Lubelskie Targi Motoryzacyjne już za nami.

Lubelskie Targi motoryzacyjne odwiedziło w dniach 9-10 maja 2015 roku bokoło 12 tysięcy fanów motoryzacji

Podczas tej imprezy mieli możliwość zobaczy wyjątkowe modele samochodów i zabytkowych motocykli, nowości motoryzacyjne, pisk opon, błysk karoserii
i ryk silnika.   To wszystko  w ramach Lubelskiego Święta Motoryzacji Moto Session 2015!

Moto Session to jedyna taka impreza na Lubelszczyźnie, podczas której można być naprawdę blisko motoryzacji.  

Podczas Moto Session zwiedzający  mogli zobaczyć przede wszystkim wystawy aut. W jednym miejscu, na hali C Targów Lublin, pojawiły się auta   znanych światowych marek  m.in.: Audi, Alfa Romeo, Citroen, Dacia, Fiat, Hyundai, Kia, Mazda,   Renault, Subaru, Suzuki, Volkswagen. W tym roku  Kierownictwo Targów Lublin S.A  zaprosiło fanów motoryzacji do wspólnego świętowania Jubileuszu 65-lecia Polskiego Związku Motorowego. W hali A PZM i zrzeszone w nim klubu zorganizował wystawę ponad 50 zabytkowych aut z Automobilklubu Lubelskiego i Biłgorajskiego oraz z ZAZ Kozak ze Lwowa   jak również 46 zabytkowych motocykli zrzeszonych w. Stowarzyszeniu Miłośników Motocykli Dawnych Lubelska Grupa Weterańska ”Partyzant” w Lublinie     Podczas Moto Session zaprezentowano  motocykle z okresu II RP, II wojny światowej, a także motocykle stosowane w armiach różnych państw po wojnie oraz motocykle bloku państw wschodnich z lat 1950-1980.  Były także modele DKW – od DKW 125 RT do WSK.  To byl nostalgiczny powiew historii.     

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Karola Serwina z Klubu Motorowego Chamion ze Świdnika.Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego  zorganizował specjalny pokaz dla kierowców (i nie tylko!) w hali A podczas Moto Session. Instruktorzy ratownictwa zademonstrowali oraz przekazali praktyczne wskazówki, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych, a także jak postępować na miejscu wypadku drogowego. Pokaz zorganizowany został wspólnie z Instruktorami Ratownictwa Drogowego PZM z Automobilklubu Biłgorajskiego i Klubu Motorowego Pionier w Lublinie.Zarząd Okręgowy PZM przybliżyl społeczeństwu Lubelszczyzny dorobek Polskiego Związku Motorowego w okresie minionych 65 lat. Tym bardziej, że rok 2015 jest rokiem obfitującym w Jubileusze a mianowicie:   65-lecie Polskiego Związku Motorowego, 85 -  lecie Automobilklubu Lubelskiego, 25 – lecie Automobilklubu Biłgorajskiego, 20 – lecie Klubu Motorowego Cross w Lublinie.

 Przedstawiciele powyższych  klubów informowali zainteresowanych o działalności swoich klubów, jak można uzyskać licencję  zawodniczą w sporcie samochodowym,motocyklowym,żużlowymi kartingowym oraz licencję sędziowską w sportach motorowych a także jakie warunki musi spełniać pojazd do otrzymania żółtych tablic rejestracyjnych            

Poprzez wyżej wymienione działania   pokazali społeczeństwu czym zajmuje się Polski Związek Motorowy i zrzeszone w nim kluby i automobilkluby w ramach hasła“ W służbie  polskiej motoryzacji”  W ten sposób starali się   ocalić od zapomnienia   najważniejsze wydarzenia sportu motorowego na Lubelszczyźnie łącznie z najwybitniejszymi sportowcami, głównie w okresie 65-lecia działalnosci Polskiego Związku Motorowego.  W omawianym okresie ponad 200 zawodników którzy zdobyli ponad 400 tytułów w sportach motorowych poczynając od mistrzostw Świata poprzez mistrzostwa Europy na mistrzostwach Polski kończąc.Fani motoryzacji uczestniczyli w zorganizowanych spotkaniach z mistrzami sportów motorowych Lubelszczyzny /dawnymi i obecnymi/ prowadzonymi przez Prezesa ZO PZM Waldemara Czerniaka.

Oprócz tego wszyscy chętni kierowcy mogli spróbować swych sil w próbach samochodowych z Talerzem Stewarta i na trolejach, rzeczoznawcy PZM udzielali fachowych porad, a dla dzieci zorganizowano różnego rodzaju konkursy oraz malowanie farbami Fiata 500. 

Turystyka: 
Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Zamieć 2020
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza 02.02.... więcej
Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
SOWA 2019
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zaprasza 14 grudnia br. do udziału w... więcej
Zakończenie sezonu w Sportach Popularnych i Turystyce 2019
 W sobotę, 16.11.2019 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu... więcej
Zakończenia Sezonu w Sportach Popularnych i Turystyki 2019
Główna Komisja Sportów Popularnych i Turystyki PZM z przyjemnością  informuje... więcej
Nietoperz 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w 24 międzynarodowej... więcej
XXIV Rajd Nietoperz 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na XXIV Rajd Nietoperz 2019 -... więcej
Rajd W Ciemno - 30. r. TSMP/TPP i 17 r. NSMP/NPP
Automobilklub Wielkopolski zaprasza na “Rajd W Ciemno”, który odbędzie się w... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10 października),... więcej

Strony

- Archiwum

Strony