Runda MX w Obornikach

To była jedna z najbardziej emocjonujących mistrzowskich rund MX, rozegrana na wspaniałym i świetnie przygotowanym torze w Obornikach. Dwudniowe zawody rozpoczęła klasa MX65. W dwóch wyścigach niepokonanym okazał się Darek Rapacz z MTR Osielec, drugi w klasyfikacji generalnej był Wiktor Małecki (KMCross Lublin), a trzeci Filip Bukowicz (KS Wisła Chełmno). Ale ich rywalizacja to był ledwie przedsmak tego, co czekało ponad tysięczną publiczność zgromadzoną na torze w Obornikach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli zawodnicy startujący w połączonych klasach MX2 Junior i MX2. Pierwszy bieg, zgodnie z oczekiwanym scenariuszem, był pokazem wspaniałej jazdy Łukasza Lonki (Automobilklub Głogów), Tomka Wysockiego (CKM Cieszyn), Karola Kędzierskiego (KMCross Lublin) i Arkadiusza Mańka (CAMK Człuchów). Ale drugi przejazd dostarczył wszystkim potężnego ładunku adrenaliny. Pierwszy ze startu ruszył Mańk, pozostawiając w tyle swoich rywali. Na piąte miejsce spadł Lonka i wydawało się, że walka toczyć się będzie o miejsce drugie, trzecie i czwarte. Los jednak chciał inaczej... W pewnym momencie prowadzący zawodnik Człuchowskiego AutoMotoKlubu stracił panowanie nad motocyklem, doznał urazu nogi (na szczęście niegroźnego) i spadł na odległą pozycję. Do sensacji zatem nie doszło, a karty rozdali jak poprzednio Lonka, Wysocki i Karol Kędzierski. Z kolei wśród Juniorów triumfowali Szymon Staszkiewicz (MotoKlub Lidzbark Warm.), Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn) i Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno).

 

Dzień drugi zawodów to zmagania zawodników klasy Masters i Open. Wśród „weteranów” tym razem najlepiej pojechał Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno), który o „grubość lakieru” wygrał z Jackiem Lonką (MKS Nekla). Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na start klasy „otwartej” tym bardziej, że niekwestionowany lider Łukasz Lonka podczas treningu zaliczył „glebę” i zaczął uskarżać się na obolały bark. Na to tylko czekali „żądni krwi” rywale. Co prawda Lonka zaliczył holeshot, ale dość szybko spadł na dalszą pozycję. W tej sytuacji na czoło stawki wyszedł młodziutki Wysocki i prowadzenia nie oddał już do mety. W drugim przejeździe zawodnik CKM Cieszyn niestety tuż po starcie wywrócił się i spadł na 13. pozycję. Wydawać by się mogło, że nie ma szans na poprawienie wyniku, tymczasem dla tego zawodnika nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Z okrążenia na okrążenia „połykał” kolejnych riderów, by ostatecznie zająć trzecie miejsce. Nie starczyło mu już czasu na objechanie znakomicie jadących w tym wyścigu braci Kędzierskich. Ostatecznie klasyfikacja generalna Open przedstawia się następująco: 1. Tomasz Wysocki (CKM Cieszyn), 2. Łukasz Kędzierski (KMCross Lublin), 3. Karol Kędzierski (KMCross Lublin). Przed nami kolejne rundy Mistrzostw Polski i wszystko wskazuje na to, że będą równie emocjonujące.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zmiany w kalendarzu zawodów.
Informujemy, że w związku z decyzjami  Prezydium Zarządu Głównego PZM, w... więcej
Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 18-27.03.2020r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-27.03.2020r. Biura Zarządu Głównego... więcej
Odwołane! Mistrzostwa Polski/Puchar Polski Cross Country w Mrągowie 04/05 kwietnia 2020r.
 W związku z nadal rosnącą  liczbą zachorowań  na COVID-19... więcej
Odwołane! Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Łodzi 14 marca 2020r.
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy została odwołana
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Polacy gotowi na finałowe starcie
Do historycznego finału Mistrzostw Świata SuperEnduro coraz bliżej. Przed... więcej

Strony

- Archiwum