Finałowe Rundy ROK CUP w Starym Kisielinie

Finałowe rundy Rok Cup Poland

Przed nami ostatnie rundy Rok Cup Poland. Na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie rozegrany zostanie finał rozgrywek Rok-a. Będą to z pewnością najciekawsze zawody w tym sezonie, bowiem w żadnej w pięciu kategorii nie jest jeszcze nic przesądzone.

Walka o puchary wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend w Starym Kisielinie rozegrane zostaną dwie ostatnie rundy Rok Cup Poland. Do walki o zwycięstwo i czołowe miejsca w klasyfikacjach pięciu kategorii stanie niemal setka zawodników. Faworyci jubileuszowego sezonu do samego końca nie mogą być pewni zwycięstwa, bowiem żaden z nich nie uzyskał odpowiedniej przewagi punktowej. Największych emocji spodziewać się możemy w najliczniejszej kategorii w Polsce - Mini Rok, gdzie czołowych zawodników dzieli zaledwie kilkanaście punktów.

Na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu ma szanse zaledwie dwóch zawodników. Karol Lubas, którzy prowadzi w klasyfikacji Junior Rok i Mariusz Szymczak broniący trofeum w Super Roku. W pozostałych kategoriach puchary powędrują w inne ręce. Szczególnie ciekawa będzie rywalizacja w kategoriach Super Rok, Baby Rok i Mini Rok, gdzie zwycięstwo w sezonie jest jeszcze sprawą otwartą. Czekają nas zatem wielkie emocje na jednym z najszybszych polskich torów.

W prestiżowej kategorii Rok 125 największe szanse na zwycięstwo ma Michał Grzyb. Zagrozić mu może jedynie drugi w klasyfikacji Michał Œmigiel, zwycięzca jednej z rund w Radomiu. Aby myśleć o pucharze, Śmigiel musi zakończyć obie rundy zwycięstwem, licząc jednocześnieœ na potknięcie swojego największego rywala.

Podobnie jest w kategorii Junior Rok, gdzie do obrony pucharu szykuje się Karol Lubas. Szanse na zdobycie trofeum na jednak jeszcze Jan Krencisz, który jest obecnie drugi.

W najstarszej kategorii przewodzi Łukasz Kiwior, który wyprzedza obrońcę pucharu Mariusza Szymczaka. Ci dwaj kierowcy będą walczyć o zwycięstwo w sezonie, ale muszą również liczyć się z formą pozostałych zawodników, Damiana Kaczorowskiego, Daniela Zająca czy Adriana Marcinkiewicza. Każdy z tej piątki ma szanse na zwycięstwo w Starym Kisielinie.

Wśród najmłodszych liderem jest Krzysztof Seratowicz. Jeśli młodziutki kierowca z Częstochowy utrzyma formę, ma największe szanse na zapisanie się w historii serii jako pierwszy zwycięzca kategorii Baby Rok. Jednak zagrozić mu może Alan Lalak. O drugie i trzecie miejsce na podium najmłodszej kategorii walczyć będzie aż sześciu kierowców, co nie miało miejsca od lat.

Jednak największych emocji możemy spodziewać się w najliczniejszej kategorii – Mini Rok. Tam szanse na zwycięstwo ma aż sześciu zawodników, a o podium walczyć będzie pierwsza ósemka. Tegoroczny sezon obfitował w wiele zaskakujących wyników, więc możemy być ich pewni również w Starym Kisielinie.

Finałowe zawody na torze WallraV Race Center tradycyjnie będą transmitowane na żywo na stronie www.polskikarting.pl. Zatem każdy będzie mógł być œświadkiem emocjonujących zawodów.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum