Na początek Hungaroring

26 kierowców stanie na starcie pierwszej w tym sezonie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Uczestnicy Kia Lotos Race zadebiutują na nowym dla siebie torze – węgierskim Hungaroringu. Wyścigowe Picanto po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjadą na tor w piątek, 26 kwietnia, by uczestniczyć w sesjach treningowych. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swych samochodów i zapoznania się z torem. To będzie także swego rodzaju „rollout” dla nich, bowiem zimowa aura panująca jeszcze w pierwszej połowie kwietnia w naszym kraju, skutecznie pokrzyżowała plany pierwszych testów, jakie miały się wówczas odbyć na torze Poznań. Nie będzie to zatem komfortowa sytuacja dla tegorocznych debiutantów cyklu, ale tor dla większości kierowców będzie zupełnie nowym wyzwaniem, więc w zasadzie nikt nie będzie miał tu zbyt wyraźnej przewagi.

Sobota to trzy sesje kwalifikacyjne. Dwie pierwsze pozwolą wyłonić najszybszą dziesiątkę kierowców w stawce. Pozostała grupa zostanie rozstawiona na polach startowych (od 11 w górę) według najlepszego uzyskanego rezultatu w jednej z dwóch czasówek. Do trzeciej sesji kwalifikacyjnej przystąpi dziesięciu kierowców z najlepszymi czasami z Q1 lub Q2 i z „czystym kontem” rozpoczną rywalizację o miejsca startowe. W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne I rundy Kia Lotos Race. Do pokonania będzie 12 okrążeń w każdym z nich a przerwa pomiędzy poszczególnymi biegami wyniesie 20 minut.

W otwierającej sezon rundzie wystartuje też gościnnie dwóch dziennikarzy – Marek Wicher reprezentujący redakcję Gazety Krakowskiej oraz Maciej Struk z tygodnika Motor, który ma już na swoim koncie pełen sezon startów w wyścigowym pucharze Picanto pierwszej generacji.

Kierowcy startujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto po węgierskiej rundzie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Zaledwie dwa tygodnie później bowiem zawitają na austriacki Red Bull Ring, gdzie rozegra się II runda mistrzostw.

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.

Aktualne informacje dotyczące tej markowej serii znajdą państwo na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage’u Kia Lotos Race portalu Facebook.com.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Hołowczyc i Kurzeja z kompletem punktów w Mistrzostwach Polski
Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3 CC w świetnym stylu zwyciężyli... więcej
Baja Wysoka Grzęda: Hołowczyc z Kurzeją nie zwalniają tempa. Fantastyczna dyspozycja liderów krajowego czempionatu
Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3 CC zwyciężyli na odcinku... więcej
Hołowczyc na czele listy zgłoszeń Baja Wysoka Grzęda 2021
Ponad 80 załóg zobaczymy na rajdowych trasach w gminach Czarne i Borne Sulinowo... więcej
Międzynarodowy początek sezonu WSMP. Ponad 180 aut na Torze Poznań
Trzy dni ścigania i ponad 180 zgłoszeń - wyścigowy sezon na Torze Poznań... więcej
Setka na stulecie – bardzo mocna obsada ORLEN 77. Rajdu Polski
Poprzedni triumfatorzy, kierowcy fabrycznych zespołów WRC, mistrz Europy,... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Stan prawny na dzień 7 czerwca 2021 r. Na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
Szkolenie sędziów oraz kandydatów na licencję stopnia RN, 15.06.2021r., Gdańsk
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW I ZAWODNIKÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizatorem... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 12.06.2021 r., Opole
Szkolenie sedziów sportu samochodowegoData: 12 czerwca 2021 r.Miejsce: Zarząd... więcej

Strony

- Archiwum