Mateusz Pyłka dwukrotnie na podoium w Gostyniu.

 Fenomenalną jazdą popisał się starszy z braci Pyłka podczas rozegranych VII i VIII rundy ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dynamika wyścigów na gostyńskim kartodromie niosła ze sobą wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Mateusz dwukrotnie stawał na podium kategorii JUNIOR MAX. Niedzielną rundę wygrał, popisując się w finale swoimi zdolnościami kierowcy wyścigowego. Sobotę ukończył z kompletem punktów do 3 stopnia podium.
Młodszy z braci- Oliwier w sobotnich wyścigach uplasował się na 15 lokacie, a podczas niedzielnych zmagań szybko odzyskiwał starty i w klasyfikacji VIII rundy zajął 8 lokatę.

Weekendowe sesje upływały pod znakiem upałów. Mateusz po czasówce kategorii JUNIOR MAX wywalczył 4 pole startowe. W wyścigu półfinałowym po podjętych próbach wyprzedzania dojechał 5. Finał był zaciekłym pojedynkiem z Marcelem Jastrzębowskim. Mateusz szybko awansował i zmagając się z zawodnikiem teamu ST Racing gonił lidera wyścigu, kończąc ostatecznie na 3 pozycji.
Trening oficjalny niedzielnej rundy zawodnik z Komorowa ukończył ponownie blisko czołówki, na 5 miejscu. W biegu półfinałowym utrzymał pozycję wywalczoną w trakcie czasówki. Finał przyniósł nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Od samego startu Mateusz śmiało atakował kolejne pozycje. Również i w tej rundzie podczas ostatniego biegu jego głównym rywalem był Marcel Jastrzębowki, ale Mateusz dobrze wykorzystał nieuwagę zarówno jego jak i lidera, obejmując prowadzenie aż do końca sesji.

Od równie dobrego wyniku, 5 pola startowego sobotnie wyścigi zaczął Oliwier. Niestety podczas półfinału brał udział w groźnie wyglądającej kraksie, w wyniku której nie mógł kontynuować biegu. W półfinale startował z ostatniej pozycji i cały wyścig nadrabiał za stawką, przebijając się w górę o 5 oczek na 11 lokatę.
Niedzielę zawodnik zaczął od 9 pola startowego do półfinału. W pierwszym punktowanym wyścigu awansował o 2 oczka w górę w stosunku do czasówki. Ostatni niedzielny wyścig zawodnik jechał bardzo dynamicznie i zwinnie, prześlizgując się w górę stawki aż do 5 pozycji. Niestety przeciwnicy okazali się równie silni co spowodowało, że kierowca stracił pozycję i ukończył bieg jako 7.

W klasyfikacji generalnej bracia awansowali o oczko w górę. Mateusz w JUNIOR MAXIE znajduje się na 3 pozycji, natomiast Oliwier w podsumowaniu MICRO MAXA jest 9. Chłopcy zapowiadają, że całe wakacje poświęcą na intensywne treningi i kolejne zawody, poświęcając tym samym swój letni wypoczynek. Efekty ich pracy poznamy w pierwszy weekend sierpnia podczas kolejnych 2 rund pucharowych, które odbędą się na torze w Starym Kisielinie.

 

Karting: 
Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.

Strony

- Archiwum