Pracowity Sezon Karola Dąbskiego

PRACOWITY SEZON DLA KAROLA DĄBSKIEGO

     Nowy rok w pełni. Pora zacząć nowy sezon, a będzie się działo w 2013 r. jeśli chodzi o Karola Dąbskiego i zawody, w których weźmie udział. Biorąc pod uwagę to, że zaczął jednocześnie studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, można powiedzieć że czeka go równie intensywny co pracowity rok.

     Karol Dąbski, który od ubiegłego roku bierze udział w zawodach jako fabryczny kierowca Praga Racing Team, i tym razem będzie startował w barwach czeskiego teamu w kategorii KF. Już pod koniec stycznia i na początku lutego, wystartuje w I rundzie WSK Master Series na włoskim torze w La Conca. Kolejne rundy tych zawodów, w których Karol także pojedzie, odbędą się kolejno w kwietniu w Sarno, w maju w Friuli Venezia Giulia i w lipcu w Laghi.

     Zaraz po I rundzie WSK Master Series, Karol weźmie udział w zawodach Winter Cup Rotax w hiszpańskim Campillos, ale tym razem jako kierowca Uniq Racing – oficjalnego partnera Praga Racing Team w kategorii Rotax. Kolejne zawody, w których wystartuje Karol Dąbski to (kategoria KF) - Winter Cup w Lonato we Włoszech w połowie lutego i I runda WSK Euro Series w La Conca, także we Włoszech. Pojedzie również w pozostałych trzech rundach w marcu w Zuera w Hiszpanii, w kwietniu w Sarno we Włoszech i na przełomie maja oraz czerwca w Genk (Belgia). Poza tym w kategorii KF Karol wystartuje także w I rundzie Mistrzostw Europy KF w Ortona we Włoszech i w II rundzie w Alcaniz w Hiszpanii.

     W marcu Karola czeka start w I rundzie Rotax Max Euro Challenge w belgijskim Genk oraz w pozostałych trzech rundach, kolejno w maju w Castelleto we Włoszech, w lipcu w Grantham w Anglii i we wrześniu w Salbris we Francji. Oprócz Rotax Max Euro Challenge, Dąbski wystartuje także w Rotax Max International Open w Zuera w Hiszpanii, które odbędą się pod koniec października.

     Sam Karol przyznaje, że czeka go dwa razy więcej pracy niż w ubiegłym roku, jednak jest dobrze przygotowany na nadchodzący sezon. Ciężko pracuje na jak najlepsze wyniki zarówno w wyścigach, jak i na uczelni, która umożliwia mu start w zawodach, nie mniej jednak, jak sam mówi: - Ten rok zapewne będzie jednym z najtrudniejszych, ponieważ będę jechał w kategoriach KF i Rotax. Kategorie różnią się od siebie zarówno prędkością, jak i przyczepnością.Ww każdej z nich używamy innych opon. W KF bardziej przyczepna, miękka mieszanka, a w Rotaxie twardsze gumy Mojo. W tym roku chciałbym jeździć najwięcej jak się da i stawać na podium. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

      Poza zawodami, Karol Dąbski także weźmie w tym roku udział w spotkaniach szkółki dla najmłodszych kierowców - Uniq Baby School, organizowanych przez Uniq Junior Team. Jako doświadczony kartingowiec, Karol będzie przekazywał swoją wiedzę młodym kierowcom, którzy stawiają w kartingu pierwsze kroki.  

     Informacje na temat samego Karola oraz jego wyników można znaleźć także na jego oficjalnym funpage’u na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Karol-Dabski-Official-Driver/554720094557303

 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum