Motocyklowe emocje wracają na tor „Poznań”

Automobilklub Wielkopolski w dniach 9-10 maja 2015 r. zaprasza wszystkich sympatyków wyścigów motocyklowych na Tor „Poznań”, gdzie rozegrana zostanie I i II Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 2015.

W najmocniejszej klasie Superbike zobaczymy na pewno Pawła Szkopka (II wicemistrz Polski 2014), który w barwach Yamaha Motor Polska na nowym motocyklu R1M będzie walczył o najwyższe trofeum. „Cel jest jasny: razem z całym zespołem chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w Polsce. Ciężko w to uwierzyć, ale to już mój siedemnasty sezon w wyścigach motocyklowych, choć nie znaczy to, że będę podchodził do niego z mniejszych zaangażowaniem. Wręcz przeciwnie. Lata doświadczeń i przejechane kilometry są w tym sporcie bardzo istotne” zapowiada Paweł Szkopek.

Broniący tytułu Mistrza Polski Superbike - Ireneusz Sikora – w 2015 r. będzie się koncentrował na startach w niemieckiej serii IDM w barwach BMW Sikora Motorsport, ale na pewno nie odda wywalczonego w 2014 r. tytułu bez walki. Kibiców z pewnością elektryzuje wiadomość o powrocie Andrzeja Pawelca, wielokrotnego Mistrza Polski, bezsprzecznie najszybszego zawodnika ostatnich kilkunastu lat, jednak dla Nowotomyślanina priorytetem będzie seria IDM, ale po cichu kibice liczą na jego starty także w Mistrzostwach Polski.
Kasku i rękawic wciąż nie złożył „profesor” Janusz Oskaldowicz, od lat pozostający w czołówce polskich wyścigów. Czarnym koniem mistrzostw może okazać się Bartek Lewandowski, który na wiosennych treningach prezentował bardzo wysoką formę oraz Piotr Prendota z Ducati Toruń Motul Team, który przed sezonem mówi: „To mój drugi sezon w Mistrzostwach Polski. Zeszły rok zakończyłem dobrym wynikiem. A w tym roku? Walczę w Superbike’ach”.

W nieco tylko słabszej klasie Superstock 1000 atak na tytuł Mistrza Polski zapowiada młodszy z braci Szkopków – Marek, ale ubiegłoroczny triumfator Michał Fila na pewno zrobi wszystko by trofeum pozostało jeszcze w jego rękach. Do walki o podium bez wątpienia włączy się Marcin Walkowiak startujący w rozgrzewających trybuny do czerwoności barwach Ducati. Walkowiak, choć najmłodszy w zespole Ducati, to jeden z najszybszych zawodników w stawce: „Przypadła mi rola najmłodszego zawodnika zespołu. Ale swoim doświadczeniem wyścigowym na arenach międzynarodowych chętnie dzielę się z kolegami. Celuję w tytuł Mistrza Polski w klasie Superstock 1000”, zapowiada znający Tor „Poznań” jeszcze ze startów w kartingu Wielkopolanin.

W powracającej do Mistrzostw Polski klasie Superstock 600 zobaczymy m.in. ubiegłorocznych triumfatorów klasy Rookie 600 – Marka Chłapkowskiego, a także Pawła „Rinasa” Przybylskiego, który z wielką wolą walki i doskonałym przygotowaniem fizycznym zapowiada przed sezonem: „Wchodzę na nieznany dla siebie teren. Posiadam już wyścigową licencję A – ważniejszej już w Polsce nie ma. Wchodzę do klasy, gdzie ścigają się najlepsi… Czy ich dogonię? Nie wiem, na pewno spróbuję.”

W Pucharze Polski rozgrywanym w klasach Rookie 600, Rookie 1000, Moto 3 i Młodzieżowych Pucharze Polski walka jak zwykle będzie zacięta, bo tutaj przyszli mistrzowie zdobywają pierwsze wyścigowe szlify. Na wiosennych jazdach treningowych „Speed Day school” na Torze Poznań, aż 15 nowych zawodników zdało egzamin na licencję wyścigową, zapowiada się więc wysoka frekwencja  i niezwykłe emocje.

Motocyklowy sezon wyścigowy 2015 rozpocznie się na Torze „Poznań” już w sobotę 9 maja kwalifikacjami o godz. 11:00. Start do pierwszego wyścigi zaplanowano na godz. 13:35. Szczegółowe informacje oraz harmonogram czasowy zawodów na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl

Motocykle: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum