Litewsko-polska załoga na Dakar

Rajdowy Mistrz Polski i tegoroczny zwycięzca Dakaru w klasyfikacji zespołów prywatnych łączą siły. W piątek (23.10.2015) w Ambasadzie Litwy w Warszawie została zaprezentowana załoga litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa i polskiego pilota Sebastiana Rozwadowskiego. Za niecałe trzy miesiące w Ameryce Południowej oboje profesjonaliści podejmą się najtrudniejszego wyzwania sportowego – wystartują w rajdzie Dakar.

Dla Rozwadowskiego, pierwszego polskiego pilota, który wystartował z zagranicznym kierowcą, to będzie debiut. Dla Vanagasa to czwarty Dakar z rzędu. Litwin ma za sobą trzy finisze.

Ekipa poznała się w 2012 roku. Wówczas zawodnicy wystartowali w kilku rajdach Mistrzostw Litwy.

Na prezentacji załogi, która będzie budziła zainteresowanie polskiej publiczności, byli obecni  sportowcy, dyplomaci, ludzie biznesu, przedstawiciele władz  państwowych, duchowni, dziennikarze. Wśród gości był legendarny  zwycięzca Dakaru w kategorii quadów Rafał Sonik.

„To dla mnie zaszczyt, że mogę reprezentować ten ambitny zespół. Przez trzy lata prywatny zespół Benediktasa nie tylko osiągnął rekordowe wyniki, ale też znalazł się w elitarnym klubie najszybszych zawodników Dakaru. Cenię zaufanie, którym darzy mnie Benediktas i wierzę, że w przyszłości czeka nas wiele ciekawej, ale też odpowiedzialnej pracy“- mówił tegoroczny Rajdowy Mistrz Polski Sebastian Rozwadowksi.

„Obecność takich znakomitych gości świadczy o tym, że nawet będąc prywatnym zespołem, możemy dążyć do osiągnięcia wysokich wyników i rywalizować z najszybszymi kierowcami świata. Liczę na to, że wzbudzimy zainteresowanie na polskim rynku. Zostaliśmy zaproszeni do wzięciu udziału w największym motoryzacyjnym widowisku w Europie Środkowo – Wschodniej „Verva Street Racing“. Korzystając z okazji oraz szanując miłośników Dakaru, wspólnie z Ambasadą Litwy w Polsce  zorganizowaliśmy spotkanie z polską publicznością“ - mówił jeden z najbardziej wszechstronnych rajdowców w krajach bałtyckich Benediktas Vanagas.

Litewsko-polskiej inicjatywie kibicuje Adam Małysz. Zaznaczył on, że zespół Benediktasa i Sebastiana już zwróciła uwagę polskiej publiczności. Małysz cieszy się, że wystartuje z tą ekipą na Dakarze i liczy na ciekawą rywalizację.      

Obecny na prezentacji zwycięzca Dakaru Rafał Sonik, członek Orlen Team oraz twórca Poland National Team, przekazał ekipie litewsko-polskiej symbol wyzwań Dakaru – piasek z pustyni Atakama.

Rafał Sonik mówił: “Gratuluję Wam i bardzo cieszę się z tego, że na drzwiach Waszego samochodu umieściliście symbole Litwy i Polski, a na Waszych kombinezonach widnieje Pogoń i Orzeł. Jest to prawdziwe spełnienie najgłębszej idei Dakaru, czyli idei współpracy, solidarności i tego, że razem możemy osiągnać lepszy rezultat. Chętnie podzielę się z Wami wszelką wiedzą i doświadczeniem, które zgromadziłem. Pomysł, żeby Waszą wspólpracę zakomunikować w taki sposób pokazuje, że jesteście nietylko sportowcami, ale też mądrze myślącymi ludźmi”.

 

 

Samochody: 
Share

Zdjęcia

Fot. Materiały Prasowe Benediktasa Vanagasa i Sebastiana Rozwadowskiego
 

News

Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 14.08.2021, Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO Organizator: Stowarzyszenie G4... więcej
Kurs na licencję RN, 14-15.08.2021, Świdnica
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Kolejny konkurs FIA Rally Star z JBL
Dystrybutor marki JBL w Polsce jest partnerem polskich eliminacji do projektu... więcej
Podwójny rekord Christiana Merlego
9 Runda FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich była... więcej
Michał Ratajczyk wygrywa 7 Rundę GSMP Christian Merli najszybszy w treningach przed 9 Rundą FIA EHC.
109 kierowców z 10 krajów Europy przystąpiło do podjazdów treningowych 9 Rundy... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 30-31.07.2021, Rzeszów
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator szkolenia:... więcej
Kulminacja rajdowego sezonu w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim
Wysoka Grzęda Baja Poland to od 10 lat najważniejsza pozycja w kalendarzu... więcej
Gwiazdy europejskich wyścigów wracają do Limanowej!
114 zawodników zgłosiło się do 12 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz... więcej
Kurs na licencję RN, 31.07-01.08.2021, Wrocław
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:31.07.... więcej

Strony

- Archiwum