Lowes gotowy na walkę, Pasek na debiut w Portugalii

Brytyjczyk Sam Lowes liczy na walkę o podium w przedostatniej rundzie motocyklowych MŚ World Supersport w Portugalii. Na torze Portimao, w barwach Bogdanka PTR Honda, w MŚ zadebiutuje Adrian Pasek.

Lowes stracił co prawda matematyczną szansę na tytuł mistrza świata klasy Supersport, ale wciąż może sięgnąć po wicemistrzoswo, dlatego w dwóch ostatnich rundach cyklu zmierza walczyć o finisze w ścisłej czołówce.

W najbliższy weekend u boku Brytyjczyka, w zespole Bogdanka PTR Honda, w MŚ zadebiutuje Adrian Pasek, na co dzień reprezentujący lubelską ekipę w Pucharze Europy Juniorów.

O ile „Pasio” w swoim debiucie stawia przede wszystkim na naukę, w finisz w punktowanej piętnastce, a najlepiej w pierwszej dziesiątce, celuje trzeci z zawodników Bogdanka PTR Honda, pochodzący z RPA, Mathew Scholtz.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 14:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „.Nie mogę doczekać się weekendu na torze, który kocham. Mamy za sobą dwa wyścigi, w których nie udało się nam wywalczyć dobrego wyniku, choć mieliśmy świetne tempo. Zamierzam więc wyjechać na tor i dać z siebie wszystko, aby walczyć o zwycięstwa w dwóch ostatnich rundach i świetnie się bawić. Wiem, że mój zespół, Bogdanka PTR Honda, w pełni mnie wspiera i daje mi wszystko, czego potrzebuję, aby wygrać.”

Mathew Scholtz: „Po najlepszym wyniku w tym roku, wywalczonym w Rosji, byłem bardzo pewny siebie, ale ostatni wyścig w Niemczech nie potoczył się zgodnie z planem. Od tego czasu zmieniliśmy kilka rzeczy, a ja intensywnie trenowałem, więc nie mogę już doczekać się dwóch ostatnich rund. Portimao to dla mnie nowy tor, więc weekend rozpocznę spokojnie, ale liczę na równie dobry wynik, jak dziesiąte miejsce w Rosji. Oglądałem wyścigi z poprzednich lat i grałem w gry wideo, aby nauczyć się nitki toru. Jest bardzo trudna i techniczna, dlatego nie mogę doczekać się weekendu.”

Adrian Pasek: „Debiut w MŚ to dla mnie wielka szansa, ale również okazja do nauki. Jestem ciekaw jak poradzę sobie w dłuższych sesjach i wyścigu, a także w walce z najlepszymi zawodnikami. Ten weekend będzie też ważnym wprowadzeniem do sezonu 2013, ale nie celuję w konkretne pozycje. Portimao to najtrudniejszy tor, po jakim jeździłem. Potrzeba wielu okrążeń, aby nauczyć się „ślepych” zakrętów. Testowałem już wcześniej motocykl Bogdanka PTR Honda w specyfikacji Supersport i byłem pod wrażeniem mocy oraz elektroniki, ale wiem, że czeka mnie jeszcze dużo nauki i nie nakładam na siebie presji.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Sam niestety nie walczy już o tytuł mistrza świata, ale nadal możliwe są pozostałe dwa stopnie podium w tabeli. Z pewnością będzie walczył o zwycięstwa w dwóch ostatnich wyścigach i zobaczymy, gdzie uplasuje go to w tabeli. Po upadku w Niemczech, Mathew także chce pokazać się z dobrej strony, ale w ten weekend najbardziej ekscytuje nas debiut Adriana Paska w MŚ. Adrian zna tor, ponieważ ścigał się tam w ME Superstock 600 rok temu i testował już także nasz motocykl Supersport, więc mam nadzieję, że weekend sprawi „Pasiowi” dużą frajdę.”

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Rozpoczęcie Sezonu 2020 Tor Słomczyn - Klub SM CRT 01 czerwca 2020 r.
Początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, warto należycie się do niego... więcej
Motocyklowa Reprezentacja Polski wraca na tor
Zawodnicy Wójcik Racing Teamu, największego polskiego zespołu motocyklowego i... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.... więcej
"Mistrzowie Motorsportu" 1 maja w Motowizji
"Mistrzowie Motorsportu" to film dokumentalny stworzony z okazji 70-... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Centrum Informacyjne Rządu na temat koronawirusa
W związku z licznymi pytaniami w załączeniu briefy przygotowane przez... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej

Strony

- Archiwum