Rok Cup Poland z gwiazdami

Trzecia i czwarta runda serii Rok Cu Poland odbyła się w podpoznańskim Przeźmierowie. Na kartingowej części Toru Poznań rywalizowało blisko 100 zawodników, a podczas sesji treningowych  towarzyszył im czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz.

Pomiędzy jazdami po torze popularny „Kajto” rozdawał autografy i drobne upominki, czym sprawił wiele frajdy, zwłaszcza najmłodszym adeptom sportu kartingowego. Ale zmaganiom najlepszych zawodników Rok Cu Poland w stolicy Wielkopolski towarzyszyły także inne gwiazdy sportu motorowego: specjalista od wyścigów Maciej Steinhof, oraz rajdowcy Tomasz Gryc i Ariel Piotrowski, którzy w tym sezonie startują w kategorii Rok GP.

Pierwszego dnia zawodów, rywalizacji towarzyszyła słoneczna pogoda, ale nazajutrz warunki atmosferyczny nieco postraszyły startujące ekipy, które przed każdym z wyścigów miały przygotowane dwa komplety opon: na suchy i mokry tor.

Pojedynki w obu rundach w klasie Rok GP rozstrzygnął na swoją korzyść Daniel Zając (Wallrav Racing Club). Pierwszego dnia drugą lokatę zajął Mariusz Szymczak (A. Leszczyński), który oba biegi ukończył tuż za triumfatorem, a na trzecim miejscu finiszował Sebastian Lotz (A. Leszczyński). Natomiast w niedzielę za Zającem  sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (A. Zielonogórski Duet),  a na ostatnim stopniu podium ponownie stanął Lotz. W klasyfikacji generalnej po czterech rundach prowadzi Marcinkiewicz (257 pkt.) przed Szymczakiem (211) i Zającem (175).

W kategorii Rok DVS po sobotniej części zwodów  czołowe lokaty zajęli Igor Lejko (Wallrav Racing Club), Dawid Dziocha (Moto Klub Radom) i Mikołaj Kaczmarek (A. Wielkopolski). Jednak w niedzielę, Lejko i Dziocha mieli problemy techniczne i ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Filipowi Wójcikowi (Jastrzębski Racing) przed Kaczmarkiem i Lejko. W punktacji na czele znajduje się Lejko (219), drugi jest Dziocha (!84), a trzeci Kaczmarek (182).

Podczas sobotnich wyścigów kategorii Junior Rok, widzowie byli świadkami zaciętego pojedynku, jaki toczyli ze sobą Jan Antoszewski (A. Wielkopolski) i Mateusz Pyłka (A. Polski). Pyłka triumfował  w półfinale, za to Antoszewski był szybszy w wyścigu finałowym i ostatecznie to on okazał się najlepszy w podsumowaniu rundy. Trzecią lokatę zajął Bartosz Paziewski (A. Kujawsko-Pomorski). Nazajutrz Antoszewski potwierdził swoją wysoką formę zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu finiszował Jan Galeja (A. Wielkopolski), a na trzecim Michał Kasiborski ((A. Kujawsko-Pomorski).  W klasyfikacji generalnej liderem jest Pyłka (231), przed Kasiborskim (228) i Antoszewskim (199).

W klasie Mini ROK obie rundy padły łupem Adriana Janickiego (A. Zielonogórski Duet) za którym dwukrotnie sklasyfikowano Marcela Kuca (TTSK K-Team Tarnów). Na trzecim stopniu podium stawali Maciej Banaś (A. Leszczyński) i Danielius Vavilovas (SPSK Motokart Suwałki). Janicki (235) prowadzi także w punktacji sezonu, drugi jest Kuc (195), a trzeci Gustas Grinbergas (186).

Z kolei w kategorii Baby Rok, po raz pierwszy na podium i to na dodatek na najwyższym stopniu, stanął Dominik Garbaciak (A. Leszczyński). Drugą lokatę zajął Adam Piszczako (A. Wielkopolski), a trzecią Alan Czyż (A. Wielkopolski) . Jednak w niedzielę klasa dla siebie był już lider klasyfikacji Kacper Rogala, który wygrał obydwa wyścigi, wyprzedzając Garbaciaka oraz Karol Panka (TTSK K-Team Tarnów). W klasyfikacji generalnej Rogala (238) wyprzedza Panka (157) i Garbaciaka (156).

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland 2015 odbędą się w dniach 6-7 czerwca w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

Karting:

1 Runda - KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI, BYDGOSZCZ
Inauguracja Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy
Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max ... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej