MATEUSZ PYŁKA DWUKROTNIE NA PODIUM W SUWAŁKACH.

Ostatni weekend młody Komorowianin wraz z teamem Jastrzębski Racing spędził na torze kartingowym w Suwałkach. Sukcesem zakończył rozegraną tam XI i XII rundę serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Pyłka dwukrotnie stawał na podium, zajmując jego 3 stopień. 

Sesje treningowe, które prowadził od czwartku wypadały dobrze, co zapewniło odpowiednie zapoznanie się z torem. Stawka kategorii JUNIOR MAX jest jedną z najbardziej doświadczonych, oraz zapewniających ogromne emocje, których nie zabrakło również tym razem. Ciekawostką jest fakt, że z racji odbywających się po raz pierwszy w tym sezonie zawodów wysuniętych tak daleko na wschód kraju, przybyło wielu gości zza wschodniej granicy. 

XI runda rozpoczęła się od czasówki podczas której Pyłka wywalczył 3 pole startowe. Trójka najszybszych zawodników osiągnęła czasy najlepszych okrążeń , których różnice mieściły się w dziesiątej części sekundy. Po pierwszym punktowanym biegu utrzymał swoją wysoką pozycję startową, by w finale zawalczyć o wyższe lokaty. Zaliczył bardzo dobry start, szybko awansując oczko w górę. Na dohamowaniu jednego z zakrętów wypadł z toru, tym samym spadając na 5 pozycję. Nie przeszkodziło mu to jednak, by szybko opanować sytuację i wyprzedzając kolejnych współzawodników zapewnić sobie 3 miejsce na mecie.

Podczas niedzielnych zmagań pogorszeniu uległa pogoda. Mimo niesprzyjających warunków i wilgoci, Mateusz ponownie osiągnął 3 czas treningu oficjalnego, tracąc do lidera zaledwie 0.067s. W półfinale prowadził zaciekły pojedynek z Maciejem Chrupkiem o pozycję lidera. Ostatecznie jednak, po wielu podejmowanych próbach wyprzedzania, musiał zadowolić się 2 miejscem. Finał okazał się pechowy dla reprezentanta Automobilklubu Polski Warszawa. Metę biegu przekroczył jako pierwszy, niestety w wyniku nałożonej na niego kary +10s. w podsumowaniu wyścigu został sklasyfikowany na 5 lokacie. Nie przeszkodziło mu to jednak, żeby dzięki zebranym podczas startów XII rundy punktom uplasować się na 3 stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej JUNIOR MAXA Pyłka utrzymuje się na pewnej 3 pozycji. Na zawodach zabrakło młodszego z braci Pyłka Oliwiera, który postanowił w rodzinnej atmosferze spędzić ostatni weekend wakacji.

 

 

Karting: 
Share

News

Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.
Znamy liderów Rok Cup Poland na półmetku serii
Kierowcy dwóch teamów są liderami klasyfikacji generalnych pięciu kategorii... więcej

Strony

- Archiwum