Radom po raz drugi .....Znakomity weekend Rokkersów

Radom po raz drugi……Znakomity weeekend Rokkersów .

W ubiegły weekend na kartodromie w Radomiu rozegrano IX i X rundę Rok Cup Poland. Nie obyło się bez niespodzianek i spektakularnych zwycięstw zawodników, którzy po raz pierwszy stanęli na najwyższym stopniu podium. Największa i najstarsza seria kartingowa w Polsce wkracza w decydującą fazę.
Piękna pogoda, dobrze  przygotowany tor oraz duża frekwencja. To trzy składowe, które sprawiły, że ostatni weekend wyścigowy w Radomiu był bardzo udany. Nie zabrakło niespodzianek i zwycięstw zawodników, którzy po raz pierwszy wygrali wyścigi i jeszcze bardziej uatrakcyjnili widowisko. Niezwykłe emocje towarzyszyły wyścigom najliczniejszej kategorii Mini Rok, w której 25 kierowców stanęło do walki o punkty. O wyrównanym poziomie Mini Rokkersów niech świadczy fakt, że w obu rundach na podium stanęło sześciu różnych zawodników ! Także sobotnie kwalifikacje przejdą  do historii ponieważ pierwszego i ostatniego zawodnika dzieliło  tylko 0,73sek. , potwierdzając tym samym równość sprzętową w tej kategorii.   
Pierwszego dnia zawodów, swoje pierwsze zwycięstwo w MINI ROK  odniósł Piotr Grudzień. Zawodnik z Gdańska znakomicie pojechał zarówno w przedfinale i finale i zdobył komplet punktów. Tuż za nim finiszowali litewski kierowca Gustas Grinbergas oraz Marcel Jastrzębowski. Dzień później finał perfekcyjnie pojechał młodziutki Jan Galeja i dzięki wygranej w finale odniósł podwójne zwycięstwo, bowiem pierwsze miejsce w wyścigu finałowym dało mu zwycięstwo w całej rundzie. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Filip Wójcik, ale na dwa punkty zbliżył się do niego Marcel Jastrzębowski. Trzeci jest Jan Antoszewski.
W najmłodszej kategorii  BABY ROK obie rundy wygrał Alan Lalak. Ten młodziutki zawodnik z Gdańska pokonał swoich rywali w obu rundach, wygrywając wszystkie wyścigi. Podium w IX rundzie uzupełnili Marcel Kuc i Dominik Zawistowski, w X rundzie Krzysztof Seratowicz i Jakub Szablewski.
W klasyfikacji generalnej prowadzenie zachował Krzysztof Seratowicz, ale wielkimi krokami zbliża się do niego Alan Lalak. O zwycięstwie zdecyduje ostatni weekend w Starym Kisielinie.
W kategorii ROK 125 swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Michał Śmigiel. Zawodnik z Sopotu pokonał pierwszego dnia wszystkich rywali w obu wyścigach. Na kolejnych miejscach finiszowali Michał Grzyb i Litwin Vitalij Ivickij. Dzień później najlepszy był Grzyb przed Śmiglem i Michałem Dankiem.
Ta sama trójka prowadzi w klasyfikacji generalnej. Tabelę otwiera Michał Grzyb, drugi jest Michał Śmigiel, trzeci Michał Danek.
Wśród juniorów podium zdominowali zawodnicy AMO Racing Team. Pierwszego dnia zwycięstwo zanotował Jan Krencisz przed Krzysztofem Frankowskim i Jakubem Masztalerzem. W niedzielnych wyścigach wygrał z kolei Karol Lubas, który wyprzedził Masztalerza i Krencisza. Zawodnik z Krakowa prowadzi wciąż w klasyfikacji generalnej przed Janem Krenciszem i Krzysztofem Frankowskim.
W najstarszej kategorii Super Rok swoje pierwsze zwycięstwo zanotował Adrian Marcinkiewicz. Podopieczny Artura Chmielewskiego z zespołu ACR w niedzielnej rundzie najpierw finiszował na drugim miejscu w przedfinale, by w finale przyjechać jako pierwszy. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Kiwior i Damian Kaczorowski.
Dzień wcześniej kolejne zwycięstwo w sezonie zanotował Łukasz Kiwior. Tarnowianin był szybszy od Andrzeja Słowińskiego, dla którego było to pierwsze podium w historii występów oraz Mariusza Szymczaka, który broni mistrzowskiego tytułu. W klasyfikacji generalnej na pozycji lidera umocnił się Kiwior. Drugą pozycję zajmuje Szymczak, trzeci jest Kaczorowski.
Seria Rok Cup Poland wkracza w decydującą fazę. O zwycięstwie w całym sezonie zdecydują wyścigi w Starym Kisielinie we wrześniu. Na jednym z najlepszych polskich torów WallraV Race Center z pewnością nie zabraknie emocjonującej walki. Wówczas dowiemy się kto zdobędzie mistrzowski tytuł w każdej kategorii i kto uzyska bilet na finał światowy , który rozegrany zostanie we włoskim Lonato.

Karting: 
Share

News

Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.
Znamy liderów Rok Cup Poland na półmetku serii
Kierowcy dwóch teamów są liderami klasyfikacji generalnych pięciu kategorii... więcej

Strony

- Archiwum