Kajetanowicz drugi w SATA Rallye Açores 2015

Najszybsi na końcowym Tronqueira 2, Craig Breen i Scott Martin odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w mistrzostwach Europy. Po ostrej trzydniowej walce, załoga Peugeot Rally Academy wyprzedziła Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana o 62 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanęli Ricardo Moura i António Costa, zwycięzcy czwartej rundy mistrzostw Portugalii.

- Przyjechałem to jedynym z celem - wygrania rajdu - mówił Craig Breen. - Wiedziałem, że muszę się poprawić. To mój ostatni rok w ERC i muszę udowodnić, że idę naprzód w tym sporcie. Samochód perfekcyjnie pracował, team też wykonał wspaniałą pracę. Ten weekend był naprawdę dobry. Gdy było trzeba atakowaliśmy, ale również jechaliśmy z głową. Dzisiaj dobrze rozegraliśmy to pod względem doboru opon.

- Mamy dużo punktów - przyznał Kajetan Kajetanowicz. - To był dobry rajd, ale dla nas nie fantastyczny. To naprawdę piękny rajd. Cieszę się, że tu jesteśmy. Jest mi przykro z powodu teamu, bo rano popełniłem błąd w doborze opon. To się zdarza. Dziękuję zespołowi, dziękuję Craigowi za wielką walkę, dziękuję kibicom. Duże gratulacje dla Craiga!

- To wspaniały wynik - oświadczył Ricardo Moura. - Naszym celem było podium. Breen i Kajetanowicz jechali bardzo szybko. Nie mogłem dotrzymać im tempa. Teraz jechaliśmy w kurzu za innym samochodem i straciliśmy czas. Weekend był fantastyczny. To fantastyczny rajd. Jestem bardzo zadowolony.

Drugi na OS17, Bruno Magalhães zadowolił się czwartym miejscem w rajdzie, który dwa razy wygrał. - To był ciężki weekend. Tylko dzisiaj miałem dobry samochód. OK, początek sezonu w mistrzostwach Europy nie jest zły. Na tym odcinku musiałem wyprzedzać Luísa Rego. Straciliśmy za nim dużo czasu.

- Nie wiem, czy jesteśmy na piątym miejscu - zaczął Robert Consani. - Starałem się cisnąć. W pierwszej części odcinka popełniłem dwa duże błędy. Najechałem na kamień i sądziłem, że przebiliśmy oponę. Bez hamulców było trudno, ale starałem się atakować.

José Pedro Fontes ustąpił Consaniemu o 44 sekundy. - Jest OK. Mamy drugie miejsce w mistrzostwach Portugalii i jestem bardzo zadowolony. Rajd był bardzo trudny. Ostatnio startowałem tu dawno temu. Starałem się poprawiać.

Sam Moffett w debiucie na Azorach zajął siódmą lokatę. - W przyszłym roku postaram się poprawić ten wynik. Cieszę się z mety w pierwszym starcie. Nauczyłem się, że trzeba mocniej cisnąć w kwalifikacjach. Pozycja na drodze jest bardzo ważna.

Dominykas Butvilas i Kamil Heller wygrali rundę ERC 2, zajmując ósme miejsce w generalce. - To zdumiewający rajd - stwierdził Dominik. - Wspaniale jest być na mecie. Zapamiętam na zawsze te odcinki. Samochód był perfekcyjny. Dziękuję Subaru Poland Rally Team. Wszyscy w zespole wykonali wspaniałą pracę.

Jaroslav Orsák znalazł się na 9 miejscu. - Jesteśmy na mecie. W trzecim podejściu wreszcie ukończyliśmy ten rajd. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Po przygodach Luisa Rego (zerwany przewód hamulcowy), Charles Martin awansował na 10 pozycję. - Ukończyliśmy rajd i wiele się nauczyliśmy. To jest ważne. Był to chyba najtrudniejszy rajd, w jakim startowałem.

Jaroslav Orsák zamknął czołową dziesiątkę. - Jesteśmy na mecie. W trzecim podejściu wreszcie ukończyliśmy ten rajd. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Chris Ingram wyprzedził Diogo Gago (+30,4) i Steve'a Røklanda (+39,9) w ERC Junior, otrzymał również FIA ERC Colin McRae Flat Out Trophy. Lider mistrzostw, Emil Bergkvist miał kłopoty ze skrzynią biegów i spadł na czwarte miejsce. Adam Aleksa Zawady uległ awarii na Vila Franca - São Brás 2.

50. SATA RALLYE AÇORES
1. Craig Breen/Scott Martin (IRL/GB) Peugeot 208 T16 2:45.59,6
2. Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran (PL) Ford Fiesta R5 +1.02,1
3. Ricardo Moura/António Costa (P) Ford Fiesta R5 +2.14,3
4. Bruno Magalhães/Hugo Magalhães (P) Peugeot 208 T16 +3.04,9
5. Robert Consani/Maxime Vilmot (F) Citroën DS3 R5 +5.54,2
6. José Pedro Fontes/Miguel Ramalho (P) Citroën DS3 R5 +6.38,8
7. Sam Moffett/Karl Atkinson (IRL) Ford Fiesta RRC +8.01,4
8. Dominykas Butvilas/Kamil Heller (LT/PL) Subaru Impreza WRX STI +9.18,3
9. Jaroslav Orsák/David Šmeidler (CZ) Skoda Fabia S2000 +10.55,9
10. Charles Martin/Thierry Salva (F) Peugeot 208 T16 +10.55,9

PUNKTACJA ERC
1. Breen 117, 2. Kajetanowicz 103, 3. Consani 55, 4. Łukjaniuk 43, 5. Plangi 28, 6. Butvilas 27, 7. Tarabus 26, Moura 26, 9. J. Moffett 24, S. Moffett 24.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zmarł Leszek Biegus
Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Kolegi Leszka Biegusa. ... więcej
PZM wziął udział w akcji #GaszynChallenge
... i pompował dla chorych dzieci! Przyjęliśmy wyzwanie Automoblilklubu... więcej
Kurs na licencje RN i sędziowskie klasy I i II 19.07.2020 Świdnica
PROGRAM kursu na licencje RN i licencje sędziowskie klasy I i II organizowany... więcej
Udana inauguracja sezonu
Ponad 120 kierowców wzięło udział w inauguracyjnych zawodach sezonu 2020. Przez... więcej
MARMA 29. Rajd Rzeszowski, czyli wreszcie koniec smutnej przerwy
6 października 2019 zakończył się Rajd Dolnośląski, zamykający ubiegłoroczne... więcej
1. runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland - Transmisja
Dziękujemy za wspólne oglądanie 1. rundy Porsche Esports Sprint... więcej
Kierowcy wyścigowi ruszają do sportowej rywalizacji!
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi nareszcie ruszą do... więcej
Ryszard Żyszkowski nie żyje
W niedzielę, 21 czerwca zmarł w Warszawie Ryszard Żyszkowski, najwybitniejszy,... więcej
Zmarł Marcin Turski
Polski sport motorowy poniósł drugą wielką stratę w ciągu dwóch dni. W wieku 46... więcej

Strony

- Archiwum