Mistrzostwa Polski FMX ? nowy sezon, nowe wyzwania!

Po zeszłorocznym, udanym debiucie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up nabierają rozpędu, aby w 2012 z  potrójną siłą uderzyć w wybranych miastach Polski. Potrójną, ponieważ, poza oficjalnymi rundami Mistrzostw, pod egidą Skillz Up odbędą się również szkolenia FMX skierowane do amatorów oraz pokazy Skillz Up Demo. Zgodnie z przyjęta misją, celem serii jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski, ale także podnoszenie poziomu i popularyzacja tego sportu w naszym kraju.  

W zeszłym roku zawody cyklu, które w czterech miastach oglądało ponad 15 tysięcy widzów, wyłoniły pierwszego w historii naszego kraju Mistrza Polski, którym został Bartek Ogłaza. Z kolei Artur Puzio zdobył pierwszy Puchar Polski. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z zawodów Pucharu Polski, jednak w harmonogramie pojawiła się nie lada gratka dla początkujących riderów. Będą oni mieli możliwość potrenować loty z ramp, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, podczas Skillz Up FMX Campów. 

Wszystkim osobom związanym z serią Skillz Up zależy na rozwoju Freestyle Motocrossu w Polsce, dlatego tegoroczny program zawodów i szkoleń daje szansę młodym, zdolnym na dołączenie do polskiej czołówki.  Wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych zawodników podczas wspólnych  treningów oraz freeride’u, to właśnie to co tworzy ducha tego sportu i wpływa na stały rozwój tej dyscypliny na całym świecie.  

Mistrzostwa Polski z kolei rozegrane zostaną podczas pięciu rund, z czego trzy odbędą się na dużych obiektach sportowych. Na ponowną obecność zawodników mogą liczyć Kwidzyn, Zielona Góra i Częstochowa. Nowa miasta na mapie rozgrywek to Łagów i Toruń. W Kwidzynie podobnie jak przed rokiem Freestyle Motocross towarzyszyć będzie Mistrzostwom Polski Cross Country. Do tego podczas każdej z rund, zwłaszcza organizowanych na dużych obiektach stadionowych, widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji dodatkowych. Format stadionowy daje możliwość organizacji profesjonalnego widowiska z udziałem najlepszych riderów dyscyplin takich jak: żużel, stunt na quadach, rajdy samochodowe, czy freestyle na rowerach. Finałowe zawody Mistrzostw Polski odbędą się na najnowocześniejszym obiekcie motorowym w Polsce: MotoArenie w Toruniu. Podczas ostatniej rundy widzowie mogą się spodziewać, że zawodnicy walcząc o jak najlepsze pozycje w generalce i dzikie karty Mistrzostw Świata FIM FMX – NIGHT of the JUMPs, dostarczą im niezapomnianych wrażeń. 

 „Podobnie jak przed rokiem chcemy zapewnić publiczności jak najwięcej wrażeń nie tylko związanych z niesamowitymi ewolucjami na motocyklach. Każda runda Mistrzostw to przede wszystkim zawody najwyższej rangi pozwalające na zaprezentowanie się najlepszym zawodnikom, ale także w całości profesjonalnie przygotowane show. Doświadczenia z 2011 roku pokazują, że Skillz Up to nie tylko wyjątkowy format eventu, ale także rozrywka dla całej rodziny, odbierana bardzo dobrze przez widzów niezależnie od wieku i płci.” – powiedział Przemysław Szymański właściciel agencji Sportainment, promotora zawodów.

Do zawodów serii mistrzostw oraz szkoleń dla młodych zawodników chcących rozpocząć przygodęz freestylem, w tym roku dołączają pokazy – Skillz Up Demo. To oferta dla klubów, organizatorów i dla tych miast, które nie będą gościć Mistrzostw Polski. Pokazy te będą przygotowywane na życzenie zleceniodawcy poza kalendarzem MP. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że udział w Skillz Up Demo brać będą zarówno najlepsi polscy zawodnicy na co dzień startujący w serii Mistrzostw Polski, jak i zakontraktowani zawodnicy zagraniczni. 

Ten rok zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników mocnych wrażeń. Wszystkie terminy i miejsca, do których zawita Skillz Up możecie znaleźć na stronie internetowej zawodów: www.skillzup.pl. Jej nowa odsłona z jeszcze większą ilością zdjęć, video i niezbędnych informacji jest już dostępna.

 

 

Kalendarz 2012

MISTRZOSTWA POLSKI

FREESTYLE MOTOCROSS

 

1 Runda MP FMX– KWIDZYN 28 Kwietnia - impreza połączona z Mistrzostwami Polski Cross Country – Organizator KKM Kwidzyn

2 Runda MP FMX - ZIELONA GÓRA 26 Maja (Stadion Falubaz Zielona Góra) - Organizator Klub Dare Devil FMX

3 Runda MP FMX– CZĘSTOCHOWA – 7  Lipca Arena Częstochowa- Organizator Klub Dare Devil FMX

4 Runda MP FMX – ŁAGÓW – 21 Lipca, Organizator Klub ANAPOWER z Łagowa

5 Runda MP FMX– TORUŃ –  11 Sierpnia, Motoarena - Organizator Klub Dare Devil FMX

 

Runda Rezerwowa – 16 Czerwca – Wakat

 

*Promotorem Mistrzostw Polski Freestyle Motocross jest firma Sportainment, w celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt kontakt@sportainment.pl

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Zaproszenie do składania ofert na nabycie praw do promocji zawodów z cyklu Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie przy ul. Kazimierzowskiej 66... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Przed nami wielki finał rywalizacji w Łodzi!
Odliczanie przed ostatnią w tym sezonie rundą Mistrzostw Świata SuperEnduro... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej

Strony

- Archiwum