigowi ruszają do sportowej rywalizacji!
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi nareszcie ruszą do... więcej
Ryszard Żyszkowski nie żyje
W niedzielę, 21 czerwca zmarł w Warszawie Ryszard Żyszkowski, najwybitniejszy,... więcej
Zmarł Marcin Turski
Polski sport motorowy poniósł drugą wielką stratę w ciągu dwóch dni. W wieku 46... więcej
Pod patronatem Porsche ruszają wirtualne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport
Poznań. Od prekwalifikacji na wirtualnym torze Silesia Ring zaczynają... więcej
1 i 2 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski
W dniach 3-5 lipca 2020 roku na Torze "Poznań" odbędzie się 1. i 2.... więcej
Kurs na licencję RN oraz licencje sędziowskie I i II, 24-27.06.2020, Białystok
Szkolenie kandydatów na sędziów i zawodników sportu samochodowego ... więcej
Polacy zwyciężają w Virtual 24 Heures du Mans!
Nikodem Wisniewski Racing i Jakub Brzeziński wraz z Louisem Deletrazem i... więcej

Strony

- Archiwum