Rokersi w Starym Kisielinie

V i VI runda ROK CUP Poland została rozegrana w dniach 6-7 czerwca na torze w Starym Kisielinie. Ponad 100 zawodników zmagało się w sobotę z wysoką temperaturą a w niedzielę z mokrą nawierzchnią. Rokkersi po raz kolejny pokazali się z najlepszej strony i zapewnili nam sporą dawkę adrenaliny!

W najmłodszej kategorii Baby ROK na czasówce najszybszy był Igor Seweryn przed Alanem Czyżem i Dominikiem Garbaciakiem. To właśnie ten trzeci kierowca zdominował V rundę a razem z nim na podium pod koniec dnia stali Damian Mazurek i Kacper Rogala.

W „Miniaku” na starcie stanęło 26 kierowców, a strata choćby 0,1sekundy w kwalifikacjach skutkowała spadkiem o kilka miejsc. Bardzo szybcy byli Litwini – Gustas Grinbergas zwyciężył w przedfinale a trzeci był Danielius Vavilovas. Pomiędzy nich wcisnął się Adrian Janicki. Z tej trójki w finale najlepiej poradził sobie Vavilovas, który zgarnął najwięcej punktów. Za nim na metę wjechali Oliwier Pyłka i Maciej Banaś.

Wśród Juniorów w najlepszej dyspozycji w sobotę był Michał Kasiborski a tuż za nim metę przejeżdżali Jan Galeja i Bartosz Paziewski. Tych trzech kierowców w każdym wyścigu dojeżdżało na tej samej pozycji.

W kategorii DVS najszybszy na czasówce był Patryk Szczerbiński, który został wykluczony za niedowagę. Startując z ostatniego pola w prefinale zameldował się na drugiej pozycji, za Igorem Lejko i przed Filipem Wójcikiem. W finale wygrał Szczerbiński przed Lejko i Kaczmarkiem.

W najstarszej kategorii – ROK GP największymi faworytami byli Adrian Marcinkiewicz, Daniel Zając i Mariusz Szymczak. W kwalifikacjach mieli bardzo zbliżone czasy okrążeń i zapowiadała się zacięta walka o najwyższy stopień podium. W obydwu wyścigach zwyciężył Adrian Marcinkiewicz, w finale odjeżdżając rywalom na ponad 5 sekund. Podium uzupełnili Daniel Zając i Mariusz Szymczak.

Podczas niedzielnych zmagań, rozgrywanych w deszczowej aurze, ze świetnej strony pokazał się Kajetan Gawron, który wygrał przedfinał. W podsumowaniu rundy zajął drugie miejsce na podium, Dominik Garbaciak był trzeci, a zwyciężył Damian Mazurek.

W Mini najszybszy był Adrian Janicki, który wygrał oba wyścigi. Obok niego miejsca na podium zajęli Marcel Kuc i Wiktor Leśkiewicz.

Początkowo wydawało się, że Michał Kasiborski po wygraniu czasówki i prefinału znów zdominuje rywalizację w Junior ROKu. Jednak najwięcej punktów zdobywa się w finale, a ten wygrał Jan Antoszewski przed Kamilem Doniczem i Nikodemem Wierzbickim.

W najszybszej kategorii DVS triumfował Dawid Dziocha, zgarniając komplet punktów. Na podium stanął również jego zespołowy kolega Filip Wójcik oraz Patryk Szczerbiński.

ROK GP to popisowa jazda najbardziej doświadczonych zawodników. Adrian Marcinkiewicz wykręcił najlepszy czas na kwalifikacjach, jechał jednak tak szybko, że nie wyhamował przed pierwszym zakrętem i wpadł w płot. Słaby stan techniczny jego podwozia wykorzystali Jakub Dobroszczyk i Jacek Pokojowczyk, którzy przyjechali przed Marcinkiewiczem w prefinale. Ostatecznie na podium niedzielnej rundy na najwyższym stopniu podium stanął Jacek Pokojowczyk, Daniel Zając i Ariel Piotrowski.