JEDZIEMY NA FINAŁ ŚWIATOWY ROTAX'A!

Zawodnicy teamu Wyrzykowski Motor-Sport zaliczyli udany weekend na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie, gdzie rozegrane zostały IX i X runda ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Pomimo zatartych dwóch silników, do sukcesów należą: zdobycie biletu na światowy finał serii ROTAX przez Karola Jurmanowicza oraz podwójne zwycięstwo Łukasza Bartoszuka i Piotra Wiśnickiego w kategoriach Senior Max i Mini Max.

Zawodnicy byli na torze już we czwartek. Prowadzili treningi i konsultacje, aby osiągnąć jak najwyższą dyspozycję. Wyniki przygotowań mogliśmy poznać w trakcie weekendowych zmagań.

Bardzo dobrze występy zaczęli Piotr Wiśnicki, Łukasz Bartoszuk i Karol Jurmanowicz, którzy na metach półfinałów zajmowali 1 miejsca. W czołówce pierwszego punktowanego wyścigu kategorii DD2 znalazł się także Sławek Murański, który prowadził zaciekłe pojedynki z Patrykiem Szczerbińskim i uzyskał 2 miejsce. Nieco gorzej, bo na 9 miejscu ukończył bieg Kacper Rozenkowski startujący w kategorii MICRO MAX. Finały to nadal wysokie noty naszych zawodników. Bartoszuk i Wiśnicki utrzymali prowadzenie w wyścigach, tym samym zajmując 1 stopnie podium kategorii MINI MAX i SENIOR MAX. Z delikatnym spadkiem ukończył wyścig Jurmanowicz, który metę minął z 2 pozycją, zdobywając 2 lokatę w podsumowaniu rundy. Rozenkowski podczas ostatniego biegu rundy awansował o 3 oczka, kończąc sobotę z 7 rezultatem. Ostatniego biegu nie ukończył Sławek, któremu po kontakcie z innym zawodnikiem złamała się felga, a skutkiem tego zeszło powietrze z opony. W klasyfikacji rundy uplasował się na 4 miejscu.

Z wywalczonymi czołowymi pozycjami zawodnicy teamu Wyrzykowski Motor-Sport rozpoczęli niedzielę. Zwycięstwo w półfinale, po zaciętych pojedynkach z Antonim Ptakiem przypisał sobie ponownie Bartoszuk. Jurmanowicz, Wiśnicki i Murański ukończyli pierwsze punktowane wyścigi na 2 pozycjach. 4 miejsce zapewnił sobie także Kacper. W finale najskuteczniejszy okazał się Wiśnicki, który zajął ponownie najwyższy stopień podium. Z bardzo dobrymi 2 lokatami zaliczyli rundy Murański i Bartoszuk. Z 6 miejscem do mety dojechał Jurmanowicz, uzyskując 4 wynik zawodów, a tym samym zdobywając wystarczającą ilość punktów do otrzymania biletu na finał światowy serii ROTAX w Hiszpanii. Na dalekiej 10 lokacie ukończył wyścig Rozenklowski, który uplasował się na 6 miejscu rundy. Ciekawostką jest jednak to, że zawodnik przez całe zawody jechał na uszkodzonym silniku, a defekt został wykryty dopiero po zakończeniu.

Nie możemy zapomnieć także o naszych pozostałych trzech kierowcach kategorii DD2 i JUNIOR MAX i SENIOR MAX. Michał Gutt testował nową ramę- CRG, prowadząc rywalizacje z Dariuszem Solichem. Sobotę zakończył na 5, a niedzielę 6 miejscu. Dominik Musiatowicz, znany wszystkim na padoku jako ‘Słonik’ po rocznej przerwie trenował w bojowych warunkach JUNIORA zaliczając obie rundy z 12 lokatą. Paweł Myszkier, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej w wyścigach KZ-ów, w sobotniej rundzie zajął 4 pozycję, by już w niedzielę stanąć wśród najlepszych kategorii SENIOR MAX, na 3 stopniu podium.

Kolejne dwie rundy pucharowe już 30 i 31 sierpnia na kartodromie w Suwałkach.