Ponad setka załóg. Rossetti w barwach Automobilklubu Polski

Rajd Barbórka tradycyjnie przyciąga najlepszych kierowców z kraju i zagranicy. W tym roku na liście zgłoszeń znajduje się ponad sto załóg, z czego ponad trzydziestu kierowców wystartuje w Barbórce Legend. Na trasie tegorocznego rajdu znów zobaczymy najwspanialsze samochody, legendarne nazwiska i marki znane z rajdowych tras całego świata.

W jubileuszowej, 50. edycji  Rajdu Barbórka wystartuje cała krajowa czołówka. Na liście zgłoszonych załóg nie mogło zabraknąć takich nazwisk, jak Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Grzegorz Grzyb, Michał Bębenek, Michał Sołowow czy Maciej Oleksowicz. Taki skład jest gwarancją niesamowitych emocji, walki do ostatniego metra każdego odcinka specjalnego i przede wszystkim świetnej zabawy. W ubiegłym roku losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ważyły się niemal do ostatniego nawrotu na Karowej. Cały rajd wygrał wtedy francuski mistrz Polski sprzed kilku sezonów, Bryan Bouffier, a kultowy pojedynek na OS Karowa padł łupem aktualnego mistrza Polski, Kajetana Kajetanowicza.

W tym roku, obok najlepszych kierowców z krajowego podwórka, na starcie Barbórki staną także goście z zagranicy. Jednym z nich będzie Luca Rossetti, trzykrotny rajdowy mistrz Europy. Razem z Matteo Chiarcossim pojadą Peugeotem 207 i bez wątpienia będą jednymi z poważnych pretendentów do wygranej. Rossetti przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Automobilkubu Polski i w rajdzie wystartuje w barwach AP. 

Swój udział w 50. Rajdzie Barbórka zapowiedzieli także aktualni mistrzowie Włoch (samochody z napędem na jedną oś), Simone Campedelli i Danillo Fappani. Bardzo doświadczona załoga ma za sobą wiele startów w rajdach zaliczanych do cyklu mistrzostw Europy czy serialu IRC i Włosi w Warszawie także mogą sprawić sporą niespodziankę.

W pierwszy weekend grudnia na trasach odcinków specjalnych nie zabraknie Inessy Tuszkanowej, znanej na całym świecie ukraińskiej fotomodelki znanej z ogromnej pasji do sportów motorowych. Inessa już rok temu wystartowała w Rajdzie Barbórka, a przejazdem na odcinku Karowa zdobyła serca nie tylko rajdowych fanów.
Warto przypomnieć również o jednej z najgłośniejszych medialnych postaci ostatnich miesięcy. Wizyta Felixa Baumgartnera, człowieka, który „spadł ze stratosfery”, to jedna z większych atrakcji tegorocznej Barbórki. Austriak wystartuje samochodem Subaru Impreza, a jego udział w rajdzie jest współorganizowany przez Automobilklub Polski.
Nie zapominajmy, że na trasie Barbórki będziemy podziwiać nie tylko znakomitych kierowców, ale także samochody, które królują, lub przed laty królowały na rajdowych odcinkach. Grudniowy rajd to jedna z niewielu okazji, by z bliska przyjrzeć się takim maszynom, jak choćby Citroen C4 WRC, Mitsubishi Lancer WRC, Totyota Celica Turbo 4 WD czy Lancia Delta Integrale.

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11
Badania kontrolne
CH BEMOWO, 14:30 – 20:00

Sobota, 1.12
OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 - 12:00
OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00
SERWIS Bemowo 9:30 – 15:30
OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30
KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00
OS Kryterium Karowa 17:30

Więcej informacji na stronie internetowej rajdu www.barborka.pl

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej
Przedostatni etap Rajdu Dakar: 5. miejsce Przygońskiego, najlepszy wynik Giemzy
Tegoroczny Rajd Dakar zbliża się do końca. W przedostatnim etapie ponownie z... więcej

Strony

- Archiwum