Ponownie w Starym Kisielinie

Tydzień po Kartingowych Mistrzostwach Polski najliczniejsza w kraju seria w tej dyscyplinie - Rok Cup Poland, ponownie zawitała do Starego Kisielina. I tym razem na pięknie położonym torze WallraV Racing Clubu emocji nie brakowało.

W klasie Baby Rok XI rundę po pasjonującej walce wygrał Kacper Rogala (A. Leszczyński) przed Igorem Sewerynem (A. Wielkopolski) i Damianem Mazurkiem (A. Leszczyński).  W klasyfikacji XII rundy pierwszą lokatę wywalczył Seweryn, drugą Rogala, a trzecią Alan Czyż (A. Wielkopolski), który poprzedniego dnia zajął czwarte miejsce. W punktacji sezonu prowadzi  Rogala (670 pkt.) przed Czyżem (532) i Sewerynem (477).

Aż 26 zawodników wystartowało do rywalizacji w Mini Roku. W tej kategorii pierwszego dnia triumfował Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet), drugie miejsce zajął Piotr Protasiewicz (WallraV Racing Club), a trzecie Oliwier Pyłka (A. Polski). Dopiero na 11. pozycji zakończył rundę lider klasyfikacji generalnej Gustas Grinbergas (SPSK Motokart Suwałki), ale nazajutrz Litwin zrewanżował się rywalom i po dwóch wygranych wyścigach zdobył komplet punktów. Za nim finiszowali Janicki i Jakub Szablewski (A. Leszczyński). Po XII rundach za Grinbergasem (627 pkt.) plasują się Janicki (622) i Marcel Kuc (519).

W kategorii Junior Rok  pierwszego dnia najlepszy okazał się starszy brat Oliwiera Pyłki – Mateusz (także A. Polski), który wygrał wyścig finałowy i był drugi w przedfinale. Za nim sklasyfikowano mistrza Polski w tej klasie Michała Kasiborskiego (A. Kujawsko-Pomorski) oraz Jana Galeję (A. Wielkopolski). Podczas tej rundy sędziowie dopatrzyli się jednak kilku przewinień i na starcie pierwszego wyścigi drugiego dnia m.in. Pyłka i Kasiborski otrzymali karę 10 sekund, co oznaczało relegację na polach startowych.  Skorzystał z tego Jan Galeja, który wygrał obydwa wyścigi i wyprzedził Bartosza Milę (A. Leszczyński) oraz skutecznie odrabiającego straty Kasiborskiego. W punktacji na czele znajduje się Kasiborski (723 pkt.), drugi jest Pyłka (630), a trzeci Jan Antoszewski (532).

W klasie Rok DVS trzy wyścigi wygrał Filip Wójcik (MK Radom), co wystarczyło mu do wygrania XI rundy - drugi był Dawid Dziocha (MK Radom), a trzeci Igor Lejko(WallraV Racing Club) oraz drugiego miejsca w XII rundzie, w której triumfował Lejko, a na trzecim stopniu podium stanął Dziocha. Klasyfikację generalną sezonu otwiera Lejko (662 pkt.) przed Wójcikiem (651) i Dziochą (597).

Wreszcie w kategorii, w której startują najstarsi zawodnicy - Rok GP, obie rundy wygrał Daniel Zając  (WallraV Racing Club), który przed tygodniem również sięgnął po tytuł mistrzowski w tej klasie. Pierwszego dnia podium uzupełnili Mariusz Szymczak (A. Lesczyński) i znany z rajdowych tras Ariel Piotrowski (A. Orski), a nazajutrz Szymczak i Sebastian Lotz (A. Leszczyński). Liderem klasyfikacji jest Adrian Marcinkiewicz (670 pkt.), który ze względu na problemy techniczne z kartem nie zaliczy występu pod Zieloną Góra do udanych. Drugie miejsce zajmuje  Zając (638), a trzecie Szymczak (634).

Finałowe dwie rundy Rok Cup Poland 2015 rozegrane zostaną w dniach 12-13 września na Torze Poznań.

Karting:

News

Inauguracja Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy
Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max ... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej