Sukces Krawczyka

Miro Konopka jadący Saleenem S7R, wygrał pierwszy sprint Dywizji 4 +2000 na Hungaroringu, rundę FIA CEZ Trophy. Piotr Krawczyk doprowadził Mercedesa SLS AMG GT3 na drugim miejscu do mety, triumfując w WSMP, mistrzostwach Węgier oraz mistrzostwach Czech.

Krawczyk ruszał z piątego pola, ale na starcie zabrakło dwóch poprzedzających go samochodów - Pagani Zondy i BMW Alpiny B6. Dziewiąty po rozpoczęciu wyścigu, kierowca Premium Motorsport Poland w ciągu 10 minut przebił się na drugie miejsce, ostro walcząc z Ferrari 458 GT3.

W drugim sprincie Dywizji 4+2000 na Hungaroringu, rundzie FIA CEZ Trophy, ponownie zwyciężył Miro Konopka, a za Saleenem kierowcy z Bratysławy finiszował Piotr Krawczyk w Mercedesie SLS AMG GT3. Reprezentant zespołu Premium Motorsport Poland wygrał rundę WSMP i mistrzostw Węgier, zajął drugie miejsce w strefie, mistrzostwach Czech i ESET V4 Cup.

Krawczyk rozpoczynał wyścig z czwartego pola, choć z przodu znowu zabrakło BMW Alpiny B6. Przed Mercedesem ustawiły się tylko Saleen i Radical. Na końcu prostej startowej doszło do dramatycznej kraksy i wyjechał Safety Car. Po restarcie Krawczyk jechał w środku prowadzącej grupy. Przebijał się do przodu, a efektem zaciętej walki był nieprzewidziany kontakt z Porsche Andrzeja Lewandowskiego. Lewandowski wykonał obrót. Krawczyk gonił oddalającą się czołówkę.

Miro Konopka otrzymał drive through za falstart i spadł na szóstą pozycję. Krawczyk wyprzedził BMW M3 i objął prowadzenie. Konopka odrobił stratę, a pojedynek Saleena i Mercedesa wykorzystał Attila Barta, doganiając Krawczyka. Na  ostatnim okrążeniu BMW Alpina Barty znalazła się przed Mercedesem. Po wyścigu Barta został ukarany doliczeniem 30 sekund za falstart z depo. Piotr Krawczyk przesunął się na drugie miejsce w wynikach.

Samochody:
Słowa kluczowe:
Źródło zdjęcia:

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej