Mistrzostwa Polski FMX ? nowy sezon, nowe wyzwania!

Po zeszłorocznym, udanym debiucie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up nabierają rozpędu, aby w 2012 z  potrójną siłą uderzyć w wybranych miastach Polski. Potrójną, ponieważ, poza oficjalnymi rundami Mistrzostw, pod egidą Skillz Up odbędą się również szkolenia FMX skierowane do amatorów oraz pokazy Skillz Up Demo. Zgodnie z przyjęta misją, celem serii jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski, ale także podnoszenie poziomu i popularyzacja tego sportu w naszym kraju.  

W zeszłym roku zawody cyklu, które w czterech miastach oglądało ponad 15 tysięcy widzów, wyłoniły pierwszego w historii naszego kraju Mistrza Polski, którym został Bartek Ogłaza. Z kolei Artur Puzio zdobył pierwszy Puchar Polski. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z zawodów Pucharu Polski, jednak w harmonogramie pojawiła się nie lada gratka dla początkujących riderów. Będą oni mieli możliwość potrenować loty z ramp, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, podczas Skillz Up FMX Campów. 

Wszystkim osobom związanym z serią Skillz Up zależy na rozwoju Freestyle Motocrossu w Polsce, dlatego tegoroczny program zawodów i szkoleń daje szansę młodym, zdolnym na dołączenie do polskiej czołówki.  Wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych zawodników podczas wspólnych  treningów oraz freeride’u, to właśnie to co tworzy ducha tego sportu i wpływa na stały rozwój tej dyscypliny na całym świecie.  

Mistrzostwa Polski z kolei rozegrane zostaną podczas pięciu rund, z czego trzy odbędą się na dużych obiektach sportowych. Na ponowną obecność zawodników mogą liczyć Kwidzyn, Zielona Góra i Częstochowa. Nowa miasta na mapie rozgrywek to Łagów i Toruń. W Kwidzynie podobnie jak przed rokiem Freestyle Motocross towarzyszyć będzie Mistrzostwom Polski Cross Country. Do tego podczas każdej z rund, zwłaszcza organizowanych na dużych obiektach stadionowych, widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji dodatkowych. Format stadionowy daje możliwość organizacji profesjonalnego widowiska z udziałem najlepszych riderów dyscyplin takich jak: żużel, stunt na quadach, rajdy samochodowe, czy freestyle na rowerach. Finałowe zawody Mistrzostw Polski odbędą się na najnowocześniejszym obiekcie motorowym w Polsce: MotoArenie w Toruniu. Podczas ostatniej rundy widzowie mogą się spodziewać, że zawodnicy walcząc o jak najlepsze pozycje w generalce i dzikie karty Mistrzostw Świata FIM FMX – NIGHT of the JUMPs, dostarczą im niezapomnianych wrażeń. 

 „Podobnie jak przed rokiem chcemy zapewnić publiczności jak najwięcej wrażeń nie tylko związanych z niesamowitymi ewolucjami na motocyklach. Każda runda Mistrzostw to przede wszystkim zawody najwyższej rangi pozwalające na zaprezentowanie się najlepszym zawodnikom, ale także w całości profesjonalnie przygotowane show. Doświadczenia z 2011 roku pokazują, że Skillz Up to nie tylko wyjątkowy format eventu, ale także rozrywka dla całej rodziny, odbierana bardzo dobrze przez widzów niezależnie od wieku i płci.” – powiedział Przemysław Szymański właściciel agencji Sportainment, promotora zawodów.

Do zawodów serii mistrzostw oraz szkoleń dla młodych zawodników chcących rozpocząć przygodęz freestylem, w tym roku dołączają pokazy – Skillz Up Demo. To oferta dla klubów, organizatorów i dla tych miast, które nie będą gościć Mistrzostw Polski. Pokazy te będą przygotowywane na życzenie zleceniodawcy poza kalendarzem MP. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że udział w Skillz Up Demo brać będą zarówno najlepsi polscy zawodnicy na co dzień startujący w serii Mistrzostw Polski, jak i zakontraktowani zawodnicy zagraniczni. 

Ten rok zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników mocnych wrażeń. Wszystkie terminy i miejsca, do których zawita Skillz Up możecie znaleźć na stronie internetowej zawodów: www.skillzup.pl. Jej nowa odsłona z jeszcze większą ilością zdjęć, video i niezbędnych informacji jest już dostępna.

 

 

Kalendarz 2012

MISTRZOSTWA POLSKI

FREESTYLE MOTOCROSS

 

1 Runda MP FMX– KWIDZYN 28 Kwietnia - impreza połączona z Mistrzostwami Polski Cross Country – Organizator KKM Kwidzyn

2 Runda MP FMX - ZIELONA GÓRA 26 Maja (Stadion Falubaz Zielona Góra) - Organizator Klub Dare Devil FMX

3 Runda MP FMX– CZĘSTOCHOWA – 7  Lipca Arena Częstochowa- Organizator Klub Dare Devil FMX

4 Runda MP FMX – ŁAGÓW – 21 Lipca, Organizator Klub ANAPOWER z Łagowa

5 Runda MP FMX– TORUŃ –  11 Sierpnia, Motoarena - Organizator Klub Dare Devil FMX

 

Runda Rezerwowa – 16 Czerwca – Wakat

 

*Promotorem Mistrzostw Polski Freestyle Motocross jest firma Sportainment, w celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt kontakt@sportainment.pl

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum