Finałowe Rundy ROK CUP w Starym Kisielinie

Finałowe rundy Rok Cup Poland

Przed nami ostatnie rundy Rok Cup Poland. Na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie rozegrany zostanie finał rozgrywek Rok-a. Będą to z pewnością najciekawsze zawody w tym sezonie, bowiem w żadnej w pięciu kategorii nie jest jeszcze nic przesądzone.

Walka o puchary wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend w Starym Kisielinie rozegrane zostaną dwie ostatnie rundy Rok Cup Poland. Do walki o zwycięstwo i czołowe miejsca w klasyfikacjach pięciu kategorii stanie niemal setka zawodników. Faworyci jubileuszowego sezonu do samego końca nie mogą być pewni zwycięstwa, bowiem żaden z nich nie uzyskał odpowiedniej przewagi punktowej. Największych emocji spodziewać się możemy w najliczniejszej kategorii w Polsce - Mini Rok, gdzie czołowych zawodników dzieli zaledwie kilkanaście punktów.

Na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu ma szanse zaledwie dwóch zawodników. Karol Lubas, którzy prowadzi w klasyfikacji Junior Rok i Mariusz Szymczak broniący trofeum w Super Roku. W pozostałych kategoriach puchary powędrują w inne ręce. Szczególnie ciekawa będzie rywalizacja w kategoriach Super Rok, Baby Rok i Mini Rok, gdzie zwycięstwo w sezonie jest jeszcze sprawą otwartą. Czekają nas zatem wielkie emocje na jednym z najszybszych polskich torów.

W prestiżowej kategorii Rok 125 największe szanse na zwycięstwo ma Michał Grzyb. Zagrozić mu może jedynie drugi w klasyfikacji Michał Œmigiel, zwycięzca jednej z rund w Radomiu. Aby myśleć o pucharze, Śmigiel musi zakończyć obie rundy zwycięstwem, licząc jednocześnieœ na potknięcie swojego największego rywala.

Podobnie jest w kategorii Junior Rok, gdzie do obrony pucharu szykuje się Karol Lubas. Szanse na zdobycie trofeum na jednak jeszcze Jan Krencisz, który jest obecnie drugi.

W najstarszej kategorii przewodzi Łukasz Kiwior, który wyprzedza obrońcę pucharu Mariusza Szymczaka. Ci dwaj kierowcy będą walczyć o zwycięstwo w sezonie, ale muszą również liczyć się z formą pozostałych zawodników, Damiana Kaczorowskiego, Daniela Zająca czy Adriana Marcinkiewicza. Każdy z tej piątki ma szanse na zwycięstwo w Starym Kisielinie.

Wśród najmłodszych liderem jest Krzysztof Seratowicz. Jeśli młodziutki kierowca z Częstochowy utrzyma formę, ma największe szanse na zapisanie się w historii serii jako pierwszy zwycięzca kategorii Baby Rok. Jednak zagrozić mu może Alan Lalak. O drugie i trzecie miejsce na podium najmłodszej kategorii walczyć będzie aż sześciu kierowców, co nie miało miejsca od lat.

Jednak największych emocji możemy spodziewać się w najliczniejszej kategorii – Mini Rok. Tam szanse na zwycięstwo ma aż sześciu zawodników, a o podium walczyć będzie pierwsza ósemka. Tegoroczny sezon obfitował w wiele zaskakujących wyników, więc możemy być ich pewni również w Starym Kisielinie.

Finałowe zawody na torze WallraV Race Center tradycyjnie będą transmitowane na żywo na stronie www.polskikarting.pl. Zatem każdy będzie mógł być œświadkiem emocjonujących zawodów.

Karting: 
Share

News

Regulamin Uzupełniający - 2 runda Roatax Max Challenge Poland, 02-04.10.2020r., Poznań
Regulamin Uzupełniający.Program minutowy - treningi.Program Minutowy - zawody.... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej

Strony

- Archiwum