Motocyklowe emocje wracają na tor „Poznań”

Automobilklub Wielkopolski w dniach 9-10 maja 2015 r. zaprasza wszystkich sympatyków wyścigów motocyklowych na Tor „Poznań”, gdzie rozegrana zostanie I i II Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 2015.

W najmocniejszej klasie Superbike zobaczymy na pewno Pawła Szkopka (II wicemistrz Polski 2014), który w barwach Yamaha Motor Polska na nowym motocyklu R1M będzie walczył o najwyższe trofeum. „Cel jest jasny: razem z całym zespołem chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w Polsce. Ciężko w to uwierzyć, ale to już mój siedemnasty sezon w wyścigach motocyklowych, choć nie znaczy to, że będę podchodził do niego z mniejszych zaangażowaniem. Wręcz przeciwnie. Lata doświadczeń i przejechane kilometry są w tym sporcie bardzo istotne” zapowiada Paweł Szkopek.

Broniący tytułu Mistrza Polski Superbike - Ireneusz Sikora – w 2015 r. będzie się koncentrował na startach w niemieckiej serii IDM w barwach BMW Sikora Motorsport, ale na pewno nie odda wywalczonego w 2014 r. tytułu bez walki. Kibiców z pewnością elektryzuje wiadomość o powrocie Andrzeja Pawelca, wielokrotnego Mistrza Polski, bezsprzecznie najszybszego zawodnika ostatnich kilkunastu lat, jednak dla Nowotomyślanina priorytetem będzie seria IDM, ale po cichu kibice liczą na jego starty także w Mistrzostwach Polski.
Kasku i rękawic wciąż nie złożył „profesor” Janusz Oskaldowicz, od lat pozostający w czołówce polskich wyścigów. Czarnym koniem mistrzostw może okazać się Bartek Lewandowski, który na wiosennych treningach prezentował bardzo wysoką formę oraz Piotr Prendota z Ducati Toruń Motul Team, który przed sezonem mówi: „To mój drugi sezon w Mistrzostwach Polski. Zeszły rok zakończyłem dobrym wynikiem. A w tym roku? Walczę w Superbike’ach”.

W nieco tylko słabszej klasie Superstock 1000 atak na tytuł Mistrza Polski zapowiada młodszy z braci Szkopków – Marek, ale ubiegłoroczny triumfator Michał Fila na pewno zrobi wszystko by trofeum pozostało jeszcze w jego rękach. Do walki o podium bez wątpienia włączy się Marcin Walkowiak startujący w rozgrzewających trybuny do czerwoności barwach Ducati. Walkowiak, choć najmłodszy w zespole Ducati, to jeden z najszybszych zawodników w stawce: „Przypadła mi rola najmłodszego zawodnika zespołu. Ale swoim doświadczeniem wyścigowym na arenach międzynarodowych chętnie dzielę się z kolegami. Celuję w tytuł Mistrza Polski w klasie Superstock 1000”, zapowiada znający Tor „Poznań” jeszcze ze startów w kartingu Wielkopolanin.

W powracającej do Mistrzostw Polski klasie Superstock 600 zobaczymy m.in. ubiegłorocznych triumfatorów klasy Rookie 600 – Marka Chłapkowskiego, a także Pawła „Rinasa” Przybylskiego, który z wielką wolą walki i doskonałym przygotowaniem fizycznym zapowiada przed sezonem: „Wchodzę na nieznany dla siebie teren. Posiadam już wyścigową licencję A – ważniejszej już w Polsce nie ma. Wchodzę do klasy, gdzie ścigają się najlepsi… Czy ich dogonię? Nie wiem, na pewno spróbuję.”

W Pucharze Polski rozgrywanym w klasach Rookie 600, Rookie 1000, Moto 3 i Młodzieżowych Pucharze Polski walka jak zwykle będzie zacięta, bo tutaj przyszli mistrzowie zdobywają pierwsze wyścigowe szlify. Na wiosennych jazdach treningowych „Speed Day school” na Torze Poznań, aż 15 nowych zawodników zdało egzamin na licencję wyścigową, zapowiada się więc wysoka frekwencja  i niezwykłe emocje.

Motocyklowy sezon wyścigowy 2015 rozpocznie się na Torze „Poznań” już w sobotę 9 maja kwalifikacjami o godz. 11:00. Start do pierwszego wyścigi zaplanowano na godz. 13:35. Szczegółowe informacje oraz harmonogram czasowy zawodów na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl

Motocykle: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Zaproszenie do składania ofert na nabycie praw do promocji zawodów z cyklu Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie przy ul. Kazimierzowskiej 66... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Przed nami wielki finał rywalizacji w Łodzi!
Odliczanie przed ostatnią w tym sezonie rundą Mistrzostw Świata SuperEnduro... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej

Strony

- Archiwum