Pracowity Sezon Karola Dąbskiego

PRACOWITY SEZON DLA KAROLA DĄBSKIEGO

     Nowy rok w pełni. Pora zacząć nowy sezon, a będzie się działo w 2013 r. jeśli chodzi o Karola Dąbskiego i zawody, w których weźmie udział. Biorąc pod uwagę to, że zaczął jednocześnie studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, można powiedzieć że czeka go równie intensywny co pracowity rok.

     Karol Dąbski, który od ubiegłego roku bierze udział w zawodach jako fabryczny kierowca Praga Racing Team, i tym razem będzie startował w barwach czeskiego teamu w kategorii KF. Już pod koniec stycznia i na początku lutego, wystartuje w I rundzie WSK Master Series na włoskim torze w La Conca. Kolejne rundy tych zawodów, w których Karol także pojedzie, odbędą się kolejno w kwietniu w Sarno, w maju w Friuli Venezia Giulia i w lipcu w Laghi.

     Zaraz po I rundzie WSK Master Series, Karol weźmie udział w zawodach Winter Cup Rotax w hiszpańskim Campillos, ale tym razem jako kierowca Uniq Racing – oficjalnego partnera Praga Racing Team w kategorii Rotax. Kolejne zawody, w których wystartuje Karol Dąbski to (kategoria KF) - Winter Cup w Lonato we Włoszech w połowie lutego i I runda WSK Euro Series w La Conca, także we Włoszech. Pojedzie również w pozostałych trzech rundach w marcu w Zuera w Hiszpanii, w kwietniu w Sarno we Włoszech i na przełomie maja oraz czerwca w Genk (Belgia). Poza tym w kategorii KF Karol wystartuje także w I rundzie Mistrzostw Europy KF w Ortona we Włoszech i w II rundzie w Alcaniz w Hiszpanii.

     W marcu Karola czeka start w I rundzie Rotax Max Euro Challenge w belgijskim Genk oraz w pozostałych trzech rundach, kolejno w maju w Castelleto we Włoszech, w lipcu w Grantham w Anglii i we wrześniu w Salbris we Francji. Oprócz Rotax Max Euro Challenge, Dąbski wystartuje także w Rotax Max International Open w Zuera w Hiszpanii, które odbędą się pod koniec października.

     Sam Karol przyznaje, że czeka go dwa razy więcej pracy niż w ubiegłym roku, jednak jest dobrze przygotowany na nadchodzący sezon. Ciężko pracuje na jak najlepsze wyniki zarówno w wyścigach, jak i na uczelni, która umożliwia mu start w zawodach, nie mniej jednak, jak sam mówi: - Ten rok zapewne będzie jednym z najtrudniejszych, ponieważ będę jechał w kategoriach KF i Rotax. Kategorie różnią się od siebie zarówno prędkością, jak i przyczepnością.Ww każdej z nich używamy innych opon. W KF bardziej przyczepna, miękka mieszanka, a w Rotaxie twardsze gumy Mojo. W tym roku chciałbym jeździć najwięcej jak się da i stawać na podium. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

      Poza zawodami, Karol Dąbski także weźmie w tym roku udział w spotkaniach szkółki dla najmłodszych kierowców - Uniq Baby School, organizowanych przez Uniq Junior Team. Jako doświadczony kartingowiec, Karol będzie przekazywał swoją wiedzę młodym kierowcom, którzy stawiają w kartingu pierwsze kroki.  

     Informacje na temat samego Karola oraz jego wyników można znaleźć także na jego oficjalnym funpage’u na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Karol-Dabski-Official-Driver/554720094557303

 

Karting: 
Share

News

Odszedł Artur Strychalski. Miał 71 lat.
Dziś w nocy odszedł od nas Artur Strychalski, wieloletni członek GKSK i szef... więcej
Regulamin Uzupełniający - 2 runda Roatax Max Challenge Poland, 02-04.10.2020r., Poznań
Regulamin Uzupełniający.Program minutowy - treningi.Program Minutowy - zawody.... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej

Strony

- Archiwum