Obronić tytuł

W dniach 11-13 maja w węgierskim Kapuvárze odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, który zainauguruje tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych oraz rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Tytułu Mistrza Polski grupy T2 bronić będzie Paweł Molgo, a o zwycięstwo w grupie ciężarówek walczyć będzie Piotr Domownik. Obaj zawodnicy NAC Rally Team myślami będą jednak przy starcie w lipcowym maratonie  Silk Way Rally.

Paweł Molgo ma już za sobą pierwszy występ w tym sezonie – w marcu w duecie z Januszem Jandrowiczem uczestniczył we włoskiej rundzie Pucharu Świata FIA, rajdzie Italian Baja. Pechowa awaria niedaleko mety nie pozwoliła im ukończyć zawodów, ale rywalizacja z czołowymi kierowcami świata była dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. A także dowodem na to, że ciężka praca, konsekwentne eliminowanie słabych punktów może ich zawieść na szczyty, które okazały się wcale nie tak odległe.

Na węgierskim rajdzie  XLavina IV. Rábaköz Cup Paweł Molgo będzie miał okazję po raz kolejny skonfrontować się z mocnymi rywalami z Czech, Węgier i Polski, na których czeka trasa o długości 470 kilometrów, z czego aż 362 kilometry stanowią odcinki specjalne. 11 maja zostanie rozegrany oes zapoznawczy o długości 42 km. 12 maja na zawodników czeka 5 odcinków o łącznej długości 198 km, a 13 maja – dodatkowe 3 oesy o długości 122 km.

Jak w każdych zawodach Paweł Molgo, broniący tytułu Mistrza Polski grupy T2, zamierza walczyć o jak najlepszy rezultat, ale tym razem zwycięstwo nie będzie jego głównym celem. - Występ w Kapuvárze traktujemy jako próbę generalną przed „Silkiem” - mówi. - Chcemy w warunkach rajdowych przetestować nasz zespół: pracę serwisu, logistykę, sprawność samochodów i oczywiście nas samych. Dlatego pojedziemy „na osiemdziesiąt procent”, by oszczędzić nasze samochody przed wyprawą do Rosji.

Priorytetem dla zawodników NAC Rally Team jest lipcowy Silk Way Rally, obecnie jeden z najważniejszych maratonów terenowych na świecie. W ciągu tygodnia zawodnicy pokonają 3800 kilometrów po rosyjskich bezdrożach. Swój start zapowiedziała już światowa czołówka off-roadu. Podobnie jak w Kapuvárze w barwach NAC Rally Team pojedzie Mitsubishi Pajero Pawła Molgo i – w roli szybkiego serwisu - Unimog Piotra Domownika. - Naszym celem na „Silku” będzie dotarcie do mety - mówi szef zespołu. - Za wszelką cenę. Dla Unimoga nie powinno to być problemem, ale dla naszego Pajero to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że do Polski powrócimy z tarczą!

Silk Way Rally tak dla Polaków, jak i wielu innych teamów, to również jeden z etapów przygotowań do słynnego Dakaru. Jest już niemal pewne, że w rajdzie tym zobaczymy ciężarowego Unimoga  zespołu NAC Rally Team, w którym rolą kierowcy dzielić się będą Paweł Molgo i Piotr Domownik, a ich nawigatorem będzie Krzysztof Kretkiewicz.

 

Share

News

Kuba Przygoński awansował na 3. miejsce w rajdzie Kataru
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk mogą zaliczyć trzeci dzień rywalizacji w... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 14-15.03.2020 Koszlin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Rajd Kataru: Pech załogi ORLEN Team
Wygięty wahacz stanął Kubie Przygońskiemu oraz Timo Gottschalkowi na drodze do... więcej
Alfa Romeo Racing Orlen Team w Warszawie
Kilkanaście minut temu odbyła się uroczysta prezentacja zespołu Alfa Romeo... więcej
Dobry początek załogi ORLEN Team w rajdzie Kataru
Od trzeciego miejsca rywalizację w rajdzie Kataru rozpoczęli Kuba Przygoński... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej

Strony

- Archiwum