Mistrzostwa Polski w Człuchowie - relacja

Kolejna edycja mistrzowskich zmagań za nami. Tym razem zawodnicy wystartowali w Człuchowie, na jednym z najbardziej ulubionych przez nich torów. Dwa dni dostarczyły wszystkim niezwykłych przeżyć, mimo że termometry momentami rejestrowały w słońcu blisko 50 stopni Celsjusza. Jednak świadomość, że półmetek za nami i od teraz liczyć się będzie każdy zdobyty punkt, mobilizowała wszystkie zespoły i wszystkich zawodników do walki o ułamki sekund. Pierwszy dzień zawodów to rundy w klasach MX Masters MX2 Junior i MX2.

Oczywiście najwięcej emocji dostarczyli ridersi startujący w tej ostatniej, bowiem na maszynie startowej pojawiła się cała czołówka z Lonką (Automobilklub Głogowski), Wysockim (CKM Cieszyn), braćmi Kędzierskimi (KMCross Lublin) i Mańkiem (CAMK Człuchów). Przez blisko pól wyścigu liderem był Wysocki, jednak nie wytrzymał narzuconego tempa i oddał prowadzenie Lonce. O wielkim pechu może mówić Arkadiusz Mańk, który wskutek awarii motocykla musiał zjechać z toru. Nieoczekiwanie tuż przed nim wywrócił się jeden z rywali podcinając Arka tak nieszczęśliwie, że ten został odwieziony do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia. W drugim przejeździe stawkę zdominowali bracia Kędzierscy: Karol zajął miejsce pierwsze, Łukasz trzecie, a rozdzielił ich Tomek Wysocki. Wielkim przegranym okazał się faworyt Łukasz Lonka, który z powodu awarii motocykla zaliczył tylko trzy okrążenia. Ponieważ w Człuchowie zgłosiła się spora grupa Juniorów, ich wyścigi zostały oddzielone od MX2. Absolutnym dominatorem okazał się Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który wygrał obydwa przejazdy. Z kolei w klasie Masters najszybszym zawodnikiem był Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Dzień drugi zmagań to jeszcze wyższa temperatura i rosnący z minuty na minutę poziom adrenaliny.

Bohaterkami dnia były oczywiście dziewczyny, startujące w klasie Kobiet. Na maszynie stanęło 12 zawodniczek. Holsehota wygrała zgodnie z oczekiwaniami Joanna Miller (CAMK Człuchów), która błyskawicznie zdobyła ogromną przewagę nad rywalkami. Te z kolei rozegrały prawdziwa batalię o kolejne punkty w generalce. Zwycięsko wyszły z niej Kinga Gajewska (miejsce drugie, KM MXMoto Racing) i Zofia Radziwiłowicz (miejsce trzecie, Pruszkowski Klub Motocyklowy). Rundę Kobiet poprzedziły wyścigi w klasie 85ccm, którą wygrał Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno). Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w klasie Open. Tym razem Lonka pokazał wszystkim gdzie raki zimują, odnosząc dwa zwycięstwa, wspaniale pojechał w pierwszym wyścigu kontuzjowany poprzedniego dnia Arek Mańk, Tomek Wysocki w generalce był drugi, a Karol Kędzierski trzeci.

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
I i II runda Mistrzostw Europy Enduro za nami!
W miniony weekend, w bardzo trudnych warunkach, rozegrana została I i II runda... więcej
Błażusiak trzeci w Maxxis FIM SuperEnduro World Championship
Za nami ostatnia, piąta runda Mistrzostw Świata FIM Super Enduro. Taddy... więcej
Czas na pierwsze starcie Pit Bike!
Już 13 kwietnia na toruńskiej Awix Racing Arenie do pierwszej w tym sezonie... więcej
Rafał Sonik na podwójnym podium w Desert Challenge
Rafał Sonik rozpoczął sezon Pucharu Świata od podwójnego podium w Abu Dhabi... więcej
Awans Sonika z pasażerem na gapę
Na dzień przed końcem Abu Dhabi Desert Challenge, Rafał Sonik odzyskał pozycję... więcej
Piotr Biesiekirski nie wystartuje w ME Moto2 w Estoril
17-letni Piotr Biesiekirski, jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce... więcej
Sonik nie zdołał złamać żelaznej zasady Desert Challenge
Rafał Sonik otwierał trasę trzeciego etapu Abu Dhabi Desert Challenge. W... więcej
Rafał Bracik z KTM Novi Korona na podium pucharu świata w rajdach enduro w Niemczech
W niemieckim Dahlen startował w klasie Open Series. W sobotę na pierwszej... więcej
Pustynny korkociąg, Sonik utrzymał pozycję
Rywalizacja quadowców drugiego dnia Abu Dhabi Desert Challenge nabrała rumieńców... więcej

Strony

- Archiwum

Strony