Karol Basz z przygodami w Wielkiej Brytanii

Karol Basz niestety nie zaliczy do udanych drugiej rundy kartingowych mistrzostw Europy rozgrywanej w Wielkiej Brytanii. Polak przez cały weekend zmagał się z wieloma przygodami i ostatecznie finiszował na ósmym miejscu.

Pierwsza runda europejskiego czempionatu została przeprowadzona we portugalskim Portimao, tuż obok toru znanego z organizowania testów Formuły 1. Teraz zawodnicy zmierzyli się na brytyjskim torze PF International, natomiast pod koniec lipca poznamy tegorocznego mistrza , gdy szwedzkie Kristianstad ugości ostatnią rundę.

Podczas treningów Karol wraz z ekipą Kosmic Kart prezentowali dobre tempo, jednak podczas wyścigów kwalifikacyjnych nie udało się przełożyć tego na dobre wyniki. Dwie kolizje sprawiły, że polski zawodnik musiał rozpoczynać pre finał z dalekiej, dwudziestej pozycji. W niedzielę rano wszystko było w porządku, więc nasz zawodnik rzucił się do odrabiania start. Basz pokonał w bezpośredniej walce 10. rywali i finiszował jako dziesiąty.

Niestety w popołudniowym finale powróciły problemy w postaci awarii przedniego hamulca. To znacząco ograniczyło możliwości Karola na dohamowaniach, więc walka z rywalami była bardzo trudna. Ostatecznie Polakowi udało się zyskać dwie pozycje i minąć linię mety jako ósmy.

Na jedną rundę przed końcem Basz zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 15 punktów. Sytuacja jest jednak cały czas otwarta, gdyż sklasyfikowany na trzecim miejscu Felice Tiene ma nad naszym zawodnikiem tylko 16. oczek przewagi.

„To był bardzo trudny weekend” – powiedział Karol po zawodach w Wielkiej Brytanii. „Od samego początku trapiły nas problemy i kiedy już wydawało się, że jest dobrze i powalczymy o wysokie pozycje to pojawiła się awaria przedniego hamulca. Przez to nie mogłem wyprzedzać i w efekcie musiałem zadowolić się ósmym miejscem w finale. Przed nami jeszcze jedna runda Mistrzostw Europy i choć szans na tytuł już nie ma, to jednak dam z siebie wszystko, aby zakończyć je mocnym akcentem. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi”.

Dodatkowych informacji udziela:
Paweł Zając
Rzecznik Prasowy Karola Basza
Tel: 662 743 004

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum