Sezon Cross Country juz otwarty!

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się 1 i 2 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Na starcie stanęło 135 zawodników z całej Polski w tym kliku zza wschodniej granicy. Nie zabrakło doskonałych riderów takich jak Kędzierski, Giemza, Kędziora, czy reprezentującego barwy miejscowego klubu Offroad Białystok – Vice Mistrza Europy w Cross Country Rafała Kiczko. Obiekt, na którym odbyły się zmagania to położony w naturalnej scenerii spory kawałek ziemi, który tuz przed wyścigami został przekształcony w tor. Charakteryzował się zmienną nawierzchnią, począwszy od trawiastej i błotnistej części, a skończywszy na piaszczystej.

Pogoda jak to na Podlasiu, przywitała zawodników chłodnym uściskiem dłoni, już pierwszego dnia mocno padał deszcz, a następnie śnieg, co pogorszyło właściwości jezdne. Oprócz śniegu w powietrzu znajdowała się masa błota spod kół, które skutecznie zatykało gogle, a później twarze zawodników. Drugiego dnia zaświeciło słońce i nastroje znacznie się poprawiły.

W klasie Senior 2 na pierwszym stopniu podium stanął Łukasz Kędzierski. Jak zwykle dał pokaz pięknej i skutecznej jazdy do celu. Tuz za nim uplasował się Kamil Walczak i Mieszko Gotkowski. W Senior 1 kolejność na mecie wyglądała następująco Wacław Skolarus, Paweł Szturmowski i Michał Kędziora.

W klasyfikacji Quadów, które jako pierwsze ruszały na trasę zwyciężył Łukasz Lewy. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kalinowski, a na trzecim lokalny zawodnik Artur Mulawa z klubu Offroad Białystok.

W klasie Junior bezapelacyjnie zwyciężył Maciek Giemza, za nim na lini mety pojawił się Maciej Więckowski oraz charakteryzujący się świetnym tempem od początku do końca biegu Sebastian Witkowski.

W klasie Junior 85 zwyciężył Dominik Małecki, przed Piotrem Szczepankiem i Kamilem Szutą z CKM Cieszyn.

Puchar Polski rywalizował w siedmiu kategoriach – Senior 2, Senior 1, Quad 2K, Quad 4K, Quad 2K Junior, Weteran oraz Junior. Dariusz Strzelecki z klubu Motorsport Castrol Team Toruń to zwycięzca klasy Senior 2, natomiast w Senior 1 w nieziemskim tempie kolejne okrążenia pokonywał Damian Bykowski z Offroad Białystok, który oczywiście stanął na najwyższym stopniu podium. Lokalna publiczność miała wielki powód do radości. Wspierany przez kibiców Bykowski wyciskał przez półtorej godziny 100% ze swojego Kawasaki. Wojciech Jarosz to zwycięzca klasy Quad 2K, w 4K wygrał Tomasz Karpowicz. Quad 2K Junior to kolejny dobry występ zawodnika Offroad Białystok – Dominika Dołęgiewicza, który stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasie Weteran dominował Robert Kaniewski z X Racing Team, który zwyciężył we wszystkich wyścigach. Klasa Junior to kolejny sukces miejscowych zawodników. Na pierwszym miejscu stanął Dawid Kucbor, a na drugim Paweł Rybiński – obydwaj z Klubu Offroad Białystok. Tuż za podium uplasował się ich klubowy kolega Przemek Klepacki.

W zawodach wystartowała tylko jedna przedstawicielka płci pięknej Ada Żukowska z miejscowego klubu Offroad Białystok, która za wyjątkową wytrwałość i wolę walki otrzymała od firmy Metal-Fach z Sokółki specjalną nagrodę – motocykl marki TM. Ada nie kryła łez wzruszenia.

Motocykle:
Słowa kluczowe:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Polacy po pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Kadra Enduro Team Poland M. Wróbel w składzie: Maciej Więckowski, Dawid... więcej
Polacy rozpoczęli rywalizację na Mistrzostwach Europy Enduro – co pokazał im pierwszy dzień zawodów?
Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas 1. rundy Mistrzostw Europy... więcej
Przed Polakami 1. runda Mistrzostw Europy Enduro we Włoszech
Już w najbliższy weekend (23-24 marca) we Włoszech rusza sezon... więcej
Rajdy Baja: ostatnie szlify i przygotowania przed sezonem
W mistrzostwach bez zmian, w Pucharze Polski nowości dla początkujących. ... więcej
Zgromadzenie Ogólne MACEC w Rumunii
16 marca w Bukareszcie w Rumunii odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego... więcej
FIM-FIA W2RC 2024: Abu Dhabi Desert Chaallenge Al-Attiyah wygrywa, Dąbrowski na podium!
Abu Dhabi Desert Challenge był tradycyjnie drugą rundą sezonu W2RC. Jego wyniki... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024 (Harmonogram)
Zaktualizowany program kursokonferencji sędziów sportu motocyklowego:Harmonogram... więcej
Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej