Nareszcie Dakar!

Uczestnicy Africa Eco Race dotarli do mety nad Lac Retba - słonym jeziorem u nasady Półwyspu Zielonego Przylądka, 20 km na wschód od Dakaru. W maratonie sklasyfikowano 18 motocyklistów, 21 załóg samochodów i sześć ciężarówek. Paweł Molgo i Ernest Górecki wygrali grupę T2. Koledzy z NAC Rally Team - Piotr Domownik, Janusz Jandrowicz i Michał Ungurian zajęli piąte miejsce w T4.


Fot. NAC Rally Team

W rybackiej osadzie Kayar nad brzegiem Atlantyku rozpoczynał się ostatni odcinek specjalny, którego wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji rajdu. Meta czekała nad Jeziorem Różowym. Paweł Molgo popisał się piątym czasem w samochodowej generalce i jeszcze raz był najszybszy w T2.


Fot. NAC Rally Team
Etap 12: Saint Louis - Dakar 295 km (OS 24 km)

MOTOCYKLE
1. Pål Anders Ullevålseter (N) KTM 450 12.00
2. David Frétigné (F) Yamaha XTZ1200 Super Ténéré +56
3. Ingo Waldschmidt (A) KTM 450 +1.00
4. Julien Sanchez (F) Yamaha YZ 450F +1.03
5. John Olav Lindtjørn (N) KTM 450 +1.17
6. Robert Theuretzbacher (A) KTM 450 +1.45
7. Matthew Smith (GB) KTM 450 +3.19
8. Robin Powell (GB) KTM 450 +3.28
9. Wadim Prituljak (UA) KTM 500 EXC +3.39
10. Jamie Smith +5.49

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Ullevålseter 41:29.35, 2. Theuretzbacher +2:58.31, 3. Waldschmidt +4:19.10, 4. Vanderweyen +6:24.02, 5. Lindtjørn +8:02.35, 6. Dubois +8:39.58, 7. Nifontowa +10:59.02, 8. Prituljak +11:23.06, 9. Sanchez +11:33.35, 10. Conreau +16:00.49.

SAMOCHODY
1. Patrick Martin/Jean Metz (F) Tarek TDI 12.09
2. Jean-Antoine Sabatier/Jean-Luc Rojat (F) Bugga'One +36
3. Thierry Maury/Olivier Hans (F) Nissan Qashqai +1.42
4. Philippe Porcheron/Cédric Rivet (F) Buggy Peugeot +1.52
5. Paweł Molgo/Ernest Górecki (PL) Toyota Land Cruiser VDJ200 +2.00 (1. T2)
6. Marc Aivazian/François Fockenier (F) Toyota Lanc Cruiser KDJ120 +2.35 (2. T2)
7. Luc Vidal/Marlène Vidal (F) Toyota Land Cruiser HDJ100 +2.39
8. Andriej Czerednikow/Dmytro Cyro (KZ/UA) H3 Evo +3.02
9. Gintas Petrus/Rimvydas Rimša (LT) Desert Warrior +3.21
10. Bernard Touzery/Michel Dupiech (F) Buggy SMG +4.11

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Sabatier 39:53.16, 2. Szagirow +4:45.40, 3. Sazonow +5:18.59, 4. Grigorow +6:39.48, 5. Martin +10:25.25, 6. Maury +18:14.00, 7. Molgo +18:38.21 (1. T2), 8. Czerednikow +22:18.50, 9. Abykajew +23:22.33 (2. T2), 10. Juchault +26:53.20 (3. T2).

CIĘŻARÓWKI
1. Tomáš Tomeček/Ladislav Lála (CZ) Tatra 815 14.45
2. Miklós Kovács/Péter Czeglédi/László Ács (H) Scania Qualisport V8 +22
3. Elisabete Jacinto/José Teixeira/Marco Cochinho (P) MAN TGS +33
4. Anton Szibałow/Robert Amatycz/Ałmaz Chisamijew (RUS) Kamaz 4326 +3.24
5. Siergiej Kuprianow/Aleksandr Kuprianow/Anatolij Tanin (RUS) Kamaz 4326 +3.35
6. Piotr Domownik/Janusz Jandrowicz/Michał Ungurian (PL) Unimog U400 +4.45

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Szibałow 41:02.18, 2. Kuprianow +1:21.31, 3. Tomeček +4:21.264. Jacinto +18:02.04, 5. Domownik +25:20.47, 6. Kovács +59:56.54.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

KU CZCI MISTRZA KULIGA
W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku... więcej
77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy
(18.10.2019)  Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej

Strony

- Archiwum