JURMANOWICZ ZWYCIĘZCĄ BILETU NA FINAŁ ŚWIATOWY W PORTUGALII

W miniony weekend, odbyły się kolejne rundy Pucharu ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Zawody były wyjątkowe, ponieważ rozegrane zostały również dwie ostatnie rundy serii International ROTAX Poland Trophy. Zwycięzca kategorii DD2 Karol Jurmanowicz, otrzymał bilet na finał światowy Pucharu ROTAX, który odbędzie się w Portugalii.

Sobotnie wyścigi finałowe rozpoczęły się od kategorii Senior MAX, którą wygrał Wiktor Weleziński. Za nim na mecie pojawił się Jan Krencisz i Marcel Jastrzębowski. Drugi finał wygrał Weleziński, wykorzystując błąd Krencisza, trzeci linię mety mija Bartoszuk. W klasyfikacji indywidualnej VII rundy wygrywa Weleziński, drugie miejsce zajmuje Krencisz, a trzecie Bartoszuk. Kolejnego dnia w przedfinale zwycięzcą zostaje Bartoszuk, pokonując Welezińskiego (drugi) i Jastrzębowskiego (trzeci). Finał wygrywa ponownie Bartoszuk, tuż za nim plasuje się teamowy kolega Jastrzębowski, natomiast trzecią lokatę zdobywa Maciej Ryfa. W podsumowaniu rundy zwyciężył Bartoszuk, drugie miejsce zajął Jastrzębowski, a trzecie Ryfa.

Kolejną kategorią startującą w serii ROTAX MAX, był Junior MAX. Przedfinał w sobotę wygrał sąsiad zza wschodniej granicy Dzianis Slavinski. Na drugiej pozycji uplasował się Jakub Greguła, a podium zamknął Mateusz Pyłka. Finał 7 rundy wygrywa Slavinski, drugą pozycję wywalczył Greguła, trzecia lokata należała do Pyłki. Na najwyższym stopniu podium tego dnia stanął Slavinski, drugi był Greguła, a trzeci Pyłka.  W niedzielnym przedfinale ponownie walka o podium rozgrywana była pomiędzy Slavińskim, Gregułą i Pyłką. Najlepszy okazał się Slavinski. Drugie miejsce zajął Greguła który zwyciężył w starciu z Pyłką, a ten był trzeci. Finał wygrał Dzianis Slavinski, kolejny na mecie pojawił sie Greguła, a trzeci Pyłka i tak też wyglądało podium tego dnia.

W kategorii Mini MAX bezkompromisowy okazał się być zwycięzca siódmej rundy Marcel Surmacz, który wygrał w obu finałach, drugi w przedfinale był Kocoń, a trzeci Aleksejevas. Finał również należał do Surmacza, drugie miejsce zajął ponownie Kocoń, a trzecie tym razem Drożyński. Podium siódmej rundy wyglądało następująco: pierwszy Surmacz, drugi Kocoń a trzeci Drożyński. Niedzielny przedfinał wygrał Kocoń, pokonując Surmacza i Aleksejevasa. W finale, po awarii Koconia wygrał, Surmacz drugi był Jabłoński, a trzeci Drożyński. Ósmą rundę wygrywa Marcel Surmacz, drugi jest Jabłoński a trzeci, Kocoń.

W przedfinale najliczniejszej grupy na torze, a mianowicie Micro MAX, zwycięża Karol Pasiewicz, drugi po zaciekłych pojedynkach jest Marcel Kuc, a trzeci Oliwier Pyłka. W finale po fantastycznej walce z Oliwierem Pyłką, który był drugi, zwycięstwo odnosi Pasiewicz. Trzecia pozycję zgarnia Kuc. Podium tego dnia wyglądało następująco, pierwszy był Pasiewicz, drugi Pyłka, a trzeci Kuc. W niedzielę wygraną w przedfinale ponownie zaliczył Pasiewicz, kolejno na mecie pojawiali się Kuc i Litwiniec. W finale ponownie zwycięża Pasiewicz, drugi ponownie jest Kuc, a trzeci Mateusz Lenart. Na najwyższym stopniu podium staje Pasiewicz, drugie miejsce zajmuje Kuc, a trzecie Litwiniec.

DD2 MAX & DD2 MASTERS. W ten weekend zwycięzca otrzymać miał bilet na Finał Światowy ROTAX w Portugalii. Sobotni przedfinał wygrał Jurmanowicz. Drugi był Kacper Bielecki, a trzeci linie mety przekroczył Mateusz Szuliński. Finał tego dnia wygrał Bartoszuk, drugi był Karol Lubas. Plecy Lubasa zmuszony był oglądać Bielecki. Na pierwszym stopniu podium tego dnia stanął Karol Lubas, drugi był Bielecki, a trzeci Jurmanowicz. W niedzielę przedfinał wygrał Jurmanowicz, drugi był walczący o bilet Bielecki,  z kolei trzecią pozycją musiał zadowolić się Bartoszuk, który również aspirował na wyjazd do Portugalii. Emocjonujący finał pełen walk koło w koło pewnie wygrał Bartoszuk, drugi na mecie pojawił się Lubas, a trzeci Szuliński. Mimo pozycji w środku stawki bilet na finał światowy trafia w ręce Karola Jurmanowicza, który po czterech rundach International ROTAX Poland Trophy  zgromadził najwięcej punktów. W kategorii DD2 MAX sobotnia rundę zwyciężył Litwin Simas Girdvainis, natomiast w niedzielę na pierwszym stopniu podium stanął Przemysław Wójcicki.
Na ostatnie dwie rundy serii ROTAX MAX POLAND, zapraszamy pod koniec września do Radomia.

Karting:

News

Inauguracja Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy
Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max ... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej