IV Targi Motoryzacyjne Amber Moto

W dniach 22-23.09.2012 w hali sportowej ErgoArena na granicy Gdańska i Sopotu odbyły się IV Targi Motoryzacyjne Amber Moto. W imprezie jako wystawca brał udział także Zarząd Okręgowy PZM w Gdańsku. Na stoisku znajdującym się wewnątrz hali wystawienniczej można było zapoznać się z oferta PZM w zakresie sportu samochodowego i motorowego. Prezentowane były pojazdy członków Automobilklubu Orski biorące udział w wyścigach samochodowych. Dużym zainteresowaniem, poza autami sportowymi, cieszyły się także gokarty. Automobilklub Morski oraz Klub Gepard zaprezentowały różne modele tychże, od podstawowych modeli dla najmłodszych adeptów tej sztuki do pojazdów najwyższej klasy, w których medale i puchary zdobywają mistrzowie kartingu.

Kolejnym polem działania PZM są pojazdy zabytkowe oraz turystyka motorowa. Automobilklub Morski zaprezentował pochodząca z roku 1960, pięknie odrestaurowaną Zastave 750. Członkowie tego klubu chętnie wprowadzali zwiedzających w arkana rajdów turystycznych i informowali o organizowanych imprezach oraz o odbywających się na terenie całego kraju rundach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Zwiedzający mogli także w praktyce wziąć udział w rajdzie turystycznym, który został zorganizowany dla zwiedzających w ramach I Sopockiego Ekonomiczno -Ekologicznego Dnia Ochrony Środowiska. Program tej imprezy to właśnie rajd samochodowy, który propagował ekologiczną jazdę, jednocześnie uświadamiając uczestnikom zasady ekonomicznego i rozsądnego użytkowania swoich pojazdów. Drugim elementem tejże imprezy był rajd rowerowy, podczas którego uczestnicy mogli zwiedzić uzdrowisko Sopot i poznać nowo wybudowane w tym mieście ścieżki rowerowe. Podczas targów sekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego w przyjazny i nieszablonowy sposób prezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, przez co przyczyniała się do zwrotu świadomości społeczności kierowców w tej kwestii. W ciągu dwóch dni imprezy na zewnątrz hali wystawienniczej przedstawiciele Klubu Dreamcars oraz Automobilklubu Morskiego prezentowali pięknie odrestaurowane pojazdy zabytkowe, wśród których można było zobaczyć niesamowite amerykańskie krążowniki szos oraz kultowe legendy PRL-u. Eksponowane były także zabytkowe pojazdy specjalne, takie jak holowniki pomocy drogowej oraz auta sanitarne. Ciekawym elementem przyciągającym wielu zwiedzających były także pokazy bezpiecznej jazdy, realizowane przy współpracy z trójmiejskimi szkołami jazdy. Na placu przed halą targową swoje profesjonalne umiejętności prezentowali także kierowcy rajdowi, dając zwiedzającym możliwość wcielenia się w rolę pilota samochodów rajdowych. Przez cały czas trwania targów zwiedzający byli zapoznawani przez prowadzącego targi Adama Kornackiego z ofertą trójmiejskich dealerów samochodowych. Można było obejrzeć najnowsze modele samochodów takie jak Mercedes klasy A, hybrydowy Opel Ampera czy też nowy Citroen DS. oraz najnowszy model Volkswagena Cabrio.

Trójmiejskie Targi Motoryzacyjne były ciekawą formą prezentacji wszystkich dziedzin działania Polskiego Związku Motorowego i kolejną możliwością wyjścia Związku do szerokiego grona odbiorców.

 

Tomasz Groszewski

Przewodniczący Komisji Turystyki ZO Gdańsk

 

 

Turystyka: 
Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Biuletyn PZM nr 20 - Wrzesień 2020
Szanowni Czytelnicy, Dopiero rozpoczynaliśmy tegoroczny, opóźniony sezon, a... więcej
3 runda NSMP - „Królewski Puchar Turystyczny 2020”
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Karlik 2020 - 1 runda NSMP - ODWOŁANY
Ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń (5 załóg) Opolskie Stowarzyszenie... więcej
Jesienny Liść 2020 - 2. runda NSMP
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w dniu... więcej
74 Rajd Energetyków
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski oraz Koło Automobilklubu Kędzierzyńsko-... więcej
Bezpieczne wakacje z PZM Assistance
Zapowiedź - Jedziesz na wakacje, zakup ochronę pojazdu i osób na czas wyjazdu... więcej
W zagraniczną trasę z PZM Travel
Polski Związek Motorowy jako oficjalny i jedyny autoryzowany Agent w Polsce... więcej
Biuletyn PZM Nr 19 - Lipiec 2020
Lipiec zawsze był środkiem sezonu. W tym roku to dopiero początek! Nie tak... więcej
PZM wziął udział w akcji #GaszynChallenge
... i pompował dla chorych dzieci! Przyjęliśmy wyzwanie Automoblilklubu... więcej

Strony

- Archiwum

Strony