Stańco na podium

Maciej Stańco odzyskał prowadzenie w Grand Prix Polski wygrywając w stawce WSMP drugi sprint E1+2000 na Pannonia-Ringu. Bielszczanin zajął trzecie miejsce w łączonej rundzie mistrzostw Węgier, Polski, Czech i Słowacji - za Denisem Waszkiem i Martinem Matzke. Artur Janosz finiszował na szóstej pozycji i ma już tylko punkt straty do Miro Konopki, wicelidera GPP.

W sobotę w dniu 19 urodzin, Artur Janosz okazał się najlepszym polskim kierowcą w sprincie E1+2000 na Pannonia-Ringu. Ferrari zespołu Fuchs Star Moto Racing finiszowało na piątym miejscu, drugim w Grand Prix Polski - za Miro Konopką, który objął prowadzenie w punktacji. Zwycięstwo przypadło Antoninowi Herbeckowi w Pagani Zondzie. Drugą lokatę zajął Martin Matzke w prototypowym BMW, zbudowanym przez Purum Sport na bazie M3 E36. Miro Konopka stanął na trzecim stopniu podium. Andrzej Lewandowski, szósty w wyścigu, odebrał puchar za drugie miejsce w klasie E1-3500.

Podczas sobotniego wyścigu Herbeck startujący z pole position, ukończył pierwsze okrążenie jako dziesiąty i przebijał się do przodu. Na czwartym okrążeniu Maciej Stańco wyprzedził prowadzącego Miro Konopkę. Od 6 rundy liderował Herbeck. Stańco po przygodzie stracił trzy okrążenia. Artur Janosz, początkowo jedenasty, wyprzedzał rywali i na 12 kółku awansował na piątą lokatę.

- Po starcie prowadził Konopka, ja jechałem jako drugi - powiedział Autoklubowi Maciej Stańco. - Tu jest wąsko i ciężko przejść rywala, ale w  końcu wyprzedziłem Konopkę. Zacząłem mu odjeżdżać, a doganiało nas Pagani, szybsze na prostej o 50 km/godz. Nie powinienem z nim walczyć. To był mój błąd. Spojrzałem w lusterko przed zakrętem, pojechałem za szybko, postawiło mnie i wpadłem do żwiru. Trochę potrwało, nim wyciągnął mnie traktor. Sprawdziliśmy samochód w depo i pojechałem dalej. Dzień dla Star Moto uratował Artur Janosz, który wywalczył piąte miejsce w wyścigu.

W niedzielę Stańco prowadził do 9 okrążenia. Potem został wyprzedzony przez Audi TT-R DTM Tomasa Liedla, a na 10 kółku spadł na piątą lokatę. Denis Waszek (12), Martin Macke, Maciej Stańco i Zdeno Mikulasko (13) zostawili za sobą Liedla. Miro Konopka spadł z czwartego na 9 miejsce.