Niesamowity wyczyn Janosza

Po starcie z 19 pola, Artur Janosz ukończył na szóstym miejscu niedzielny wyścig European F3 Open na Monzy. Dla 20-latka z Pszczyny to najlepszy wynik w krótkiej karierze w single-seaterach. Artur poprawił o jedną lokatę wrześniowe osiągnięcie ze Spa-Francorchamps, punktując trzeci raz z rzędu.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Sandy Stuvik, który wyprzedził o 0,7 sekundy posiadacza pole position, Alexandre'a Cougnauda. Całe podium zajęli kierowcy RP Motorsport. Na trzecim stopniu stanął Alex Toril.

Zaczął padać deszcz i start odbył się za Safety Carem. Już na początku wyścigu część kierowców zjechała po deszczowe opony, lecz Artur Janosz i cała czołówka pozostali na slickach. To był dobry wybór i Artur pokazał, że potrafi utrzymywać tempo najszybszych kierowców zajmując 6 miejsce.


Fot. FOTOSPEEDY

- Bardzo się cieszę z tego wyniku, gdyż nie spodziewałem się, że tak szybko zacznę walczyć o pozycje w pierwszej dziesiątce - mówi Artur Janosz. - Na początku wyścigu zastanawiałem się, czy zjechać po opony deszczowe ale podjąłem decyzję aby zostać na slickach i się opłaciło. Wyścig przebiegał idealnie i już po pierwszym okrążeniu byłem 10. Później sporo wyprzedzałem dochodząc nawet do 5 pozycji ale w końcowej klasyfikacji dojechałem na 6 miejscu. To mój najlepszy wynik w European F3 Open i kolejne punkty. Bardzo dziękuję moim rodzicom, sponsorowi firmie Instalbud oraz Euroinstal, zespołowi Campos Racing i wszystkim, którzy mnie wspierają.


Fot. FOTOSPEEDY

- To fantastyczny wynik, zwłaszcza dla kierowcy startującego z 19 pozycji - powiedział menedżer Artura, Maurycy Kochański. - Zaryzykowaliśmy z oponami i się opłaciło. Artur robi duże postępy i wszyscy jesteśmy z niego dumni. To trzeci wyścig w tym sezonie, kiedy Artur punktuje. Artur spisuje się świetnie w trudnych warunkach, kiedy tor przesycha lub jak pada, a przecież te cechy charakteryzują dobrego kierowcę. Teraz 3 tygodnie przerwy i ruszamy na ostatni wyścig do Barcelony.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej
Sezon Motul HRSMP dla Lutego, Rajd Dolnośląski dla Grzelewskiego
Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra Cosworth 4x4) zwycięzcami... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier najszybszy w deszczu i mgle
(05.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri prowadzą po dwóch etapach 53.... więcej

Strony

- Archiwum