Ogólnopolskie Podsumowanie Sezonu Turystyki Caravaningowej 2014

Tradycją już jest, że aktywni turyści caravaningowi – członkowie Polskiego Związku Motorowego, spotykają się w listopadzie, aby w uroczystym stylu podsumować miniony sezon.

Tegoroczne podsumowanie sezonu odbyło się pod dachem Hotelu „Meta” w Szczyrku.

Wielu gości chcąc w pełni wykorzystać weekend, zaczerpując świeżego, górskiego powietrza, przybyło na Podbeskidzie już w piątek. W hotelu panował już ruch, bowiem gościliśmy na miejscu delegację Udruga Kampiste Hrvatske z Chorwacji, którzy są organizatorami przyszłorocznego światowego zlotu caravaningowego oraz międzynarodowego zlotu z cyklu Adria Rallye.

Mimo, iż był to organizacyjnie luźny dzień, w hotelowej kawiarni gwarno było do późnych godzin wieczornych.

Nazajutrz o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie działaczy środowiska turystyki caravaningowej. Udział wzięli przedstawiciele klubów, członków rzeczywistych Polskiego Związku Motorowego, w których jedną z dziedzin działalności jest turystyka caravaningowa.

Celem tego spotkania było podsumowanie działalności Głównej Komisji Caravaningu PZM za 2014 rok. Omówiono plany na przyszłość, w tym propozycje zlotów do kalendarza imprez na 2015 rok.

Głos zabrał Prezes Cezary Kasprowicz, który szczegółowo omówił kalendarz zlotów organizowanych przez PZM Travel.

Jak co roku, dużo czasu poświęcono dyskusji na temat propozycji zmian w regulaminie Caravaningowych Mistrzostw Polski, tym bardziej, że od nowego roku zostają wzbogacone o konkurs siatkówki drużynowej. Podjęto również bardzo żywą dyskusję na temat szeroko pojętych miejsc przyjaznych caravaningowi. Akcja ta w formie zakładki znajdzie swoje miejsce na stronach Internetowych PZM, a jej celem będzie prowadzenie aktualnej bazy ciekawych campingów, pól namiotowych, parkingów itp. Jednymi słowy będziemy prowadzili bazę miejsc, które polecają nasi turyści.

Po niemal trzygodzinnym spotkaniu przyszedł czas na obiad, a po nim posiedzenie Głównej Komisji Caravaningu. Skład Komisji zatwierdził regulaminy na nadchodzący rok, a także wprowadził kilka zmian, o których będzie informował na stronie www.pzm.pl/caravaning.

Wieczorem, punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczęła się gala caravaningu, którą poprzedziła prezentacja przygotowana przez naszych gości z Chorwacji.

Po interesującym pokazie podano uroczystą kolację, a następnie uhonorowano zwycięzców Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz Ogólnopolskiego Konkursu Aktywności Turystycznej PZM.

W klasyfikacji drużynowej Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM Mistrzami Polski zostali Agnieszka i Krzysztof Gajda z Klubu Motorowego Górników „Jarząbek”. Tytuł Wicemistrz Polski i II Wicemistrz Polski zajęli kolejno Karina i Mariusz Czech z Delegatury Wodzisław Automobilklubu Śląskiego oraz Mariola i Artur Szumiał z Skarżyskiego Klubu Caravaningowego "Sabat".

Zwycięzcy otrzymali szarfy mistrzowskie, puchary i dyplomy. Ponadto właściciel firmy Caravans Mika, dla pierwszej szóstki ufundował nagrody rzeczowe w postaci tabletów. 

Klasyfikacja Klubowa i Okręgowa wyglądały następująco:

Mistrz Polski - Automobilklub Śląski del. Wodzisław

Wicemistrz Polski – Klub Motorowy Górników i Energetyków Bytom

II Wicemistrz Polski - Skarżyski Klub Caravaningowy „Sabat”

Mistrz Polski – Okręg Katowice

Wicemistrz Polski 2 – Okręg Kielce

II Wicemistrz Polski – Okręg Poznań

W klasyfikacji Ogólnopolskiego Konkursu Aktywności Turystycznej PZM pierwsze miejsce zajęli Joanna i Krzysztof Stuchlik z Delegatury Wodzisław Automobilklubu Śląskiego. Drugie miejsce w KAT należy w tym sezonie do Agnieszki i Krzysztofa Gajda z Klubu Motorowego Górników „Jarząbek”. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga Jolanta i Jacek Grzeszkowiak reprezentujący Klub Turystyki Caravaningowej „Gwarek”. Oprócz regulaminowej klasyfikacji rozlosowano trzy nagrody wśród wszystkich kart zgłoszeniowych.
Nagrody w postaci opłaconych zlotów ufundował Cezary Kasprowicz z biura podróży PZM Travel.

Po ceremonii uhonorowania zwycięzców rozpoczął się bal mistrzów, który trwa do późnej nocy.

Wszystko co dobre - jak wiemy - szybko się kończy, zatem i uczestnikom gali, po śniadaniu pozostało spakować walizki i wrócić do domów.

Wszystkim naszym turystom życzę, aby zima w naszym kraju nie rozgościła się na długo i można było jak najszybciej wrócić do caravaningowych podróży i spotkań w 2015 roku.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Tekst - Marcin Turko

 

 

Caravaning: 
Share

News

Uwaga - kradzieże !
Szanowni turyści, W ostatnim czasie napłynęło do nas sporo informacji o... więcej
Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy "Pokrzywna 2019"
Śląski Klub Motorowy zaprasza na Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - III Runda CMP i MKC PZM
Łódzki Klub Campingu i Caravaningu zaptrasza w dniach 27.09.2019 do... więcej
Zlot caravaningowy Eko Moto Show 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Komunikat 5/2019
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 5/2019,... więcej
Informacja dotycząca Dahlie Rallye – Węgry 2019
Informujemy że 30.07.2019r. organizator zlotu na Węgrzech - MCCC oraz... więcej
Przed nami organizacja Dahlie Rallye 2020 i Europa Rally 2022
5 sierpnia 2019 roku członkowie Głównej Komisji Caravaningu Polskiego Związku... więcej
Caravans Salon Poland 2019
Caravans Salon Poland 2019 zaprasza na X Ogólnopolski Zlot CaravaningowyW... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - II Runda CMP i MKC PZM
Klub Turystyki Caravaningowej "Gwarek" z Tarnowskich Gór zaprasza... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "Ochaby 2019"
Klub Motorowy Górników "Jarząbek" zaprasza w dniach 13.09.2019... więcej

Strony

- Archiwum