PODIA BIRELART BY WTR W ZIELONEJ GÓRZE

W miniony weekend na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze rozegrana została XI i XII runda serii ROK CUP POLAND oraz EASYKART E60. Wśród grona kierowców walczących o jedne z ostatnich punktów sezonu 2015 nie zabrakło również zawodników teamu BirelART Poland by WTR. Prezentując świetne tempo, plasowali się w czołówce ścigających się, sięgając również po miejsca na podium.

Kategoria MINI ROK była najliczniej obstawiona przez teamowych reprezentantów. Zdecydowanie najlepszymi wynikami rozpoczęli weekendowe zmagania Gustas Grinbergas i Piotr Protasiewicz. W półfinale świetne tempo prezentuje Piotrek- wyprzedza dwóch rywali i na mecie melduje się 1. Gustas przez cały wyścig pojedynkuje się z Adrianem Janickim. Niestety, na ostatnim okrążeniu traci pozycję vice-lidera na rzecz rywala i do mety dojeżdża 3. Filip Zagórski po serii tasowań na pozycjach podsumowuje bieg 12 rezultatem. Pech dopada Danieliusa Vavilovasa, który po incydencie na 3 okrążeniu nie kończy rywalizacji. W finale tuż po starcie Piotr i Gustas wychodzą na prowadzenie. Piotrek broni się przed atakami Janickiego, lecz ostatecznie na mecie zjawia się 2. Pech dopada Gustasa, który na dwa okrążenia przed końcem bierze udział w bardzo groźnie wyglądającym incydencie z Marcelem Kucem. Tuż za pierwszą trójką melduje się Danielius, a Filip podsumowuje start 17 lokatą. W podsumowaniu rundy na 2 stopniu podium uplasował się Piotrek.

W niedzielę Gustas rozpoczyna odrabianie strat. W półfinale, po starcie z pole position utrzymuje niezagrożone prowadzenie aż do mety. Tuż za jego zderzakiem melduje się Danielius. Piotrek kończy bieg jako 7, a Filip 20. Finał rundy to popisowa jazda Gustasa. Niezagrożone zwycięstwo dowozi do mety z aż 4s. przewagą. Rundę podsumowuje maksymalną liczbą punktów i szczytem podium. Na pierwszym okrążeniu, tuż po prostej startowej obraca wózkiem Danieliusa, pechowo uderza w niego Piotrek- kierowca wypada z toru i już na niego nie wraca. Danielius kontynuuje rywalizacje i odrabia straty sięgając 9 pozycji. Filip melduje się na 12 lokacie.

Olivia Protasiewicz przez cały weekend ścigała się z pucharze EASYKART E60. Zawodniczka już w sobotę prezentuje świetne tempo. W półfinale odpiera ataki Alana Lalaka, lecz na dwa okrążenia przed końcem rywal odbiera jej pozycję, a Olivia notuje 3 wynik. Finał okazuje się dla niej pechowy. Tuż po starcie, w wyniku incydentu odpina się jej zderzak. Uszkodzona część wpada pod gokarta i uniemożliwia sterowanie. Olivia wypada z toru i nie kończy biegu.

Niedziela to odrabianie sobotnich strat. Olivia kolejną rundę inauguruje jako vice-lider. Pole startowe po zewnętrznej stronie toru okazuje się dla niej pechowe. Tuż po starcie półfinału zalicza spory spadek. Szybko odnajduje się w nowej sytuacji i zaczyna wyprzedzać kolejnych rywali. Na jej dordze ponownie staje Lalak i ostatecznie do mety dojeżdża 4. Finał to zaciekła walka Olivki z Janem Południewskim. Przeprowadza udane próby awansu i ostatecznie na mecie melduje się 3. Zebrane w trakcie niedzieli punkty uplasowały ją na 3 stopniu podium.

Klasyfikacja sezonu prezentuje się następująco:
MINI ROK: Gustas- 1, Danielius- 4, Piotr- 7, Filip- 13
EASYKART: Olivia- 6

Ostatnie dwie rundy pucharu rozegrane zostaną 12 i 13 września na torze w Poznaniu. 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum