Komplet na Grand Finals

Komplet na Grand Finals

Ostatnie tegoroczne zawody serii Rotax Max Challenge Poland rozstrzygnęły o końcowej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach oraz wyłoniły pozostałych reprezentantów na największą na świecie imprezę kartingową – Grand Finals w Hiszpanii.

Na kartodromie w Radomiu awans wywalczyli Maciej Chrupek (Junior Max), Antoni Ptak (Senior Max) i Sławomir Murański (DD2 Max) i tym samym dołączyli do Karola Jurmanowicza (Junior Max), który wcześniej zapewnił sobie awans za drugą lokatę w International Rotax Poland Trophy.Pojedynki w najliczniej obsadzonej kategorii Micro Max przebiegały pod dyktando dwójki zawodników UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj, którzy zresztą zdecydowanie zdominowali tegoroczną rywalizację w tej klasie. Marcel Kuc wygrał pierwszy dzień zawodów, natomiast Marcel Surmacz triumfował w ostatniej, 14. rundzie serii. W końcowej klasyfikacji sezonu pierwszą pozycję zajął Kuc (935 pkt.), który wyprzedził Surmacza (787) i Igora Drożyńskiego (480).W klasie Mini Max poza zasięgiem rywali był Kamil Donicz (Moto Klub Radom), który wygrał obie rundy i wszystkie cztery wyścigi. Pierwsza lokata w klasyfikacji sezonu przypadła jednak Piotrowi Wiśnickiemu (733 pkt.), który w Radomiu pierwszego dnia był drugi, a nazajutrz już nie wystartował. W punktacji reprezentant Automobilklubu Wschodniego z Lublina wyprzedził Donicza (653) i Nikitasa Bekiarisa (596). Z kolei Mateusz Pyłka (A. Polski) triumfował w obu rundach kategorii Junior Max, natomiast w końcowej klasyfikacji tej klasy pierwszą lokatę wywalczył Maciej Chrupek (732 pkt.), wyprzedzając Karola Jurmanowicza (701) i Pyłką (654). Także w Senior Max oglądaliśmy popis jednego zawodnika. Łukasz Bartoszuk (Automobilklub Wschodni Lublin) był najlepszy w obu rundach, jednak 822 punkty nie wystarczyły mu do końcowego sukcesu i w klasyfikacji sezonu musiał uznać wyższość Antoniego Ptaka (Automobilklub Leszczyński), który zgromadził na swoim koncie 854 punkty. Trzecią lokatę zajął Kacper Bielecki (718).13. rundę w klasie DD2 Max wygrał Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław), którego zabrakło na starcie następnego dnia, więc komplet punktów w 14. rundzie zgarnął Łukasz Bartoszuk (Automobilklub Wschodni Lublin). W końcowej klasyfikacji Murański (839 pkt.) wyprzedził Wiktora Borowiaka (767) i Dariusza Solicha (490).Jak podczas każdej rundy Rotaxa, także i na torze w Radomiu pojawili się najmłodsi adepci sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji wyścigowej. W jazdach pokazowych uczestniczyło tym razem 18 zawodników, z których wielu, po uzyskaniu stosownych uprawnień, w przyszłym sezonie dołączy do grona zawodników.  

15. edycja Rotax MAX Challenge Grand Finals odbędzie się w dniach 25-29 listopada na Kartodromo Internacional Lucas Guerrero w Walencji. W ubiegłym roku w światowym finale Rotaxa wzięło udział aż 288 zawodników z 60 krajów, a organizatorzy tegorocznych zawodów spodziewają się podobnej frekwencji.
 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum