Runda MX w Obornikach

To była jedna z najbardziej emocjonujących mistrzowskich rund MX, rozegrana na wspaniałym i świetnie przygotowanym torze w Obornikach. Dwudniowe zawody rozpoczęła klasa MX65. W dwóch wyścigach niepokonanym okazał się Darek Rapacz z MTR Osielec, drugi w klasyfikacji generalnej był Wiktor Małecki (KMCross Lublin), a trzeci Filip Bukowicz (KS Wisła Chełmno). Ale ich rywalizacja to był ledwie przedsmak tego, co czekało ponad tysięczną publiczność zgromadzoną na torze w Obornikach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli zawodnicy startujący w połączonych klasach MX2 Junior i MX2. Pierwszy bieg, zgodnie z oczekiwanym scenariuszem, był pokazem wspaniałej jazdy Łukasza Lonki (Automobilklub Głogów), Tomka Wysockiego (CKM Cieszyn), Karola Kędzierskiego (KMCross Lublin) i Arkadiusza Mańka (CAMK Człuchów). Ale drugi przejazd dostarczył wszystkim potężnego ładunku adrenaliny. Pierwszy ze startu ruszył Mańk, pozostawiając w tyle swoich rywali. Na piąte miejsce spadł Lonka i wydawało się, że walka toczyć się będzie o miejsce drugie, trzecie i czwarte. Los jednak chciał inaczej... W pewnym momencie prowadzący zawodnik Człuchowskiego AutoMotoKlubu stracił panowanie nad motocyklem, doznał urazu nogi (na szczęście niegroźnego) i spadł na odległą pozycję. Do sensacji zatem nie doszło, a karty rozdali jak poprzednio Lonka, Wysocki i Karol Kędzierski. Z kolei wśród Juniorów triumfowali Szymon Staszkiewicz (MotoKlub Lidzbark Warm.), Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn) i Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno).

 

Dzień drugi zawodów to zmagania zawodników klasy Masters i Open. Wśród „weteranów” tym razem najlepiej pojechał Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno), który o „grubość lakieru” wygrał z Jackiem Lonką (MKS Nekla). Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na start klasy „otwartej” tym bardziej, że niekwestionowany lider Łukasz Lonka podczas treningu zaliczył „glebę” i zaczął uskarżać się na obolały bark. Na to tylko czekali „żądni krwi” rywale. Co prawda Lonka zaliczył holeshot, ale dość szybko spadł na dalszą pozycję. W tej sytuacji na czoło stawki wyszedł młodziutki Wysocki i prowadzenia nie oddał już do mety. W drugim przejeździe zawodnik CKM Cieszyn niestety tuż po starcie wywrócił się i spadł na 13. pozycję. Wydawać by się mogło, że nie ma szans na poprawienie wyniku, tymczasem dla tego zawodnika nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Z okrążenia na okrążenia „połykał” kolejnych riderów, by ostatecznie zająć trzecie miejsce. Nie starczyło mu już czasu na objechanie znakomicie jadących w tym wyścigu braci Kędzierskich. Ostatecznie klasyfikacja generalna Open przedstawia się następująco: 1. Tomasz Wysocki (CKM Cieszyn), 2. Łukasz Kędzierski (KMCross Lublin), 3. Karol Kędzierski (KMCross Lublin). Przed nami kolejne rundy Mistrzostw Polski i wszystko wskazuje na to, że będą równie emocjonujące.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Polacy z kolejnymi punktami w mistrzostwach świata
Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland wywalczyli kolejne punkty do... więcej
ORLEN edukuje kierowców na PGE Narodowym!
Jazda na suwak i formowanie korytarza życia to nowe obowiązki kierowców... więcej
Wójcik Racing Team gotowy na start w Malezji
Już w sobotę 14 grudnia o godzinie 13:00 lokalnego czasu i 6:00 rano czasu... więcej
Wielki finał sezonu minimotocykli. Znamy laureatów tegorocznej Gali Pit Bike!
To było fantastyczne wydarzenie, które do Zamku w Osieczku pod Warszawą... więcej
Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej

Strony

- Archiwum