KOLEJNE PUNKTY BRACI SZYSZKO W WSK CHAMPIONS CUP.

 Maciek i Szymek szlifują kartingowa formę, w miniony weekend wystąpili w drugiej i ostatniej odsłonie WSK Champions Cup. Zawody odbyły się na torze La Conca w Muro Leccese. Młodzi gdańszczanie po raz kolejny wykazali się doskonałą dyspozycją i pomimo problemów, które towarzyszyły im przez większość zmagań zdobyli cenne punkty.Tradycyjnie na zawodach rangi WSK pojawiają się najbardziej znane nazwiska na świecie, obsługiwane przez fabryczne teamy, dziesiątki ambitnych kierowców, skoncentrowanych na dążeniu do celu. Wśród nich reprezentanci Automobilklubu Morskiego bracia Szyszko.

 Niestety weekend nie zaczął się zbyt optymistycznie. Młodszy z braci Maciek wykręcił dopiero 38 czas podczas sesji kwalifikacyjnej. To sporo poniżej oczekiwań. Sobotnie heaty to kontynuacja przygód ze spadającym zderzakiem, a także, co zdarza się rzadko - problem ze sprzętem. W drugim heat’cie kart Maćka nie odpalił na czas przez co musiał gonić resztę stawki osiągając czwarty czas wyścigu. Kolejny bieg eliminacyjny to problemy z zacinającym się gazem. Limit pecha przełamał ostatni heat, w którym Maciek uplasował się na doskonałym 8 miejscu. Dało mu to dużo pozytywnego wiatru w skrzydła i w półfinale startując z 19 pozycji, po walce koło w koło, wyścig ukończył na 10 pozycji zdobywając pierwszy punkty w nowej kategorii. W finale tuż po starcie awansował, dobrą passę przerwał deszcz, sędziowie zatrzymali wyścig, po restarcie na torze pojawiły się flagi SLOW, w tym czasie jeden z zawodników uderzył w Maćka, który zmuszony był kolejny raz odrabiać straty z końca stawki. Rundę ukończył na 23 miejscu.

 Starszy z braci Szymek rozpoczął od uzyskania 23 czasu na treningu oficjalnym. W wyścigach eliminacyjnych jechał równo kończąc je kolejno na 23, 18 i 19 miejscu. W półfinale już na pierwszym okrążeniu stracił zderzak, który wg przepisów zamontował w wyznaczonym do tego miejscu tracąc około dwadzieścia sekund. Przekreśliło to szanse na dobry wynik, na mecie zameldował się dopiero na 21 miejscu. W finale nie dopadły go tak często pojawiające się w tym sezonie problemy ze zderzakiem, wiec zaprezentował doskonałą jazdę i zawody ukończył na 16 pozycji zdobywając kolejny punkt w WSK Champions Cup.Podsumowując zawody można mówić o pechu, i walce ze sprzętem, ale lepiej wspomnieć o udanym weekendzie wśród najlepszych kierowców świata, o świetnym treningu i kolejnym dniach za kółkiem w pogoni za pasją i realizacją marzeń. Już za niespełna dwa tygodnie bracia Szyszko wezmą udział w kolejnych dużych zawodach czyli Winter Cup. W klasie Maćka zgłoszonych już jest 75 kierowców, w Szymka 40. Podziękowania dla zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki oraz rodziców i dziadków.

 Media4U - Łukasz Iwaniak 

 

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum