SUKCES BRACI SZYSZKO W MISTRZOSTWACH POLSKI

Tor w Bydgoszczy przywitał nas piękną pogodą, która towarzyszyła nam przez większość weekendu. Chłopcy zjawili się już w środę, kiedy to zaczęli intensywne treningi. Maciek startował w kategorii Młodzik 60 w Kartingowych Mistrzostwach  Polski. Szymon z kolei zdobywał punkty w kategorii KF Junior w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostwach Polski.Pierwszy dzień zawodów Maciek rozpoczął od czasówki w której zajął 2 miejsce tracąc zaledwie 0.106sec do poprzedzającego go zawodnika. Pierwszy wyścig przyniósł mu już pozycję lidera, którą bez większych trudności udało się Maćkowi utrzymać także w trakcie drugiego wyścigu. Z pozycji lidera rozpoczął również drugi dzień wyścigów, gdzie mogliśmy podziwiać świetną kondycję zawodnika. Oczywiście po znakomicie  zakończonym pierwszym dniu, nikt nie był zaskoczony 1 miejscami Maćka zarówno w trzecim i czwartym wyścigu rundy, gdy na torze narzucał tempo reszcie stawki.Szymon podczas oficjalnego treningu wywalczył czwarte miejsce, lecz już w trakcie pierwszego wyścigu dzięki swojej doskonałej, technicznej jeździe udało mu się awansować na drugą pozycję. W drugim wyścigu jechał tuż za liderem szukając okazji do wyprzedzenia go. Ostatecznie minął linię mety na 2 pozycji, lecz sędziowie zadecydowali o wykluczeniu rywala , dzięki czemu Szymek  awansował na 1 miejsce. 

Drugi dzień zaczął się dla niego pechowo. Podczas trzeciego wyścigu Szymon wpadł w poślizg na starcie  przez który stracił swoją pozycję i resztę wyścigu musiał nadrabiać straty, zjawiając się na mecie  jako 4. Ostatni bieg tej rundy, był w jego wykonaniu prawdziwym popisem umiejętności. Wyścig odbywał się na mokrym torze, Szymon szybko wysunął się na prowadzenie i z okrążenia na okrążenie  powiększał swoją przewagę nad resztą rywali . Na ostatnim zakręcie kart wpadł w poślizg i obróciło go o 360 stopni. Szymon wykazał się dużym opanowaniem i nie tracąc głowy szybko odnalazł się w sytuacji, o włos wygrywając. Niestety decyzją sędziów został wykluczony z wyścigu, powodem był błąd mechanika który o 3 mm za wąsko ustawił rozstaw tylnej  osi . Trud jakiemu musiał stawiać czoło i osiągnięcia jakich dokonał zawodnik świadczą tylko o wysokim poziomie jego jazdy.

Po czterech wyścigach pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski  zawodnicy Automobilklubu Morskiego w Gdyni zajmują miejsca w czołówce. Maciek w  kategorii M60 znajduje się na pozycji lidera, Szymon zaś w kategorii KF Junior na 3 miejscu. Serdeczne podziękowania dla Speedkarta, Marca Marceleta , Kamila Wódki , rodziców i dziadków oraz wszystkich którzy kibicują braciom Szyszko .

 

Karting: 
Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.

Strony

- Archiwum