SUKCES BRACI SZYSZKO W MISTRZOSTWACH POLSKI

Tor w Bydgoszczy przywitał nas piękną pogodą, która towarzyszyła nam przez większość weekendu. Chłopcy zjawili się już w środę, kiedy to zaczęli intensywne treningi. Maciek startował w kategorii Młodzik 60 w Kartingowych Mistrzostwach  Polski. Szymon z kolei zdobywał punkty w kategorii KF Junior w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostwach Polski.Pierwszy dzień zawodów Maciek rozpoczął od czasówki w której zajął 2 miejsce tracąc zaledwie 0.106sec do poprzedzającego go zawodnika. Pierwszy wyścig przyniósł mu już pozycję lidera, którą bez większych trudności udało się Maćkowi utrzymać także w trakcie drugiego wyścigu. Z pozycji lidera rozpoczął również drugi dzień wyścigów, gdzie mogliśmy podziwiać świetną kondycję zawodnika. Oczywiście po znakomicie  zakończonym pierwszym dniu, nikt nie był zaskoczony 1 miejscami Maćka zarówno w trzecim i czwartym wyścigu rundy, gdy na torze narzucał tempo reszcie stawki.Szymon podczas oficjalnego treningu wywalczył czwarte miejsce, lecz już w trakcie pierwszego wyścigu dzięki swojej doskonałej, technicznej jeździe udało mu się awansować na drugą pozycję. W drugim wyścigu jechał tuż za liderem szukając okazji do wyprzedzenia go. Ostatecznie minął linię mety na 2 pozycji, lecz sędziowie zadecydowali o wykluczeniu rywala , dzięki czemu Szymek  awansował na 1 miejsce. 

Drugi dzień zaczął się dla niego pechowo. Podczas trzeciego wyścigu Szymon wpadł w poślizg na starcie  przez który stracił swoją pozycję i resztę wyścigu musiał nadrabiać straty, zjawiając się na mecie  jako 4. Ostatni bieg tej rundy, był w jego wykonaniu prawdziwym popisem umiejętności. Wyścig odbywał się na mokrym torze, Szymon szybko wysunął się na prowadzenie i z okrążenia na okrążenie  powiększał swoją przewagę nad resztą rywali . Na ostatnim zakręcie kart wpadł w poślizg i obróciło go o 360 stopni. Szymon wykazał się dużym opanowaniem i nie tracąc głowy szybko odnalazł się w sytuacji, o włos wygrywając. Niestety decyzją sędziów został wykluczony z wyścigu, powodem był błąd mechanika który o 3 mm za wąsko ustawił rozstaw tylnej  osi . Trud jakiemu musiał stawiać czoło i osiągnięcia jakich dokonał zawodnik świadczą tylko o wysokim poziomie jego jazdy.

Po czterech wyścigach pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski  zawodnicy Automobilklubu Morskiego w Gdyni zajmują miejsca w czołówce. Maciek w  kategorii M60 znajduje się na pozycji lidera, Szymon zaś w kategorii KF Junior na 3 miejscu. Serdeczne podziękowania dla Speedkarta, Marca Marceleta , Kamila Wódki , rodziców i dziadków oraz wszystkich którzy kibicują braciom Szyszko .

 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum