Sobota Kupčikasa, niedziela dla Krugera

Robertas Kupčikas odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w Volkswagen Castrol Cup. Kierowca z Wilna triumfował w pierwszym wyścigu na Torze Poznań, przerwanym z powodu ulewy, a następnie wznowionym. Posiadacz pole position, Jan Kisiel finiszował 0,6 sekundy za Kupčikasem. Na trzecim stopniu podium stanął wicelider punktacji, Marcus Fluch.

Kupčikas wygrał start z Kisielem. Z powodu intensywnego deszczu, na drugim okrążeniu wyjechał Safety Car, a po 7 rundach przerwano wyścig. W Golfach zmieniono slicki na deszczówki. Restart nastąpił za Safety Carem, który zjechał po dwóch okrążeniach. Maciej Steinhof poniósł straty po kontakcie z Pawłem Krężelokiem. Gosia Rdest przebiła się na szóstki, ale tuż przed metą została wyprzedzona przez Michała Gadomskiego.

Krystian Korzeniowski: - Trochę mi zabrakło do tego upragnionego pucharu za miejsce na podium. Musiałem się obejść smakiem. Jednak jutro ruszam z czwartego pola, więc do przeskoczenia będzie mniej zawodników niż dzisiaj. Dobrze, że zmieniono nam opony na deszczówki. Na slickach po zalanym wodą torze nie dało się jechać.

Michał Gadomski: - Na finiszu doganiałem sporą grupę zawodników. Na samym końcu jeden z kierowców z tej grupy pojechał trochę bokiem, co spowolniło całą resztę i mogłem ich dogonić. Ja miałem jeszcze dwa Push – to – Passy, więc na końcu wykorzystałem je do tego, żeby wyprzedzić Gosię. Jestem bardzo zadowolony. Jutro też może padać, bo chyba deszcz mi służy.

Gosia Rdest: - Było bardzo fajnie. Cieszę się, bo w treningach nie wyglądało to tak obiecująco. Było trochę przygód. Żałuję, że nie zrobiliśmy jeszcze jednego kółka na slickach, bo czułam się bardzo pewnie. Pomogło zapewne doświadczenie z wyścigów w Wielkiej Brytanii, gdzie jak wiadomo często pada. Jestem zadowolona z tego, że udało mi się kilka manewrów wyprzedzania.

Jeffrey Kruger: - Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe po tym torze na mokrej nawierzchni. W zasadzie dopiero w czasie wyścigu mogłem się uczyć jazdy po mokrym Torze Poznań. Starałem się być ostrożny. Myślę, że pojechałem niezły wyścig, choć był ostro. Na ostatnim okrążeniu straciłem pozycję, ale cieszę się z ważnych punktów.

W niedzielnym wyścigu VW Castrol Cup na Torze PoznańJeffrey Kruger wyprzedził Marcusa Flucha i Robertasa Kupčikasa. Tym razem ścigano się na suchej nawierzchni. Kruger startujący z trzeciego pola, na mecie zameldował się 3,2 sekundy przed Marcusem Fluchem. Za Jonasem Gelžinisem, jako piaty finiszował Maciej Steinhof, dzisiaj najlepszy z polskich uczestników pucharu.

Jan Kisiel popełnił falstart i otrzymał drive through. Nie ukończyli wyścigu Gosia Rdest i Patryk Strzesak. W punktacji nadal prowadzi Robertas Kupčikas. Marcus Fluch ustepuje Litwinowi o 26 punktów. Jeffrey Kruger utrzymuje trzecią lokatę. Maciej Steinhof awansował na czwartą wyprzedzając Jana Kisiela.

Marcus Fluch: - Bez dwóch zdań – jestem zadowolony po tej rundzie. Wygrałem tu rok temu i bardzo lubię ten tor. W kwalifikacjach na początku trochę nie mogłem się odnaleźć, ale w kolejnej fazie się uspokoiłem i wywalczyłem dobre pola startowe, które dały mi wysokie miejsca w wyścigu. Zdobyłem sporo ważnych punktów, choć było ciężko, zwłaszcza dziś.

Maciek Steinhof: - Dziś wyścig był fajny. Czysta jazda, dobre tempo, ale niestety po raz drugi przespałem start. Spadłem z 5. na 8. miejsce i później musiałem gonić. Po tej walce mam mocno poobijane auto, ale najważniejsze są cenne punkty.

Ales Jirasek: - To była dla mnie zdecydowanie lepsza runda niż poprzednie. Czuję, że zrobiłem spory krok naprzód. Skupiliśmy się na moim stylu jazdy i to przyniosło efekty. Cały czas uczę się dbania o opony i używania systemu Push – to – Pass. Kolejna runda jest na moim domowym torze, dobrze go znam i jeśli mam gdzieś stanąć na podium to właśnie tam.