Poznański finał sezonu

To będzie już ostatnie wyścigowe ściganie. W nadchodzący weekend 26-28 września na Torze "Poznań" odbędzie się 11. i 12. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 11. i 12. runda Wyścigowego Pucharu Polski, 7. runda Volkswagen Castrol Cup, 6. runda Porsche Platinum GT3 Cup CCE oraz 9. i 10. runda niemieckiego cyklu ADAC Haigo Cup. Na zakończenie rywalizacji odbędzie się również godzinny wyścig Memoriałowy im. Jana Leśniaka. Na listach startowych tym razem znalazło się prawie 200 zawodników. Finisz tegorocznego sezonu wyścigowego zapowiada się nadzwyczaj interesująco.

Dwa tygodnie temu na czeskim Autodromie Brno o punkty w mistrzowskiej rywalizacji walczyli kierowcy w Volkswagen Castrol Cup. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej w Czechach ugruntował Litwin Robertas Kupcikas, który swoim Golfem GTI dwa razy pokonał swoich rywali. W pierwszym z wyścigów drugą pozycję zajął Polak Jan Kisiel, a trzeci był Jeffrey Kruger z RPA. W drugim wyścigu obaj kierowcy zamienili się miejscami na podium. Kupcikas po sześciu rundach zgromadził 508 pkt. Kruger jest drugi (436), a Kisiel trzeci (372). Cała trójka oraz pozostali kierowcy cyklu pojawią się na Torze "Poznan", aby rozegrać ostatnią rundę tegorocznych mistrzostw.

Tym razem organizatorzy do rywalizacji zaprosili także mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewa Bródkę, który w Soczi zdobył złoto na dystansie 1500 metrów oraz brązowy medal w wyścigu drużynowym. Będzie to z pewnością ciekawe wyzwanie dla tego znakomitego sportowca, a dla kibiców sportu samochodowego okazja do spotkania z mistrzem olimpijskim.

W stolicy Wielkopolski o zwyciestwo w tym sezonie powalczą także zawodnicy w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Na liście startowej jest dwudziestu kierowców, a wśród nich liderzy z Automobilklubu Wielkopolski: Stefan Biliński (172 pkt.) i Andrzej Lewandowski (156) oraz Litwin Ignas Gelzinis (148) i Adam Gładysz (135).

W mistrzowskiej klasie D4 powyżej 3500 ccm liderem jest Andrzej Lewandowski, który już praktycznie wygrał tę klasyfikację. W klasie D4 do 3500 ccm na czele jest trojka kierowców Automobilklubu Wielkopolski: 1. Bartosz Palusko, 2. Jakub Glasse, 3. Marcin Janiński. Z kolei w klasie D4 do 2000 ccm liderem jest Sebastian Kołakowski (A. Rzemieślnik), który wyprzedza Macieja Szkudlarka (A. Wielkopolski).

W Dywizji 1A (kierowcy startują fiatami seicento i cinquecento) tytuł ma już zapewniony Karol Wyka A. Rzemieślnik), natomiast w klasie 1N prowadzi Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski) z dorobkiem 48 pkt. i wyprzedza Łukasza Trzeciaka (37 – A. Kielecki) i Macieja Garsteckiego (34 - A. Wielkopolski). Nie zabraknie z pewnością twardej walki do ostatniego wyścigu.

W klasie 2 o ostateczny triumf powalczą Mariusz Szkudlarek i Tomasz Matuszkiewicz (obaj A. Wielkopolski i obaj Renault Clio). W klasie 3 Jakub Sudoł (A. Wielkopolski) wyprzedza różnica pięciu punktów Jakuba Wyszomirskiego (A. Rzemieślnik). W klasie 6 ochotę na mistrzostwo mają Łukasz Rawecki oraz Leszek Patan (obaj. A. Wielkopolski), podobnie jak w klasie 7 – Dariusz Sołtysiak i Andrzej Moskalik (obaj A. Wielkopolski).

W klasie 4 bliski tytułu jest Marek Wolf (A. Wielkopolski), a za nim walkę o podium stoczą Jarosław Budzyński (A. Rzeszowski) i Wojciech Wower (A. Wielkopolski). W klasie 5 szanse na mistrzostwo kraju maja jeszcze Mateusz Bartkowiak i Artur Obuchowski (obaj A. Wielkopolski).

Rozstrzygniętę są już losy tytułów mistrzowskich w rywalizacji maluchów. W klasie 8-1 najlepszy jest Konrad Tadla (A. Wielkopolski), w klasie – Christophe Carion (A. Wielkopolski). Ale o pozostałe miejsca na podium będzie się toczyła interesująca walka.

24 zawodników zgłosiło się do niemieckiej rywalizacji ADAC Haigo-Formula i nie tylko kierowcy z Niemiec, ale tez z Polski. Pietnastu zawodników stanie także do walki ADAC Haigo autami turystycznymi.

Wyścigi w sobotę 27 września o godz. 8.30 i 12.45, natomiast w niedzielę 28 września o godz. 11.25. Więcej informacji na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski: www.aw.poznan.pl
 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej
Sezon Motul HRSMP dla Lutego, Rajd Dolnośląski dla Grzelewskiego
Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra Cosworth 4x4) zwycięzcami... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier najszybszy w deszczu i mgle
(05.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri prowadzą po dwóch etapach 53.... więcej

Strony

- Archiwum