Mamy Mistrzów!

W miniony weekend na torze w Gdańsku zostały rozdane pierwsze w tym sezonie mistrzowskie tytuły. W sobotę boje stoczyli Mastersi i klasa MX2. Zgodnie z regulaminem PZM na końcowy wynik w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Polski składa się suma punktów z odbytych rund pomniejszona o punkty z dwóch najgorszych wyścigów. Nieobecność zawodnika na zawodach jest zaliczona jako najgorszy wynik. W przypadku riderów 40+ sprawa była jasna niemal od początku sezonu: niekwestionowanym pretendentem do tytułu Mistrza Polski był Jacek Lonka (CAMK Poltarex). Fantastyczne starty w poszczególnych rundach i znakomita forma sprawiły, że świeżo upieczony Mistrz Polski 2014 nie miał sobie równych również na doskonale przygotowanym torze w Gdańsku. Dwa zwycięstwa w dwóch wyścigach mówią same za siebie. Natomiast pierwszym wicemistrzem został klubowy kolega Lonki Mirosław Kowalski, trzecim zawodnikiem sezonu 2014 Andrzej Szalbierz (MKS Nekla). W klasie MX2 na ostateczne rozstrzygnięcia musimy poczekać do wyścigów w Chełmnie (13/14.09). W Gdańsku, pod nieobecność lidera Adama Tomiczka pierwsze skrzypce zagrał Bartek Sawczuk (CAMK Człuchów), który na mecie dwukrotnie triumfował. Jednak obydwa zwycięstwa zostały wywalczone „na grubość lakieru”, bo rywale robili wszystko, aby sukces nie przyszedł zbyt łatwo. Ostateczne rozdanie już za tydzień i będzie to niewątpliwie wydarzenie sezonu, bowiem Adam i Bartek mają na swoim koncie tą samą liczbę punktów! We wspomnianej klasie MX2 wystartowała także Joanna Miller (CAMK Poltarex). Niestety miała ogromnego pecha, bowiem podczas treningu z pomiarem czasu doznała kontuzji ręki. Nie byłoby w tym niczego szczególnego, bo wypadki się zdarzają, ale Joasia następnego dnia miała walczyć o tytuł Mistrzyni w klasie Kobiet. I tytuł zdobyła, mimo że pojechała dość zachowawczo zajmując drugie miejsce za Wiktorią Horodyńską (Enduro Team Kielce), pierwszą wicemistrzynią. Trzecią zawodniczką sezonu okazała się debiutująca w Mistrzostwach Karolina Liszewska (KMCross Lublin). W niedzielę wystartowały kolejne dwie klasy... W MX2 Junior triumfował startujący po raz pierwszy w tym sezonie Szymon Staszkiewicz (Motoklub Olsztyn), który zwyciężając w dwóch wyścigach pokonał m.in. tegorocznego zdobywcę tytułu Mistrza Polski Dominika Małeckiego (KM Cross Lublin), wicemistrza Karola Kruszyńskiego (KM Wisła Chełmno) i II wicemistrza Jakuba Barczewskiego. Podsumowaniem sobotnio-niedzielnych zmagań na gdańskim torze były wyścigi w klasie Open. Łukasz Lonka musiał wygrać tę rundę, aby utrzymać korzystną dla siebie różnicę punktową pomiędzy nim a Karolem Kędzierskim. No i Łukasz wygrał, różnicę utrzymał i po raz kolejny został najlepszym riderem w królewskiej klasie! Drugie miejsce zajął Karol a trzecie jego brat Łukasz Kędzierski (obydwaj KMCross Lublin). Fot.X-cross

Motocykle:

W Mrągowie wystartują Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo!
Ekscytujący początek sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike YCF, MRF,... więcej
Nie żyje Tadeusz Hołubowski
Bardzo smutną informację otrzymaliśmy z Klubu Motorowego "Cisy" z... więcej
Duust Rally Team z punktami w Rajdzie Portugalii
Zawodnicy Duust Rally Teamu, Konrad Dąbrowski i Jean-Loup Lepan, dotarli do mety... więcej