Komplet na Grand Finals

Komplet na Grand Finals

Ostatnie tegoroczne zawody serii Rotax Max Challenge Poland rozstrzygnęły o końcowej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach oraz wyłoniły pozostałych reprezentantów na największą na świecie imprezę kartingową – Grand Finals w Hiszpanii.

Na kartodromie w Radomiu awans wywalczyli Maciej Chrupek (Junior Max), Antoni Ptak (Senior Max) i Sławomir Murański (DD2 Max) i tym samym dołączyli do Karola Jurmanowicza (Junior Max), który wcześniej zapewnił sobie awans za drugą lokatę w International Rotax Poland Trophy.Pojedynki w najliczniej obsadzonej kategorii Micro Max przebiegały pod dyktando dwójki zawodników UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj, którzy zresztą zdecydowanie zdominowali tegoroczną rywalizację w tej klasie. Marcel Kuc wygrał pierwszy dzień zawodów, natomiast Marcel Surmacz triumfował w ostatniej, 14. rundzie serii. W końcowej klasyfikacji sezonu pierwszą pozycję zajął Kuc (935 pkt.), który wyprzedził Surmacza (787) i Igora Drożyńskiego (480).W klasie Mini Max poza zasięgiem rywali był Kamil Donicz (Moto Klub Radom), który wygrał obie rundy i wszystkie cztery wyścigi. Pierwsza lokata w klasyfikacji sezonu przypadła jednak Piotrowi Wiśnickiemu (733 pkt.), który w Radomiu pierwszego dnia był drugi, a nazajutrz już nie wystartował. W punktacji reprezentant Automobilklubu Wschodniego z Lublina wyprzedził Donicza (653) i Nikitasa Bekiarisa (596). Z kolei Mateusz Pyłka (A. Polski) triumfował w obu rundach kategorii Junior Max, natomiast w końcowej klasyfikacji tej klasy pierwszą lokatę wywalczył Maciej Chrupek (732 pkt.), wyprzedzając Karola Jurmanowicza (701) i Pyłką (654). Także w Senior Max oglądaliśmy popis jednego zawodnika. Łukasz Bartoszuk (Automobilklub Wschodni Lublin) był najlepszy w obu rundach, jednak 822 punkty nie wystarczyły mu do końcowego sukcesu i w klasyfikacji sezonu musiał uznać wyższość Antoniego Ptaka (Automobilklub Leszczyński), który zgromadził na swoim koncie 854 punkty. Trzecią lokatę zajął Kacper Bielecki (718).13. rundę w klasie DD2 Max wygrał Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław), którego zabrakło na starcie następnego dnia, więc komplet punktów w 14. rundzie zgarnął Łukasz Bartoszuk (Automobilklub Wschodni Lublin). W końcowej klasyfikacji Murański (839 pkt.) wyprzedził Wiktora Borowiaka (767) i Dariusza Solicha (490).Jak podczas każdej rundy Rotaxa, także i na torze w Radomiu pojawili się najmłodsi adepci sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji wyścigowej. W jazdach pokazowych uczestniczyło tym razem 18 zawodników, z których wielu, po uzyskaniu stosownych uprawnień, w przyszłym sezonie dołączy do grona zawodników.  

15. edycja Rotax MAX Challenge Grand Finals odbędzie się w dniach 25-29 listopada na Kartodromo Internacional Lucas Guerrero w Walencji. W ubiegłym roku w światowym finale Rotaxa wzięło udział aż 288 zawodników z 60 krajów, a organizatorzy tegorocznych zawodów spodziewają się podobnej frekwencji.
 

Karting: 
Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.

Strony

- Archiwum