Mateusz Pyłka dwukrotnie na podoium w Gostyniu.

 Fenomenalną jazdą popisał się starszy z braci Pyłka podczas rozegranych VII i VIII rundy ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dynamika wyścigów na gostyńskim kartodromie niosła ze sobą wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Mateusz dwukrotnie stawał na podium kategorii JUNIOR MAX. Niedzielną rundę wygrał, popisując się w finale swoimi zdolnościami kierowcy wyścigowego. Sobotę ukończył z kompletem punktów do 3 stopnia podium.
Młodszy z braci- Oliwier w sobotnich wyścigach uplasował się na 15 lokacie, a podczas niedzielnych zmagań szybko odzyskiwał starty i w klasyfikacji VIII rundy zajął 8 lokatę.

Weekendowe sesje upływały pod znakiem upałów. Mateusz po czasówce kategorii JUNIOR MAX wywalczył 4 pole startowe. W wyścigu półfinałowym po podjętych próbach wyprzedzania dojechał 5. Finał był zaciekłym pojedynkiem z Marcelem Jastrzębowskim. Mateusz szybko awansował i zmagając się z zawodnikiem teamu ST Racing gonił lidera wyścigu, kończąc ostatecznie na 3 pozycji.
Trening oficjalny niedzielnej rundy zawodnik z Komorowa ukończył ponownie blisko czołówki, na 5 miejscu. W biegu półfinałowym utrzymał pozycję wywalczoną w trakcie czasówki. Finał przyniósł nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Od samego startu Mateusz śmiało atakował kolejne pozycje. Również i w tej rundzie podczas ostatniego biegu jego głównym rywalem był Marcel Jastrzębowki, ale Mateusz dobrze wykorzystał nieuwagę zarówno jego jak i lidera, obejmując prowadzenie aż do końca sesji.

Od równie dobrego wyniku, 5 pola startowego sobotnie wyścigi zaczął Oliwier. Niestety podczas półfinału brał udział w groźnie wyglądającej kraksie, w wyniku której nie mógł kontynuować biegu. W półfinale startował z ostatniej pozycji i cały wyścig nadrabiał za stawką, przebijając się w górę o 5 oczek na 11 lokatę.
Niedzielę zawodnik zaczął od 9 pola startowego do półfinału. W pierwszym punktowanym wyścigu awansował o 2 oczka w górę w stosunku do czasówki. Ostatni niedzielny wyścig zawodnik jechał bardzo dynamicznie i zwinnie, prześlizgując się w górę stawki aż do 5 pozycji. Niestety przeciwnicy okazali się równie silni co spowodowało, że kierowca stracił pozycję i ukończył bieg jako 7.

W klasyfikacji generalnej bracia awansowali o oczko w górę. Mateusz w JUNIOR MAXIE znajduje się na 3 pozycji, natomiast Oliwier w podsumowaniu MICRO MAXA jest 9. Chłopcy zapowiadają, że całe wakacje poświęcą na intensywne treningi i kolejne zawody, poświęcając tym samym swój letni wypoczynek. Efekty ich pracy poznamy w pierwszy weekend sierpnia podczas kolejnych 2 rund pucharowych, które odbędą się na torze w Starym Kisielinie.

 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum