Ogólnopolskie Podsumowanie Sezonu Turystyki Caravaningowej 2014

Tradycją już jest, że aktywni turyści caravaningowi – członkowie Polskiego Związku Motorowego, spotykają się w listopadzie, aby w uroczystym stylu podsumować miniony sezon.

Tegoroczne podsumowanie sezonu odbyło się pod dachem Hotelu „Meta” w Szczyrku.

Wielu gości chcąc w pełni wykorzystać weekend, zaczerpując świeżego, górskiego powietrza, przybyło na Podbeskidzie już w piątek. W hotelu panował już ruch, bowiem gościliśmy na miejscu delegację Udruga Kampiste Hrvatske z Chorwacji, którzy są organizatorami przyszłorocznego światowego zlotu caravaningowego oraz międzynarodowego zlotu z cyklu Adria Rallye.

Mimo, iż był to organizacyjnie luźny dzień, w hotelowej kawiarni gwarno było do późnych godzin wieczornych.

Nazajutrz o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie działaczy środowiska turystyki caravaningowej. Udział wzięli przedstawiciele klubów, członków rzeczywistych Polskiego Związku Motorowego, w których jedną z dziedzin działalności jest turystyka caravaningowa.

Celem tego spotkania było podsumowanie działalności Głównej Komisji Caravaningu PZM za 2014 rok. Omówiono plany na przyszłość, w tym propozycje zlotów do kalendarza imprez na 2015 rok.

Głos zabrał Prezes Cezary Kasprowicz, który szczegółowo omówił kalendarz zlotów organizowanych przez PZM Travel.

Jak co roku, dużo czasu poświęcono dyskusji na temat propozycji zmian w regulaminie Caravaningowych Mistrzostw Polski, tym bardziej, że od nowego roku zostają wzbogacone o konkurs siatkówki drużynowej. Podjęto również bardzo żywą dyskusję na temat szeroko pojętych miejsc przyjaznych caravaningowi. Akcja ta w formie zakładki znajdzie swoje miejsce na stronach Internetowych PZM, a jej celem będzie prowadzenie aktualnej bazy ciekawych campingów, pól namiotowych, parkingów itp. Jednymi słowy będziemy prowadzili bazę miejsc, które polecają nasi turyści.

Po niemal trzygodzinnym spotkaniu przyszedł czas na obiad, a po nim posiedzenie Głównej Komisji Caravaningu. Skład Komisji zatwierdził regulaminy na nadchodzący rok, a także wprowadził kilka zmian, o których będzie informował na stronie www.pzm.pl/caravaning.

Wieczorem, punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczęła się gala caravaningu, którą poprzedziła prezentacja przygotowana przez naszych gości z Chorwacji.

Po interesującym pokazie podano uroczystą kolację, a następnie uhonorowano zwycięzców Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM oraz Ogólnopolskiego Konkursu Aktywności Turystycznej PZM.

W klasyfikacji drużynowej Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM Mistrzami Polski zostali Agnieszka i Krzysztof Gajda z Klubu Motorowego Górników „Jarząbek”. Tytuł Wicemistrz Polski i II Wicemistrz Polski zajęli kolejno Karina i Mariusz Czech z Delegatury Wodzisław Automobilklubu Śląskiego oraz Mariola i Artur Szumiał z Skarżyskiego Klubu Caravaningowego "Sabat".

Zwycięzcy otrzymali szarfy mistrzowskie, puchary i dyplomy. Ponadto właściciel firmy Caravans Mika, dla pierwszej szóstki ufundował nagrody rzeczowe w postaci tabletów. 

Klasyfikacja Klubowa i Okręgowa wyglądały następująco:

Mistrz Polski - Automobilklub Śląski del. Wodzisław

Wicemistrz Polski – Klub Motorowy Górników i Energetyków Bytom

II Wicemistrz Polski - Skarżyski Klub Caravaningowy „Sabat”

Mistrz Polski – Okręg Katowice

Wicemistrz Polski 2 – Okręg Kielce

II Wicemistrz Polski – Okręg Poznań

W klasyfikacji Ogólnopolskiego Konkursu Aktywności Turystycznej PZM pierwsze miejsce zajęli Joanna i Krzysztof Stuchlik z Delegatury Wodzisław Automobilklubu Śląskiego. Drugie miejsce w KAT należy w tym sezonie do Agnieszki i Krzysztofa Gajda z Klubu Motorowego Górników „Jarząbek”. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga Jolanta i Jacek Grzeszkowiak reprezentujący Klub Turystyki Caravaningowej „Gwarek”. Oprócz regulaminowej klasyfikacji rozlosowano trzy nagrody wśród wszystkich kart zgłoszeniowych.
Nagrody w postaci opłaconych zlotów ufundował Cezary Kasprowicz z biura podróży PZM Travel.

Po ceremonii uhonorowania zwycięzców rozpoczął się bal mistrzów, który trwa do późnej nocy.

Wszystko co dobre - jak wiemy - szybko się kończy, zatem i uczestnikom gali, po śniadaniu pozostało spakować walizki i wrócić do domów.

Wszystkim naszym turystom życzę, aby zima w naszym kraju nie rozgościła się na długo i można było jak najszybciej wrócić do caravaningowych podróży i spotkań w 2015 roku.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Tekst - Marcin Turko

 

 

Caravaning: 
Share

News

70' Youth Rally Portugalia
Zapraszamy na 70 międzynarodowy zlot młodzieżowy, który odbędzie... więcej
Newsletter FICC - styczeń 2020
Informujemy o opublikowaniu pierwszego w 2020 roku wydania newslettera... więcej
Jubileuszowe logo PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że w związku z jubileuszem... więcej
Caravaning Summer Show 2020
Zapraszamy na III edycję pierwszych w Polsce targów caravaningowych,... więcej
Komunikat nr 2/2020 - Szkolenie organizatorów zlotów caravaningowych
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 2/2020... więcej
Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Oferta caravaningowa PZM Travel
Uprzejmie informujemy, że oferta imprez caravaningowych biura PZM Travel ... więcej
Komunikat nr 1/2020 - opłata składki ubezpieczeniowej od NNW i OC za Organizatrów Sportu Popularnego
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 1/2020... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej

Strony

- Archiwum

Strony