Mistrzostwa Polski w Człuchowie - relacja

Kolejna edycja mistrzowskich zmagań za nami. Tym razem zawodnicy wystartowali w Człuchowie, na jednym z najbardziej ulubionych przez nich torów. Dwa dni dostarczyły wszystkim niezwykłych przeżyć, mimo że termometry momentami rejestrowały w słońcu blisko 50 stopni Celsjusza. Jednak świadomość, że półmetek za nami i od teraz liczyć się będzie każdy zdobyty punkt, mobilizowała wszystkie zespoły i wszystkich zawodników do walki o ułamki sekund. Pierwszy dzień zawodów to rundy w klasach MX Masters MX2 Junior i MX2.

Oczywiście najwięcej emocji dostarczyli ridersi startujący w tej ostatniej, bowiem na maszynie startowej pojawiła się cała czołówka z Lonką (Automobilklub Głogowski), Wysockim (CKM Cieszyn), braćmi Kędzierskimi (KMCross Lublin) i Mańkiem (CAMK Człuchów). Przez blisko pól wyścigu liderem był Wysocki, jednak nie wytrzymał narzuconego tempa i oddał prowadzenie Lonce. O wielkim pechu może mówić Arkadiusz Mańk, który wskutek awarii motocykla musiał zjechać z toru. Nieoczekiwanie tuż przed nim wywrócił się jeden z rywali podcinając Arka tak nieszczęśliwie, że ten został odwieziony do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia. W drugim przejeździe stawkę zdominowali bracia Kędzierscy: Karol zajął miejsce pierwsze, Łukasz trzecie, a rozdzielił ich Tomek Wysocki. Wielkim przegranym okazał się faworyt Łukasz Lonka, który z powodu awarii motocykla zaliczył tylko trzy okrążenia. Ponieważ w Człuchowie zgłosiła się spora grupa Juniorów, ich wyścigi zostały oddzielone od MX2. Absolutnym dominatorem okazał się Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który wygrał obydwa przejazdy. Z kolei w klasie Masters najszybszym zawodnikiem był Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Dzień drugi zmagań to jeszcze wyższa temperatura i rosnący z minuty na minutę poziom adrenaliny.

Bohaterkami dnia były oczywiście dziewczyny, startujące w klasie Kobiet. Na maszynie stanęło 12 zawodniczek. Holsehota wygrała zgodnie z oczekiwaniami Joanna Miller (CAMK Człuchów), która błyskawicznie zdobyła ogromną przewagę nad rywalkami. Te z kolei rozegrały prawdziwa batalię o kolejne punkty w generalce. Zwycięsko wyszły z niej Kinga Gajewska (miejsce drugie, KM MXMoto Racing) i Zofia Radziwiłowicz (miejsce trzecie, Pruszkowski Klub Motocyklowy). Rundę Kobiet poprzedziły wyścigi w klasie 85ccm, którą wygrał Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno). Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w klasie Open. Tym razem Lonka pokazał wszystkim gdzie raki zimują, odnosząc dwa zwycięstwa, wspaniale pojechał w pierwszym wyścigu kontuzjowany poprzedniego dnia Arek Mańk, Tomek Wysocki w generalce był drugi, a Karol Kędzierski trzeci.

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

III runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Człuchowie i kolejne emocje w najbliższy weekend !
Jeszcze nie ucichły emocje po II rundzie ORLEN MXMP w Ornecie, a już szykuje się... więcej
21 czerwca 2019 Biuro Zarządu Głównego będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 21 czerwca 2019 r.  Biuro Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Akredytacje na Mistrzostwa Europy FIM w Supermoto
W dniach 28-30.06.2019 r., Tor Poznań stanie się królestwem supermoto!Za sprawą... więcej
Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowego
W dniu 15 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów... więcej
170 motocyklistów w upalnym Poznaniu!
Aż 170 zawodników stanęło do zmagań w ramach II Rundy Wyścigowych Motocyklowych... więcej
Pit Bike Cup 2019: Czas na drugą odsłonę rywalizacji w Głażewie
Wyjątkowa atmosfera, coraz wyższy poziom zawodników i jazdy pokazowe. Tor... więcej
IX/X runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country W Kaliszu Pomorskim
W dniach 15/16.06.2019 odbyły się IX/X runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski... więcej
ORLEN MXMP - Niesamowite emocje w Ornecie
 - temperatura zmagań w Mistrzostwach Polski ORLEN MXMP podobnie jak w... więcej
Zgłoszenia na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych Wyścigów Torowych na torze Pannoniaring
W dniach 28-30.06.2019 odbędzie się 3 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski (... więcej
Spektakularny sukces Pucharu Polski Pit Bike SM!
Druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM pokazała po raz kolejny, że nowa... więcej

Strony

- Archiwum