Podsumowanie 3. Nocnego Super OES-u

Ostatniego dnia stycznia odbył się 3. Nocny Super OES Polska Nowa Wieś. Był to oficjalny początek rajdowego sezonu 2016 na Opolszczyźnie. W sumie pojawiło się 41 załóg z całej południowo-zachodniej części Polski, na których czekała próba sprawnościowa o długości 1,5 km, którą trzeba było przejeżdżać trzykrotnie. Była to próba szybka, lecz w wielu fragmentach trzeba było się wykazać technicznymi zdolnościami.

Od początku klasą dla siebie był ubiegłoroczny zwycięzca Nocnego Super OES-u, Paweł Stasiak pilotowany przez Damiana Stasiaka w Subaru Imprezie. Reprezentanci Kluczborka najpierw pewnie wygrali pierwszy przejazd, a na dwóch pozostałych jako jedyni uzyskali czas poniżej 80 sekund i dzięki temu wygrali pierwszą poważną imprezę rajdową na Opolszczyźnie. Dzięki znakomitemu drugiemu przejazdowi oraz solidnym czasom na pozostałych drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli ubiegłoroczni i aktualni wicemistrzowie KRO, Mariusz Zmuda i Maria Małek w kolejnym Subaru Imprezie. Podium uzupełnił zwycięzca pierwszej edycji Nocnego Super OES-u, Marek Szpunar w BMW E36. Wyżej wymienione trzy załogi utworzyły również czołówkę klasy 5 (powyżej 2000 cm3).

W klasie 4 (do 2000 cm3) najlepsi okazali się Michał Kostęski i Jan Pydych w Renault Clio, którzy byli o włos od podium w generalce i zajęli w niej świetne czwarte miejsce. Niecałą sekundę za zwycięzcami klasy do 2 litrów uplasowali się Paweł Wójcik i Grzegorz Hamuda w Citroenie C4, którzy prowadzili w klasie po pierwszym przejeździe, a najniższy stopień podium zajęli mistrzowie KRO w tej klasie, Tomasz Kurowski i Krzysztof Kręcidło, tym razem nie w słynnym Polonezie, a w Oplu Astrze.

Klasa 3 (do 1600 cm3) to dominacja francuskiej myśli technicznej z koncernu PSA. Najlepsi okazali się Karol Bobrowicz i Jolanta Bialik jadący Peugeotem 106, którzy na ostatnim przejeździe wyraźnie pokonali drugiego w klasie Łukasza Gołąba w Citroenie Saxo. Obaj wymienieni uplasowali się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Kamil Mączka i Piotr Lewczyński w kolejnym Peugeocie 106.

Jedną z najliczniejszych klas w tej imprezie była klasa 2 (do 1400 cm3), a w niej najlepsi okazali się Łukasz Semik i Katarzyna Gunia w Fiacie Seicento, którzy przy okazji zajęli znakomite siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła załoga Radosław Woźnica/Jakub Kwoka w Suzuki Swift, a podium uzupełnili po ciekawej walce Tomasz Kunecki i Dominik Ryś jadący HondąCivic.

W dwuosobowej klasie 1 (do 1150 cm3) najlepszy okazał się Daniel Kureczko w Daewoo Tico, a drugie miejsce zajął Mirosław Golański w Fiacie 126p.

W klasie Gość wystartowały dwie załogi, a do mety dojechała jedna i tym samym klasę licencjonowanych zawodników wygrali mistrzowie KRO z 2014 roku, Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny w Renault Clio.

Trzecia edycja Nocnego Super OES-u w Polskiej Nowej Wsi przeszła tym samym do historii. Uczestnicy doskonale się bawili, a kibice otrzymali dużą dawkę emocji rajdowych. Rozpoczęcie sezonu 2016 na Opolszczyźnie można uznać za udane, a dowodem tego może być nie tylko liczna frekwencja wśród startujących, ale również zadowolenie zarówno uczestników, jak i zgromadzonych przy trasie widzów. Już dziś serdecznie zapraszamy na imprezy zaliczane do cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016, w tym na 47. Rajd Festiwalowy, który będzie również rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Więcej szczegółów na stronie www.automobilklub.opole.pl oraz na fanpage’u Automobilklubu Opolskiego na Facebooku.

Wyniki 3. Nocny Super OES Polska Nowa Wieś 2016 (czołowa dziesiątka):

1. Paweł Stasiak/Damian Stasiak (Subaru Impreza, 1. w K5) 4:01.3

2. Mariusz Zmuda/Maria Małek (Subaru Impreza, 2. w K5) +5.6

3. Marek Szpunar (BMW E36, 3. w K5) +7.6

4. Michał Kostęski/Jan Pydych (Renault Clio, 1. w K4) +12.2

5. Karol Bobrowicz/Jolanta Bialik (Peugeot 106, 1. w K3) +12.3

6. Paweł Wójcik/Grzegorz Hamuda (Citroen C4, 2. w K4) +12.9

7. Łukasz Semik/Katarzyna Gunia (Fiat Seicento, 1. w K2) +14.6

8. Łukasz Gołąb (Citroen Saxo, 2. w K3) +16.6

9. Tomasz Kurowski/Krzysztof Kręcidło (Opel Astra, 3. w K4) +18.1

10. Przemysław Bień/Paweł Klimonda (Opel Corsa, 4. w K4) +18.9

Samochody: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Spółka Grupy Kapitałowej ORLEN z teamem DTM
ORLEN Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii... więcej
Konkurs ofert na współpracę przy GSMP
KONKURS OFERT NA PROWADZENIE KOMISJI OBLICZEŃ PRZY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH... więcej
Kurs na licencję RN - 08.02 - 09.02.2020 w Świdnicy
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club w... więcej
Kurs na licencję instruktora sportu samochodowego PZM - ZMIANA DATY KURSU !
1. Termin:II zjazd 7 i 8 listopada 2020, II zjazd + egzamin końcowy 28 i 29... więcej

Strony

- Archiwum