Międzynarodowo w Bydgoszczy

Międzynarodowo w Bydgoszczy.

W miniony weekend na torze kartingowym w Bydgoszczy stawili się kierowcy z Polski, Litwy, Niemiec i Rosji aby rywalizować w Trophy of ROTAX Poland oraz Pucharze Brdy. Na liście zgłoszeń widniały 52 nazwiska w sześciu kategoriach. Walka była zacięta od samego początku ponieważ główną nagrodą były bilety na International ROTAX Open 2012 o wartości 1000 euro każdy. Obydwa padły łupem zawodników LAPO – Marcina Kapkowskiego (Senior MAX) i Marcina Łaskiego (Junior MAX). To właśnie oni będą zmagać się w Hiszpanii o bilety na Światowy Finał ROTAX’a.
 Bardzo zmienne warunki atmosferyczne urozmaiciły wyścigi w Bydgoszczy. Po falach upałów pojawiały się deszcze, które dały możliwość jazdy po mokrej nawierzchni. Sobotnie finały jednak odbyły się w temperaturze sięgającej 35 stopni Celsjusza. Stanowiło to nie lada wyzwanie dla zawodników ubranych w kombinezony i kaski. Tu wiele znaczyła kondycja fizyczna.
Jedną z ciekawostek była obecność w karcie klasy DD2 Masters Bartłomieja Grzybka rajdowego Mistrza Polski, który walczył o punkty w barwach teamu LAPO. Wykręcił drugą czasówkę i do półfinału ruszył z pierwszej linii. Prefinał ukończył na czwartym miejscu tuż za Adamem Kucharskim, drugim Norbertem Ogłazą i zwycięzcą Sauliusem Poceviciusem. Finał główny po dwudziestu okrążeniach wygrał ponownie Pocevicius, drugi linię mety przekroczył Kucharski przed Dąbrowskim i ponownie czwartym Grzybkiem. Podsumowując klasę DD2 Masters zdominował Saulius Pocevicius i to on stanął na najwyższym stopniu podium, tuz za nim uplasował się Adam Kucharski i Mariusz Dąbrowski.
W kategorii DD2 MAX najszybszy na czasówce jak i podczas obu finałów był pochodzący z mocno wyścigowej rodziny Paweł Myszkier - zwycięzca Trophy of ROTAX Poland w tej klasie. Tuż za nim uplasował się Dennis Tuszynski i Mateusz Surynowicz.
W kategorii Senior MAX główną nagrodą był wspomniany wcześniej bilet do Portugalii. Wygrał go Marcin Kapkowski. W półfinale zmagał się z bardzo szybkim Bartoszem Mrukiem – czwartym w generalce, a w finale głównym z Arturem Janoszem – drugim w klasyfikacji. Trzecie miejsce wywalczył przesympatyczny kierowca z Warszawy Jerzy Drabent.
Klasę Junior MAX absolutnie zdominował kierowca LAPO Marcin Łaski. Po zdobyciu Pole Position zwyciężył w obu finałach i tym samym stając na najwyższym stopniu podium wygrał drugi z biletów na International ROTAX Open 2012. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Musiatowicz, a na trzecim Filip Panas.
Dla klas Mini MAX i Micro MAX organizator przygotował oddzielne zawody pod nazwą Puchar Brdy. Dominik Musiatowicz po doskonałej czasówce, do półfinału wystartował z Pole Position, pozycji lidera nie oddał do końca wyścigu. Finał główny również padł jego łupem. Wygrał w klasie Mini MAX, na drugim stopniu podium stanął Szymon Urbaniak, a na trzecim Wojciech Garbacz.
Pole Position w kategorii Micro MAX przeznaczonej dla najmłodszych zawodników wywalczył Marcel Kuc, zwyciężył on również półfinał Pucharu. Jego imiennik Marcel Surmacz był jednak niedościgniony w finale. Oddalił się od reszty stawki na sporą odległość i zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Drugi był Kuc, trzeci Piotr Wiśnicki.
Kolejne zawody z serii ROTAX Max Challenge Poland już 21 i 22 lipca w Koszalinie. Jak zwykle wstęp wolny.