The International Historical Hill Climb INT VETERAN RALLYE KUTNÁ HORA

Organizatorzy Międzynarodowego Rajdu Weteranów w Kutnej Horze, w Czechach,  już po raz czwarty mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w imprezie, która odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2012r.

Miejscowość, która będzie gościć uczestników rajdu, jest atrakcją sama w sobie: miasteczko ma bogatą, sięgającą średniowiecza historię, w której znamienitą rolę odgrywa kopalnia srebra. Kutna Hora została wpisana na listę zabytków UNESCO.  Na ulicach tej uroczej miejscowości o gotyckiej architekturze, już od kilku lat można podziwiać motoryzacyjne dzieła sztuki. Do udziału w imprezie zapraszane są samochody wyprodukowane do 1940 roku. Choć główną konkurencją jest rajd na regularność po wzgórzu, Jury – i publiczność - ocenią nie tylko sprawność techniczną samochodu i umiejętności załogi. Nagrody dodatkowe przyznawane są  w takich kategoriach, jak najpiękniejszy samochód, wiedza na tematy związane z rajdem i motoryzacją, a nawet najlepszy strój stylizowany na lata 30-te. Doceniona zostanie także ta ekipa, która przebyła najdłuższą drogę, by dojechać do Kutnej Hory.

Poza niewątpliwymi urokami historycznej motoryzacji w pięknej scenerii, w czasie trwania imprezy przewidziane są także rozmaite inne atrakcje, zabawy, pokazy i widowiska. 

Udział w imprezie jest bezpłatny, a zakwalifikowane załogi zostaną ugoszczone przez partnera organizatora Rajdu, Hotel Medinek.  Co prawda, ilość miejsc jest ograniczona (ok. 40 samochodów), jednak każdy uczestnik zostanie wyróżniony dyplomem i nagrodą.

Chęć uczestnictwa w Rajdzie należy zgłaszać do 30 kwietnia 2012r.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

application_Veteran_Rallye.pdf

Information on the race 2012

 veterani-kh.cz

 

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Uroczyste zakończenie sezonu MPPZ i MPHRR 2019 - galeria zdjęć
W dniu 6 grudnia w Hotelu Lamberton odbyło się uroczyste zakończenie sezonu... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej
Sukces Automobilklubu Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
W dniach 25-27.10.2019r. odbyła się czwarta edycja targów Retro Motor Show. Jak... więcej
AK Wielkopolski podczas Retro Motor Show 2019 - galeria zdjęć
Galeria zdjęć ze stoiska Automobilklubu Wielkopolski podczas targów Retro Motor... więcej
Automobilklub Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi... więcej
Wzrost zniżki OC dla „klasyków” w Compensa lub Benefia. Do końca roku zyskasz do 30%
PROMOCJA OBOWIĄZUJE TYLKO DLA CZŁONKÓW KLUBU PZM Okres obowiązywania... więcej
Zakończenie Sezonu GKPZ 2019
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych z przyjemnością informuje, że w dniu 7... więcej
Polska załoga piąta w 1000 Miglia Warm Up USA 2019
Na piątej pozycji zakończyli Rajd 1000 Miglia Warm Up USA 2019 Marian Stoch,... więcej
Dobry wynik w USA
Według wstępnych wyników polska załoga Aston Martina startująca w 1000 Miglia... więcej
Polacy w pierwszej dziesiątce 1000 Miglia Warm Up USA
Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w Aston Martinie 15/98 z 1937 roku... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens