Mówią przed 42. Rajdem Świdnickim-KRAUSE - 2. rundą LOTOS RSMP i 2. rundą RPP

Sławomir Ogryzek:
Bardzo lubię Rajd Świdnicki i cieszę się, że po raz kolejny mogę w nim wystartować. W ramach treningu przed drugą rundą RSMP wzięliśmy udział w węgierskim Rajdzie Miszkolc. Mieliśmy tam okazję poznać nasz nowy samochód, który mimo przynależności do tej samej klasy co Citroën C2-R2, znacznie się od niego różni i są to różnice zdecydowanie na korzyść 208 R2. W Miszkolcu napotkaliśmy na kilka „chorób wieku dziecięcego” nowej konstrukcji Peugeota i sami nie ustrzegliśmy się błędów. Liczę, że w ten sposób limit niekorzystnych zdarzeń i niepowodzeń został już dla naszego zespołu w tym sezonie wykorzystany i wzorem ubiegłych lat wywieziemy z Rajdu Świdnickiego pozytywne emocje.

Jakub Wróbel:
Tegoroczna edycja dolnośląskiego klasyka zapowiada się niezwykle ciekawie. Obsada jest bardzo liczna i mocna, szczególnie w ośce i klasie 6, w której jesteśmy klasyfikowani. Samych Peugeotów 208 R2 startuje aż sześć! Oesy w Górach Sowich są wszystkim znane i przez wszystkich lubiane. Na tą chwilę jedyną niewiadomą są kaprysy pogody, a jak wiemy po ostatniej edycji  zawodów, wszystkiego się można w Świdnicy spodziewać. Mamy nadzieję że szybko znajdziemy wspólny język z naszym nowym samochodem i od sobotniego popołudnia do niedzielnego wieczoru będziemy się bez przeszkód ścigać się na tych bardzo szybkich i wymagających odcinkach.

Jan Chmielewski:
Historia zatoczyła koło. Po sześciu latach nasz zespół znów występuje pod nazwą WESEM – NEO Rally Team, a więc pod banderą moich sponsorów, z którymi zadebiutowaliśmy w C2R2 Teams’ Challenge w sezonie 2008. Wynika z tego także, że jest to szósty rok moich startów w markowym pucharze Citroena. Ktoś kto ma wątpliwości czy dobrym pomysłem jest spędzenie kolejnego roku w tym samym samochodzie, nie rozumie chyba jakie możliwości daje program Citroen Racing Trophy dla zawodnika takiego jak ja. W warsztacie Race Rent, przygotowującym naszego DS3 R3 trwają ostatnie prace. Na koniec pozostanie nam przykręcić na piątkowy prolog ksenonową elektrownię WESEM kluczami NEO tools. Do zobaczenia w Świdnicy!

Jakub Gerber:
Po rocznej przerwie wracam na prawy fotel rajdówki Janka Chmielewskiego i bardzo się z tego faktu cieszę. Sezon wspólnych startów zaczynamy od dobrze nam wszystkim znanego Rajdu Świdnickiego. Począwszy od 2005 roku opuściłem tylko jedną edycję tych zawodów i zawsze z radością wracam na oesy w Górach Sowich, a w tym roku zapowiada się, że konfiguracja trasy będzie najlepsza od lat. Jestem też pewien, że aura nie będzie nam płatać takich figli jak w ubiegłym roku, a gdyby jeszcze oszczędziła nam opadów deszczu, to liczna na liście zgłoszeń grupa „osiek” będzie walczyć nie tylko między sobą, ale także o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.
 

Tomasz Czopik:
Startujemy w drugim rajdzie w tym roku. Rajd Świdnicki, dawniej Elmot, jadę już chyba dwudziesty pierwszy raz. Nie ma metra drogi na tym rajdzie, którego bym nie znał z wcześniejszych lat. Nie ma nic dla mnie nowego. Ale cieszę się, bo nigdy nie jechałem go tak fajnym autem, w sam raz do takich zakrętów, do takich dróg. S2000 na Świdnickim, jak będzie sucho, to będzie świetne narzędzie. Celuję w piątkę, bo w tym roku jest naprawdę mocna paka, a ja już nie mam czasu, tak jak dawniej trenować i spędzać go w rajdówce.
Fajnie byłoby,  gdyby było sucho. Po ostatnim rajdzie mamy dość deszczu. Podczas testów na starym odcinku specjalnym, super do testowania przed rajdem Świdnickim, wypracowaliśmy sobie wszystkie kąty ustawienia, bo jednak mieliśmy je złe na Arłamowie.
Przyjeżdżajcie wszyscy na rajd, dopingujcie, bo mamy naprawdę w tym roku fajne Mistrzostwa Polski.

Samochody: 
Share

News

22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej
28. Rajd Rzeszowski - Grzyb liderem po pierwszym etapie
(09.08.2019) Grzegorz Grzyb i Roberta Hundla (Skoda Fabia R5) wygrali cztery z... więcej
,
Generalka dla Cvrčka, Polska dla Łukaszczyka
Na starcie rozgrywanej na Słowacji niedzielnej, 8 Rundy Górskich Samochodowych... więcej
Motul HRSMP zaczyna drugą część sezonu. Rajd Rzeszowski z wyjątkową trasą i podwójnymi punktami
22 samochody na starcie, najdłuższy dystans do pokonania przez załogi w... więcej

Strony

- Archiwum