Mówią przed 42. Rajdem Świdnickim-KRAUSE - 2. rundą LOTOS RSMP i 2. rundą RPP

Sławomir Ogryzek:
Bardzo lubię Rajd Świdnicki i cieszę się, że po raz kolejny mogę w nim wystartować. W ramach treningu przed drugą rundą RSMP wzięliśmy udział w węgierskim Rajdzie Miszkolc. Mieliśmy tam okazję poznać nasz nowy samochód, który mimo przynależności do tej samej klasy co Citroën C2-R2, znacznie się od niego różni i są to różnice zdecydowanie na korzyść 208 R2. W Miszkolcu napotkaliśmy na kilka „chorób wieku dziecięcego” nowej konstrukcji Peugeota i sami nie ustrzegliśmy się błędów. Liczę, że w ten sposób limit niekorzystnych zdarzeń i niepowodzeń został już dla naszego zespołu w tym sezonie wykorzystany i wzorem ubiegłych lat wywieziemy z Rajdu Świdnickiego pozytywne emocje.

Jakub Wróbel:
Tegoroczna edycja dolnośląskiego klasyka zapowiada się niezwykle ciekawie. Obsada jest bardzo liczna i mocna, szczególnie w ośce i klasie 6, w której jesteśmy klasyfikowani. Samych Peugeotów 208 R2 startuje aż sześć! Oesy w Górach Sowich są wszystkim znane i przez wszystkich lubiane. Na tą chwilę jedyną niewiadomą są kaprysy pogody, a jak wiemy po ostatniej edycji  zawodów, wszystkiego się można w Świdnicy spodziewać. Mamy nadzieję że szybko znajdziemy wspólny język z naszym nowym samochodem i od sobotniego popołudnia do niedzielnego wieczoru będziemy się bez przeszkód ścigać się na tych bardzo szybkich i wymagających odcinkach.

Jan Chmielewski:
Historia zatoczyła koło. Po sześciu latach nasz zespół znów występuje pod nazwą WESEM – NEO Rally Team, a więc pod banderą moich sponsorów, z którymi zadebiutowaliśmy w C2R2 Teams’ Challenge w sezonie 2008. Wynika z tego także, że jest to szósty rok moich startów w markowym pucharze Citroena. Ktoś kto ma wątpliwości czy dobrym pomysłem jest spędzenie kolejnego roku w tym samym samochodzie, nie rozumie chyba jakie możliwości daje program Citroen Racing Trophy dla zawodnika takiego jak ja. W warsztacie Race Rent, przygotowującym naszego DS3 R3 trwają ostatnie prace. Na koniec pozostanie nam przykręcić na piątkowy prolog ksenonową elektrownię WESEM kluczami NEO tools. Do zobaczenia w Świdnicy!

Jakub Gerber:
Po rocznej przerwie wracam na prawy fotel rajdówki Janka Chmielewskiego i bardzo się z tego faktu cieszę. Sezon wspólnych startów zaczynamy od dobrze nam wszystkim znanego Rajdu Świdnickiego. Począwszy od 2005 roku opuściłem tylko jedną edycję tych zawodów i zawsze z radością wracam na oesy w Górach Sowich, a w tym roku zapowiada się, że konfiguracja trasy będzie najlepsza od lat. Jestem też pewien, że aura nie będzie nam płatać takich figli jak w ubiegłym roku, a gdyby jeszcze oszczędziła nam opadów deszczu, to liczna na liście zgłoszeń grupa „osiek” będzie walczyć nie tylko między sobą, ale także o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.
 

Tomasz Czopik:
Startujemy w drugim rajdzie w tym roku. Rajd Świdnicki, dawniej Elmot, jadę już chyba dwudziesty pierwszy raz. Nie ma metra drogi na tym rajdzie, którego bym nie znał z wcześniejszych lat. Nie ma nic dla mnie nowego. Ale cieszę się, bo nigdy nie jechałem go tak fajnym autem, w sam raz do takich zakrętów, do takich dróg. S2000 na Świdnickim, jak będzie sucho, to będzie świetne narzędzie. Celuję w piątkę, bo w tym roku jest naprawdę mocna paka, a ja już nie mam czasu, tak jak dawniej trenować i spędzać go w rajdówce.
Fajnie byłoby,  gdyby było sucho. Po ostatnim rajdzie mamy dość deszczu. Podczas testów na starym odcinku specjalnym, super do testowania przed rajdem Świdnickim, wypracowaliśmy sobie wszystkie kąty ustawienia, bo jednak mieliśmy je złe na Arłamowie.
Przyjeżdżajcie wszyscy na rajd, dopingujcie, bo mamy naprawdę w tym roku fajne Mistrzostwa Polski.

Samochody: 
Share

News

KU CZCI MISTRZA KULIGA
W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku... więcej
77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy
(18.10.2019)  Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej

Strony

- Archiwum