Karol Basz z przygodami w Wielkiej Brytanii

Karol Basz niestety nie zaliczy do udanych drugiej rundy kartingowych mistrzostw Europy rozgrywanej w Wielkiej Brytanii. Polak przez cały weekend zmagał się z wieloma przygodami i ostatecznie finiszował na ósmym miejscu.

Pierwsza runda europejskiego czempionatu została przeprowadzona we portugalskim Portimao, tuż obok toru znanego z organizowania testów Formuły 1. Teraz zawodnicy zmierzyli się na brytyjskim torze PF International, natomiast pod koniec lipca poznamy tegorocznego mistrza , gdy szwedzkie Kristianstad ugości ostatnią rundę.

Podczas treningów Karol wraz z ekipą Kosmic Kart prezentowali dobre tempo, jednak podczas wyścigów kwalifikacyjnych nie udało się przełożyć tego na dobre wyniki. Dwie kolizje sprawiły, że polski zawodnik musiał rozpoczynać pre finał z dalekiej, dwudziestej pozycji. W niedzielę rano wszystko było w porządku, więc nasz zawodnik rzucił się do odrabiania start. Basz pokonał w bezpośredniej walce 10. rywali i finiszował jako dziesiąty.

Niestety w popołudniowym finale powróciły problemy w postaci awarii przedniego hamulca. To znacząco ograniczyło możliwości Karola na dohamowaniach, więc walka z rywalami była bardzo trudna. Ostatecznie Polakowi udało się zyskać dwie pozycje i minąć linię mety jako ósmy.

Na jedną rundę przed końcem Basz zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 15 punktów. Sytuacja jest jednak cały czas otwarta, gdyż sklasyfikowany na trzecim miejscu Felice Tiene ma nad naszym zawodnikiem tylko 16. oczek przewagi.

„To był bardzo trudny weekend” – powiedział Karol po zawodach w Wielkiej Brytanii. „Od samego początku trapiły nas problemy i kiedy już wydawało się, że jest dobrze i powalczymy o wysokie pozycje to pojawiła się awaria przedniego hamulca. Przez to nie mogłem wyprzedzać i w efekcie musiałem zadowolić się ósmym miejscem w finale. Przed nami jeszcze jedna runda Mistrzostw Europy i choć szans na tytuł już nie ma, to jednak dam z siebie wszystko, aby zakończyć je mocnym akcentem. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi”.

Dodatkowych informacji udziela:
Paweł Zając
Rzecznik Prasowy Karola Basza
Tel: 662 743 004

Karting: 
Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata
Czterech Polaków wystartowało w miniony weekend w portugalskim Portimão w... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata.
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Świata.Czterech Polaków wystartowała w... więcej
Komunikat 18.2020
Wyniki ROK CUP POLAND i ROTAX MAX CHALLENGE POLAND 2020.
Czwórka Polaków w Portimao. Ostatni szlif przed KMŚ.
Czwórka Polaków w Portimao. Ostatni szlif przed KMŚ.W Portimao rozpoczynają się... więcej
Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.
Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.W Bydgoszczy zakończyła... więcej
Polski weekend we Włoszech. Najlepszy finał światowy w historii.
Polscy kierowcy podbili tegoroczny finał światowy Rok Cup Superfinal, rozegrany... więcej
KOMUNIKAT Organizatora 3 Rundy Rotax Max Challenge Poland - Bydgoszcz
KOMUNIKAT - Organizatora 3 Rundy Rotax Max Challenge Poland, Bydgoszcz https://... więcej
Kinga wdzięczna za wsparcie w programie FIA
Nasza polska zawodniczka kartingowa Kinga Wójcik przeżyła przygodę swojego... więcej
Kinga Wójcik w specjalnym programie FIA
W niedzielę, 11 października na dobre rozpoczął się program Komisji FIA Women... więcej
Regulamin Uzupełniający 3 Runda Rotax Max Challenge Poland, 22-24.10.2020r., Bydgoszcz.
 - Regulamin Uzupełniający,- Zestawienie Sędziów,- Program miutowy 21.10.... więcej
Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu. 85 kierowców i dwa tysiące widzów!
Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu. 85 kierowców i dwa tysiące widzów!W... więcej
Bolid Kubicy na torze Poznań. Mnóstwo oglądających!
Podczas weekendu wyścigowego Rotax Max Challenge Poland na torze Poznań w... więcej

Strony

- Archiwum