Sołowow drugi w Oviedo

Michał Sołowow i Maciek Baran zajęli drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy Rally Principe de Asturias w Hiszpanii. Zawody miały smutny finał z powodu tragicznego wypadku.

Na OS 8 z trasy wypadła Skoda Fabia S2000 Antonina Tlustaka. Samochód uderzył w kibiców. Jeden z nich zmarł. Organizatorzy zdecydowali się dokończyć zawody pomimo, że kilkanaście załog, w tym ekipa Synthos Cersanit Rally Team, nie chciało jechać dalej. Ostatecznie ostatnią próbę zawodnicy pokonali jako wolny przejazd. Michał i Maciek zajęli 7 pozycję w klasyfikacji generalnej, natomiast wśród załóg zgłoszonych do Mistrzostw Europy wywalczyli drugie miejsce.

- Trudne zawody - mówi Michał Sołowow. - Cały zespół ciężko pracował, abyśmy mogli powalczyć w Hiszpanii. Staraliśmy się dać z siebie wszystko. Odcinki rozgrywane w nocy, w pierwszy dzień nie były łatwe. W czasie drugiego etapu pojechaliśmy lepiej, zdobyliśmy dużo ważnych punktów i umocniliśmy się na pozycji wiceliderów ME. Bardzo nam smutno, że te zawody tak się skończyły. Uważam, że zaraz po informacji o wypadku, organizator powinien zakończyć rajd.

Kielecko-krakowski duet zdobył 27 punktów do ME i utrzmał pozycję wiceliderów cyklu.

Samochody:
Źródło zdjęcia:

Wystartował Rajd Safari, Kajetanowicz liderem w WRC2 Challenger!
Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w ... więcej
Wśród afrykańskiej fauny i flory – WRC Rajd Safari 2024 na żywo w Motowizji
Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji powracają najlepsze... więcej
Rajd Polski: 300 kilometrów oesowych i 70 widowiskowych stref kibica
Ponad 300 kilometrów na trasach dziewiętnastu, szutrowych odcinków... więcej
Komunikat GKSS PZM nr 5/2024
Informujemy, że Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 5/2024... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 06-07.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU KANDYDATÓW NA LICENCJĘ ZAWODNIKA I LICENCJĘ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.04.2024, Olsztyn
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-C, NDJ-C, 14-15.04.2024, Tor Kielce
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek) 2.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, szkolenie na licencje stopnia ND-R, 03.04.2024, Gdynia
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Kenii, czas na legendarne Safari!
Gdyby kibice mieli wybierać rajdy według klucza: najbardziej ikoniczne,... więcej